Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.520
Поени од реакции
225
Дали е можно барањето за трансфер од страна на Торес да е од пред неколку денови, и со поставената информација на официјалниот сајт работите да бидат погрешно сватени.......

Условот за подпишувањето на последниот договор на Торес беше поради тоа што Парслоу му вети нему дека ке донесе засилувања!

Што мислите вие????
Моето мислење е да го шитнеме Торес сега и да не му ја мислеме да ни дадат 50 милиони фунти + Стариџ каков таков ке заврши некоја работа а со тиа 50 можеме да го земиме Агуеро и + уште некој.Торес и онака никогаш не ми влезил во око.
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Дали е можно барањето за трансфер од страна на Торес да е од пред неколку денови, и со поставената информација на официјалниот сајт работите да бидат погрешно сватени.......

Условот за подпишувањето на последниот договор на Торес беше поради тоа што Парслоу му вети нему дека ке донесе засилувања!

Што мислите вие????
Ако бил од пред неколку дена мислам дека одма ќе го објавеле на сајтот, или пак би се расчуло од други извори.
Можно е да го поднел некој саат пред да бидне дилот со Суарез, мада мислам дека он би знаел што се дешава и дека би бил информиран уште пред да настане договорот со Суарез, дека газдите се решени да го земат.

--- надополнето ---

Како да се потврдуваат некои коментари што се појавија дур траше целава драма со Суарез, дека доаѓање на Суарез би значело заминување на Торес.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Torres request to leave was made before the Suarez agreement was reached. Verbal request in afternoon, written in the evening.

--- надополнето ---

 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Од управата најдобро знаат што се случувало!!! Како и да е, нема поента да се држи играч ако не сака да игра како што нема ни поента да се продава најдобриот напаѓач на два дена пред истек на трансфер период и да се остане со Суарез кој тек треба да се адаптира на премиер лигата.
Како и да е , зборовите ПОДЛО и СЕБИЧНО НАЈДОБРО ја опишуваат постапката на Торес. Јас лично се надевам дека ке има слична разрешница како Руни и дека ке остане до лето кога ке можат паметно да се потрошат парите од него.
Но, мора да се сфати и Торес. Ливерпул навистина не инвестираа во играчи и тоа е најјасен показател за амбицијата на управата. А и го излажаа со лажни ветувања дека ке се инвестира штоде факто не се случи. Се е во раете на бордот ако се продава, на лето барем 100 милки да се потрошат на играчи, така се покажува амбиција. Оние прикаски дека ке купуваат млади играчи на ретардирани само може да ги продаваат.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.376
Поени од реакции
10.814
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
just heard that Fernando Torres is set to withdraw his transfer request and commit to LFC. Interesting few hours ahead. Keep the faith! YNWA
После огромната брука што си ја предизвика и одбиеното барање, единствено логично што и очекував дека ќе се случи.
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Абе нешто многу ми е тивко у клубов, нема некоја официјална изјава за Суарез дека поминал медицинскиот и потпишал, ниту пак нешто за Торес. Да не останеме со празни раце на крај :kesa:
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.376
Поени од реакции
10.814
После огромната брука што си ја предизвика и одбиеното барање, единствено логично што и очекував дека ќе се случи.
Friend suggesting Stevie G & King Kenny spent last night talking to Torres, he's 60-40 in favour of staying and signing new deal.

Абе нека го грабнат таму со шамари и со клоци да не му текни поќе глупости да прави. Нека му го пуштат Карагер да го среди ќе оделе тие да го убедуваат. Останал или не си се обрука. Сега нека му ја мисли

--- надополнето ---

Абе нешто многу ми е тивко у клубов, нема некоја официјална изјава за Суарез дека поминал медицинскиот и потпишал, ниту пак нешто за Торес. Да не останеме со празни раце на крај :kesa:
Суарез е веќе официјално кај нас. А за Торо ќе почекаме

--- надополнето ---

Изгледа не е тепан во вреќа!!!
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Никој не сака Торес да си оди.Три години му бараме партнер и сега кога му го најдовме и кога милслевме дека ќе газиме тој сака да си оди.
Секако дека ќе се сложиме по ланската последна повреда и слабото СП за него не е истиот Торес.ОД тогаш има поминато добри 7 месеци за кои тој сеуште не може да се врати во форма.Единствена утакмица од тогаш наваки солидна му е со Челзи каде си создаваше самиот шанси само како што тој знае и умее се друго се бугарски голови.Кога на сето тоа ќе се додаде дека се повредува многу често , побарувачката на Ливерпул која е Анелка плус 50 милиони е сосема коректна и доколку се прифати од Челзи вреди да се размисли.Ако тие 50 милиона плус вложувања на лето да се дојде до буџет од 80 мил и да се искористат најдобро што се може Ливерпул ќе има полза од овој трансфер
 
Член од
5 март 2010
Мислења
214
Поени од реакции
1
hahah 50 milioni pls anelka
ili
zirkov pls 50 milioni mislam deka ke bide solidno pobaruvanje posto zirkov e soliden igrac po levata strana a toa na nas ni fali :) ama ke vidime so ke ispadne a toj STRIGE marigce ne go sakam :mad:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom