Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Честито нов играч нека ни е. Сепак попуштиле газдиве и фрлиле добро париче за него, а не тие 12 милиони што се спомнуваа по медиумите. Тоа е за поздрав и така нека продолжат затоа што ќе ни требаат уште неколку засилувања да бидеме топ 4 тим. Само малцеееее ми е криво Бабел што го пуштивме. И да се надеваме дека Кингот ќе се реши со двајца напаѓачи да игра од почеток на утакмица, па и по можност уште во следната да го видиме напред со Торес. Мада сигурен сум дека ќе му треба време да се прилагоди. И сеа прашање: Дали му се префрлува казната и во ПЛ мислам дека уште 3 утакмици му останаа, или се поништува??
 
Член од
5 март 2010
Мислења
214
Поени од реакции
1
nema kazna mu istece kaznata :) posto ovaa nedela toj bese planiran vo AJAX kako starter protiv NEC ;) znaci i da se prefluva i da ne se prefluva .. sekako mu e istecena :)
srekno neka ni e ... se ispolni mojata najgolema zelba!!! SUAREZ:))

btw na goal.com vo sostavot toj i tores se pisani so broj 9 :DDDDDDDD
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Сега вака. Пред да почни Пистолеро да игра за нас ке ве молам во првите 2 месеци да не слушнам критики за негова игра оти во тие два месеци тој прво ке се прилагодува на Англискиот фудбал, живот итн.. Така да ако од почеток не игра добро воздржетесе од лоши коментари.... Лошо е то шо веројатно нема да можи да игра за нас во Европа бидејки веке годинава играше со Ајакс во ЛШ
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.391
Поени од реакции
10.854
Сега вака. Пред да почни Пистолеро да игра за нас ке ве молам во првите 2 месеци да не слушнам критики за негова игра оти во тие два месеци тој прво ке се прилагодува на Англискиот фудбал, живот итн.. Така да ако од почеток не игра добро воздржетесе од лоши коментари.... Лошо е то шо веројатно нема да можи да игра за нас во Европа бидејки веке годинава играше со Ајакс во ЛШ
Брат јас од него не ни очекувам да дава многу голови оваа сезона.Доволно е да е на теренот да прави простор за Нандо и одвреме навреме да го надополни. Двајцата нема да можат да даваат многу голови. Еден мора да преовладува. Како Виља и Нандо за Шпанија така и ова сега.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Ајде честито нов играч
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
нгог царот сега ќе изиграва греалка хахахахах клупата нека ја топли маме му е... имало спас и однего, следен е гркот ,кончески и поулсен, на гркот местото го баравме шоукрос од стоук ама ништо, за кончески таиво нека го лапаат оти му отиде одрака за беспари му истекува летово договорот, а на поулсен адам нека иде или АРДА ...тоа е одмене скромно само замена немора + играчи....ќе заборавев јовче бакшиж го даваме,
инсуа на лето е слободен играч и може кај сака да оди или ние имаме предност да преговараме ? од аквилани 16 милки добро ќе дојдат за арда , и вилсон и пачеко нека ги стават да ги видам барем еднаш криво мие толку фалби а еднаш не изиграа греота е за иднинава ако ја планираат ваква да биде
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
http://www.liverpoolfc.tv/news/latest-news/lfc-reject-torres-transfer-request?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter


добра вест....ама.....

--- надополнето ---

3-ца нови играчи, иначе фала
аман бе шо напраивте вие....цел нов тим, честито нека ви се.....со рече еден подоле "со здравје да си ги трошите"........:eek:ftopic: ќе игра паки наш сега...или слабо?!
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
LFC reject Torres transfer request

Пазете: ОФИЦИЈАЛНА ИЗЈАВА ОД КЛУБОТ.

И кој ми рече прееска да не верувам во што читам? Сега верувате ли?
И баш тоа е тоа што пишав прееска.
Сега џабе што ја одбиле, кога ќе имаме еден влечко на терен. Бар во наредниот месец, ако пак не се усреќи. Ако не го пуштат, ќе се занесува 2 недели, па ќе се извинува на фановите. Исто како Руни. Ама не знам дали тој стигна до официјалната страница. Сега ние со сигурност знаеме дека Торес сакал да оди во Челзи. Се заебал гадно што вака ја искористил поддршката на вистинските скаузери (јас сум ништо во споредба со нив). Ама сепак ме разочара максимално. Сере, бил професионалец, ѓи исполнувал договорите, а САМ ПИШУВА ФОРМАЛНО БАРАЊЕ ЗА ТРАНСФЕР. Се заеба гадно со овој потег, подобро да го продадат за колку е можно повеќе пари.

I feel sick, can't sleep, Nando has let us all down massively. I hope John Terry shags his wife
:tv:

--- надополнето ---

Еве што рече плачкото пред точно 20дена:
"My head is in Liverpool and on helping save our season. I am professional and I always fulfil my deals." 9 Jan
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
LFC reject Torres transfer request

Пазете: ОФИЦИЈАЛНА ИЗЈАВА ОД КЛУБОТ.

И кој ми рече прееска да не верувам во што читам? Сега верувате ли?
И баш тоа е тоа што пишав прееска.
Сега џабе што ја одбиле, кога ќе имаме еден влечко на терен. Бар во наредниот месец, ако пак не се усреќи. Ако не го пуштат, ќе се занесува 2 недели, па ќе се извинува на фановите. Исто како Руни. Ама не знам дали тој стигна до официјалната страница. Сега ние со сигурност знаеме дека Торес сакал да оди во Челзи. Се заебал гадно што вака ја искористил поддршката на вистинските скаузери (јас сум ништо во споредба со нив). Ама сепак ме разочара максимално. Сере, бил професионалец, ѓи исполнувал договорите, а САМ ПИШУВА ФОРМАЛНО БАРАЊЕ ЗА ТРАНСФЕР. Се заеба гадно со овој потег, подобро да го продадат за колку е можно повеќе пари.

:tv:

--- надополнето ---

Еве што рече плачкото пред точно 20дена:
Искрено никогаш сум некел вакви играчи....ако сака нека си замини не ми требат такви играчи кои не заслужуват да го носат дресот на LFC безразлика дали е тоа Торес или кој било друг..секако ке недостасува таков играч ос светска класа но....сакам играчи кои сакаат да го носат дресот на Ливерпул
 
Член од
5 март 2010
Мислења
214
Поени од реакции
1
abe cela godina zboram .. 40 milioni eeeeee znaete li kolku se tie pari ... go imame suarez sea so tie 40 milioni so gi davat za tores .. go zimame JANG , HONDA bez problemi i ke ostane za hamburger , coca cola i cokolado .... cela godina se molevme da zaigra tores da dade gol poslednite 2 utakmici gi izigra na nivo i sea eve vi sakal da si ode pa neka si odi ...
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
вратата знае каде е ако незнае ннека му ја покажат како дошол така и ќе си отиде само да е вистина ова 50 иили 60 милиони како што пишуваат онда свака им час нека го зимаат одма, тој торес што беше пред 3 сезони нема никогаш да се врати во форма бидејќи секоја утакмица ја гледам и постојано пуца од центар од било каде ниту асистенција има ниту некој дриблинг има направено, само како што кажав ако се искористат одма парите би било одлично, ете можеме форлан да го лапнеме за малце пари тандем со суарез одличен, и уште на првата ќе им се повреди после ќе се крстат како со бенајун
 
Член од
5 март 2010
Мислења
214
Поени од реакции
1
bas vo momentov ja gledam Wigan-Aston Vila nekakva repriza e :) ne ja gledav koa trebase pa sea :D YANG :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: strasno nesto po levata strana
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.982
Поени од реакции
1.940
ке се врати торес во старата форма памтете ми го муабетот му зедоа добар партнер во нападот исто така имате одличен мотиватор на клупата за кени мислам е сега уште чарли адам да можете да го земете или аквилани да го вратите од позајмица и пак ке си биде ливерпул оној стариот немој погрешно да ме сватите али полсен не е играч за во голем клуб да беше добар немаше јуве да го брка
поздрав
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom