Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
Во карантин да не сте бре момци!:pos2:
Абе и ти жив си бил????Со години ве нема.......

--- надополнето ---

Затишје пред бура:vozbud:
А и ти тука си.........гледам се враќате пред дербија....а ја мислев дека сам останав на форумов од од постарите....
 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
967
Поени од реакции
833
Gerrard and Torres return

Fernando Torres and Steven Gerrard return for this afternoon's clash at Manchester United

The duo were rested for Thursday's 4-1 win over Steaua Bucharest but are back in the line-up as Roy Hodgson makes six changes.

Joe Cole also returns to league action following suspension.

The Liverpool team in full: Reina, Johnson, Konchesky, Carragher, Skrtel, Poulsen, Meireles, Maxi, Cole, Gerrard, Torres.
Subs: Jones, Agger, Jovanovic, Kyrgiakos, Babel, Lucas, Ngog.

http://www.liverpoolfc.tv/news/latest-news/gerrard-and-torres-return
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
Сега ги видов составите......ќе ја имаат средината Јунајтед.....ама ајде да почекаме и да видиме
и еве еден поздрав
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.188
Поени од реакции
7.914
Кончески сукало невидено како прв пат да игра утакмица се гледа дека не е за големи дерби мечеви арно нани шо врска нема инаку уште првото ќе се решеше утакмицата
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Лукас е Марадона за Поулсен!!!!!

Макси нека му ја покажат топката... оти денес не ја ни виде, а камоли да ја допре!

Одлична игра на Мираљес на неговата невообичаена позиција....

Џо Кол...работник!
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Како ли само се дрзна да го извади Мираљес...............:nerv:

И мислам дека е 10000000...пати кажано дека Торес и Нгог не можат заедно!

Да не пишувам реферати без веза:

Изгубена утакмица само и само по кривица на Хоџсон!

--- надополнето ---

Како ли само се дрзна да го извади Мираљес...............:nerv:

И мислам дека е 10000000...пати кажано дека Торес и Нгог не можат заедно!

Да не пишувам реферати без веза:

Изгубена утакмица само и само по кривица на Хоџсон!
 
Член од
18 август 2010
Мислења
51
Поени од реакции
0
cestitki za berbatov mamata negova bugarska epten ja izigra utakmicata
inace kako i so birmingem pak nasite ceneti stoperi ne fatija nitu edna visoka topka ova e epten katastrofa. karager epten dupka isto taka i ovaj strkel mizerija bea. moram da kazam deka bese zasluzena pobeda na mancester, so edna damka pa onaj start na o'sej bese cist crven site vidoa i imase i reakcija od komentatorot samo toj web ne vide mozebi ke se smenese utakmicata ama ostanuva faktot deka liverpul izigraa mn. slabo osobeno tie sto se zadolzeni da bidat stolbovi na odbranata
 
Член од
18 август 2010
Мислења
51
Поени од реакции
0
Ќе го барате Рафа! Вие, што го плукавте!

ne ni treba sega e na red inter da go unisti so sreka neka mu e ama ne ni treba
 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
967
Поени од реакции
833
А има причина да го барам???:toe:
Јас имам, затоа што и во најлошите денови од Rafa ерата игравме поубаво од ова што го игра Hodgson, подефанзивно од ова здравје исто и со Birmingham исто и со WBA и Arsenal. Уште една година од мизерна игра, следното лето ги губиме Torres и Gerrard (ако во Јануари веќе не се заминати). Ама ај да не ширам песимизам само ќе речам дека се е кривица на Hodgson и на тактички план и во изборот на играчи. Зашто Skrtel пред Agger ? Зашто Poulsen воопшто го зема, Spearing подобро ќе изигра ? Зошто Agger лев бек кога ни е најдобар централен ? Зошто Meireles го игра вон позиција ? Моментално сме Fulham во црвени дресови 1 килава победа, 2 нерешени, и 2 пораза... Добри сме... Ајде сеа off to Sunderlend за уште една нерешена. Толку од мене ЧАО...
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Јас имам, затоа што и во најлошите денови од Rafa ерата игравме поубаво од ова што го игра Hodgson, подефанзивно од ова здравје исто и со Birmingham исто и со WBA и Arsenal. Уште една година од мизерна игра, следното лето ги губиме Torres и Gerrard (ако во Јануари веќе не се заминати). Ама ај да не ширам песимизам само ќе речам дека се е кривица на Hodgson и на тактички план и во изборот на играчи. Зашто Skrtel пред Agger ? Зашто Poulsen воопшто го зема, Spearing подобро ќе изигра ? Зошто Agger лев бек кога ни е најдобар централен ? Зошто Meireles го игра вон позиција ? Моментално сме Fulham во црвени дресови 1 килава победа, 2 нерешени, и 2 пораза... Добри сме... Ајде сеа off to Sunderlend за уште една нерешена. Толку од мене ЧАО...
Според мене ништо поубаво не одигравме со Рафа последната сезона! (секоја чест за првата)

Хоџсон веке кажав... згреши со тактиката

Сепак нема никогаш нема да го барам Бенитез!

--- надополнето ---

Јас имам, затоа што и во најлошите денови од Rafa ерата игравме поубаво од ова што го игра Hodgson, подефанзивно од ова здравје исто и со Birmingham исто и со WBA и Arsenal. Уште една година од мизерна игра, следното лето ги губиме Torres и Gerrard (ако во Јануари веќе не се заминати). Ама ај да не ширам песимизам само ќе речам дека се е кривица на Hodgson и на тактички план и во изборот на играчи. Зашто Skrtel пред Agger ? Зашто Poulsen воопшто го зема, Spearing подобро ќе изигра ? Зошто Agger лев бек кога ни е најдобар централен ? Зошто Meireles го игра вон позиција ? Моментално сме Fulham во црвени дресови 1 килава победа, 2 нерешени, и 2 пораза... Добри сме... Ајде сеа off to Sunderlend за уште една нерешена. Толку од мене ЧАО...
Според мене ништо поубаво не одигравме со Рафа последната сезона! (секоја чест за првата)

Хоџсон веке кажав... згреши со тактиката

Сепак нема никогаш нема да го барам Бенитез!
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Изгубивме заради класичен а-ла-бенитез потег. Или да не речам 3 потега. Меирелеш беше закон утакмицава, без разлика што некои од вас го критикуваат. Ама Јованович наместо Меирелеш во 84-5минута? Кончески изигра исто така многу добро. Чистеше топки што требаше да се на Шкртел и Карагер. И го вади и него во 85-6минута и оп од таа страна гол примаме. Карагер не ни сакам да го коментирам. Тотално инфериорен во однос на Бербатов кога падна третиот гол. Очај.
И што беше со ставање Торес на Бербатов на преќини? Првиот гол вина на одбрана на Торес, третиот вина на Карагер... ај вториот се погоди шутот некако, ама пак му дозволија многу време да ја држи топката.

А Бенитез не го сакам назад во никој случај. Господ нека му е напомош на Интер.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom