Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Ако стварно се будали Челзи да дадат 60 милиони за Торес Ливерпул треба да прифати. Суперстарпица оо да видиш само какви трансфери се прават во последни 2-3 дена ако имаш пари. :wink:
Они го немаат Галијани,така да тешко да земат нешто у последни 2-3 дена.

Чим така праи Торес треба да се шитне,да кажел вака на почеток на Јануари па до сеа да се купеа играчи за тие 50-60 милиони.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ако стварно се будали Челзи да дадат 60 милиони за Торес Ливерпул треба да прифати. Суперстарпица оо да видиш само какви трансфери се прават во последни 2-3 дена ако имаш пари. :wink:


Сасуке....се прават, али предходно тој трансфер бил или во преговори, или во мирување.............. не се прават трансфери на 2 дена пред истекот на рокот, кога освен со Суарез и Бент со никој друг не е преговарано!

Така да едино на 2 дена пред крајот можат да донесат играч од калибарот на Стариџ, значи трансфер без ризик за губење на парите во паника.

--- надополнето ---

 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Ако го продаваат Торес,уше зимово нека го продаваат.Ако ви текнува истово се дешаваше лани и со Масекрано...Барса у зимскиот преоден рок нудеа 40 миљона и го земаа за џабе летото.Се мислам дека и со Торес ќе испадне истото и ќе го шитнат за минимална цена......

--- надополнето ---

чекај малку...а ако торес си отиде.....кој ќе игра за нас како напаѓач во Лига Европа?! :) со оглед на тоа дека Суарез веќе има играно во Европа со Ајакс.....или нема врска?

Ќе ги глеаме Нагог и Пачехо во тандем ако сеа се шитне Торес.Шо за мене е ок.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ако го продаваат Торес,уше зимово нека го продаваат.Ако ви текнува истово се дешаваше лани и со Масекрано...Барса у зимскиот преоден рок нудеа 40 миљона и го земаа за џабе летото.Се мислам дека и со Торес ќе испадне истото и ќе го шитнат за минимална цена......

--- надополнето ---




Ќе ги глеаме Нагог и Пачехо во тандем ако сеа се шитне Торес.Шо за мене е ок.
Момци....... и јас сум нервозен поради ова подло ондесување на Торес, но ако се секавате во времето наназад имало миљон вакви побарувања за потоа истиот играч да го продолжи договорот!

Најсвежо:
Руни.....јавно изјави самиот дека побарал да си замине, за после неколку денови да потпише нов договор!

Џерард... и тој јавно изјави дека сака да премине во друг клуб поради Х причини кои сите ги знаеме, после неколку денови и тој потпиша нов договор!

Торес...... почекајте малку ( ни јас не се воздржувам) да не го напагаме џабе!
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Ех, ме разочара ова што видов дека Торес поднел барање за трансфер. Наместо да остане до лето и да си отиде после, бар да го запомнат како легенда, вака ќе биде уште еден Маскерано, или Овен (што за мене е најголемото разочарување). Посебно ако отиде во еден од директните конкуренти. Класа играч е и сигурен сум дека со нешто подобар состав би правел партали, но ако е решен да си оди, посебно за 60мил. нека се пакува и чао пријатно!

Еден коментар што го прочитав поприлично го искажува и моето мислење:
There is no name on the back of a LIverpool shirt that's more important than the crest in the front of it
А за тоа дали Суарез може да играв во ЛЕ вчера прочитав информација дека можел, се надевам е вистина.

--- надополнето ---

Момци....... и јас сум нервозен поради ова подло ондесување на Торес, но ако се секавате во времето наназад имало миљон вакви побарувања за потоа истиот играч да го продолжи договорот!

Најсвежо:
Руни.....јавно изјави самиот дека побарал да си замине, за после неколку денови да потпише нов договор!

Џерард... и тој јавно изјави дека сака да премине во друг клуб поради Х причини кои сите ги знаеме, после неколку денови и тој потпиша нов договор!

Торес...... почекајте малку ( ни јас не се воздржувам) да не го напагаме џабе!
Не е за тоа дали ќе остане или не, со тоа што побара трансфер искажува непочит спрема Ливерпул и се тоа што го претставува тимот (од играчи до фанови), довербата е изгубена без разлика дали ќе остане или не. Иако се надевам дека ќе остане, затоа што ни треба.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ех, ме разочара ова што видов дека Торес поднел барање за трансфер. Наместо да остане до лето и да си отиде после, бар да го запомнат како легенда, вака ќе биде уште еден Маскерано, или Овен (што за мене е најголемото разочарување). Посебно ако отиде во еден од директните конкуренти. Класа играч е и сигурен сум дека со нешто подобар состав би правел партали, но ако е решен да си оди, посебно за 60мил. нека се пакува и чао пријатно!

Еден коментар што го прочитав поприлично го искажува и моето мислење:


А за тоа дали Суарез може да играв во ЛЕ вчера прочитав информација дека можел, се надевам е вистина.

--- надополнето ---



Не е за тоа дали ќе остане или не, со тоа што побара трансфер искажува непочит спрема Ливерпул и се тоа што го претставува тимот (од играчи до фанови), довербата е изгубена без разлика дали ќе остане или не. Иако се надевам дека ќе остане, затоа што ни треба.


Дали со истата таа реторика требаше да го напагаме и Џерард?
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Дали со истата таа реторика требаше да го напагаме и Џерард?
Џерард трансфер барање поднесе на почеток на лето, не на 3 дена пред истек на трансфер периодот у Јануари. За мене тоа и те како има врска. Ако Торес останеше ќутенката до лето и после заминеше, мислам дека немаше да има толку бурни реакции. Се разбира дека тие што не сакаат да замине, и тогаш би се лутеле ама реално, бар на лето со парите може да се најде достојна замена, како на пример Агуеро. Сеа ако си отиде пак ќе останеме кратки во нападот, што ни беше еден од главните проблеми сезонава.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Дали со истата таа реторика требаше да го напагаме и Џерард?
За Џерард не се знаеше до по 1 година откога тоа се случило. Паметно изиграно.
Ова на Торес? Најглупо можно изиграно.

--- надополнето ---

И бај д веј, Суарез МОЖЕ да игра во Лига Европа за нас.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Џерард трансфер барање поднесе на почеток на лето, не на 3 дена пред истек на трансфер периодот у Јануари. За мене тоа и те како има врска. Ако Торес останеше ќутенката до лето и после заминеше, мислам дека немаше да има толку бурни реакции. Се разбира дека тие што не сакаат да замине, и тогаш би се лутеле ама реално, бар на лето со парите може да се најде достојна замена, како на пример Агуеро. Сеа ако си отиде пак ќе останеме кратки во нападот, што ни беше еден од главните проблеми сезонава.
Не е битно.......ако стави потпис на нов договор ја би зборавил со текот на времето шо се дешеава сега!:kesa:

--- надополнето ---

Да се навратиме на она на што навистина треба да дискутираме:::::::


 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Не е битно.......ако стави потпис на нов договор ја би зборавил со текот на времето шо се дешеава сега!:kesa:

--- надополнето ---

Да се навратиме на она на што навистина треба да дискутираме:::::::


Да, посебно ако влезе у гол форма :)

Иначе жал ми е за Суарез, требаше деновиве да го добие целото внимание и сите фанови на раат да му се израдуваат, али Торо реши дека сака малце да си игра :)
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Незнам колку е точно ама сега прочитав на дејлимеил дека челзи нуди кеш и Стариџ...искрено некам да го видам на Енфилд тој играч....не е свесен Торес колку ке биде мразен од нас ако замини во Челзи.....И Далглиш испратил понуда за Адам од 6.5 милиони фунти мислам дека него би можеле да го земиме за отприлика 7 7.5 мил фунти толку му е вредноста
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Абе Суарез е више печен кај нас,готово е тоа(иако малце сум песимист,се дур не го видам во дрес сликан).И на википедија го имаат преместено во Ливерпул.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Абе Суарез е више печен кај нас,готово е тоа(иако малце сум песимист,се дур не го видам во дрес сликан).И на википедија го имаат преместено во Ливерпул.
Нема што да се двоумиш.....мислам дека ти стана јасно со тоа што ти го постирав дека веке е на лекарски прегледи во Мелвуд, а башка на тоа ако додадеш дека тој самиот изјави дека го посакува дресот на Ливерпул (каде веке овија објавија дека постигнале договор со клубот) , ја сум веке на 100% сигурност!:tv:

--- надополнето ---

Еве колку за потврда дека Суарез е веке играч на Ливерпул :vozbud:


Од официјалниот Твитер на Лукас Леива.....

Инаку сакав да ги видам реакциите на Торес на денешниот тренинг........ но сепак тоа нема да се случи, затоа што според Лукас тренингот е одложен, играчите имаат слободен ден!

--- надополнето ---

Ова веке има смисла :toe:

 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.376
Поени од реакции
10.814
Мислам дека и Адам ќе го купиме. А за Торо да почекаме. Може е пред некој ден барањето пред да му го купат Луис. А ако сепак сака да си оди и тоа во англиски клуб треба јавно да се обеси среде Енфилд.

--- надополнето ---

Инаку газдите изиграа паметно како што рековте така да сега и официјално немам причина ни мотиви да ги напаѓам

--- надополнето ---

нгог царот сега ќе изиграва греалка хахахахах клупата нека ја топли маме му е... имало спас и однего, следен е гркот ,кончески и поулсен, на гркот местото го баравме шоукрос од стоук ама ништо, за кончески таиво нека го лапаат оти му отиде одрака за беспари му истекува летово договорот, а на поулсен адам нека иде или АРДА ...тоа е одмене скромно само замена немора + играчи....ќе заборавев јовче бакшиж го даваме,
инсуа на лето е слободен играч и може кај сака да оди или ние имаме предност да преговараме ? од аквилани 16 милки добро ќе дојдат за арда , и вилсон и пачеко нека ги стават да ги видам барем еднаш криво мие толку фалби а еднаш не изиграа греота е за иднинава ако ја планираат ваква да биде
Добар ти е планот. Само Торо можи да го заеби :smir:
Инаку Инсуа ако останува во Галата договорот му истекува на лето и ако сака да остани таму тие ќе ни платат 5 милиони. Предвреме се договоривме дека ако останува таму и наредна сезона ќе ни платат затоа што можевме летото да го шитнеме ама го дадовме на позајмица. Не сме толку будали безпари да ни оди
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Дали е можно барањето за трансфер од страна на Торес да е од пред неколку денови, и со поставената информација на официјалниот сајт работите да бидат погрешно сватени.......

Условот за подпишувањето на последниот договор на Торес беше поради тоа што Парслоу му вети нему дека ке донесе засилувања!

Што мислите вие????
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom