Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Ако се продаде Торес за 50 милиони сигурно може да се донесат двајца квалитетни напаѓачи. Еден од нив да биде Суарез, другиот би можел да биде Санчез од Удинезе. Брзо, продорни играчи кои сигурно ќе дадат барем поише на терен отколку Торес. Некако не ми изгледа среќен во Ливерпул веќе. Ваква понуда Челзи испрати до Џерард пред некоја година, и за малку не им успеа да го купат. Во последен момент се премисли и остана на Енфилд. Со Торес нема да биде така тоа сум сигурен. Сепак Џерард освои титули со Ливерпул и ова е неговиот дом, тука е легенда.
Ако навистина сака да си иде, тогаш подобро да го продадат, ама во никој случај на конкурент од ПЛ. Сигурен сум дека одма ќе се јават шпанскиве екипи на чело со Барса со понуда за него. Доволно голем хендикеп е да останеш без најдобриот напаѓач во тимот, а не па да го дадеш на директен конкурент.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Ако навистина сака да си иде, тогаш подобро да го продадат, ама во никој случај на конкурент од ПЛ. Сигурен сум дека одма ќе се јават шпанскиве екипи на чело со Барса со понуда за него. Доволно голем хендикеп е да останеш без најдобриот напаѓач во тимот, а не па да го дадеш на директен конкурент.
Па да ама Барса веќе е обезбедена за во нападот, а и каква понуда ни испратија за Маскерано сакаа да го земат што е можно поефтино, така да не ми се верува дека они би се расфрлале со кеш. Торес има изјавено дека во Реал не би играл никогаш заради тоа што беше капитен на Атлетико Мадрид. Некако накај Сити и Челзи ми иде продажбава. Освен ако некој од Италјаните не изненади како на пример Јувентус, нив добро ќе им дојде шпиц како Торес...
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
Па да ама Барса веќе е обезбедена за во нападот, а и каква понуда ни испратија за Маскерано сакаа да го земат што е можно поефтино, така да не ми се верува дека они би се расфрлале со кеш. Торес има изјавено дека во Реал не би играл никогаш заради тоа што беше капитен на Атлетико Мадрид. Некако накај Сити и Челзи ми иде продажбава. Освен ако некој од Италјаните не изненади како на пример Јувентус, нив добро ќе им дојде шпиц како Торес...
јуве нема денар скршен , само за да ги откупи летово договорите на играчите кој му се позајмени му требаат 50 милиони во кој спаѓа и аквилани, а торес ако стварно како што се пишува даваат 60 милиони одма би го дал без око да ми трепне и суарез и кардозо или коентрао ги носиме за тие пари но секако би ми било многу многу криво бидејќи мие омилен играч сепак добра сума на пари е
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
јуве нема денар скршен , само за да ги откупи летово договорите на играчите кој му се позајмени му требаат 50 милиони во кој спаѓа и аквилани, а торес ако стварно како што се пишува даваат 60 милиони одма би го дал без око да ми трепне и суарез и кардозо или коентрао ги носиме за тие пари но секако би ми било многу многу криво бидејќи мие омилен играч сепак добра сума на пари е
Епа ондак сум грешка за Јуве јас мислев планираат да се засилуваат затоа што играат мизерно... И јас би го продал за 60 милиони добри играчи може да се земат. Тие тројца што ги наброја се топ и ќе завршат добра работа во екипава. Само што изгледа бордот на Ливерпул нејќе да се ослободи од Торес така лесно.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.454
Поени од реакции
11.130
Ако навистина сака да си иде, тогаш подобро да го продадат, ама во никој случај на конкурент од ПЛ. Сигурен сум дека одма ќе се јават шпанскиве екипи на чело со Барса со понуда за него. Доволно голем хендикеп е да останеш без најдобриот напаѓач во тимот, а не па да го дадеш на директен конкурент.
И јас тоа викам. АМа па како што рековте нема кој. Во Реал не сака,Барса има напаѓачи, Јуве ете пари немал, Интер има напаѓачи + купија сега уште еден , Милан има, ......ако го шиткаме на Баерн да го шитнеме :smir: но сепак ја би го задржал колку и да нудат. СО еден Суарез во нападот би биле одличен тандем. Мислам дека Кени ќе го убеди да остане а и сам сака да седи уште барем до на лето.А ако мисли да се заебава нека си оди мада сега со Кени е како нов.Мора да го задржиме

--- надополнето ---

Инаку чичко Суарез со изјавите што ги дава ми изгледа како наскоро да ќе слета на Џон Ленон аеродромот.
Суарез: "Среќен сум овде мило ми е што се вратив и подготвен сум да играм за Ајакс но можно е денес да заминам во Ливерпул" - негова изјава!
"Се надевам дека уште денес ќе заминам за Ливерпул. Но сепак ќе чекам - не е до мене јас не можам да сторам ништо"
"Возбудливо е а и малку болно. Овде имам се но мислам оти разбирате дека сакам да одам"
Отприлика ова биле неговите изјави денес е сега колку е вистина не знам. Ако иди нека е со среќа. Ако не иди нека е здрав и жив и се најдобро во Ајакс или каде и да игра!!:salut:

--- надополнето ---

OFFICIAL: Reds agree Suarez deal!!!
За арно нека е!
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.454
Поени од реакции
11.130
Е па од денес па натаму од мене нема ни да видите ни да чуете лош збор за газдите.Си докажаа дека се луѓе од збор и можам д акажам дека имаме одлични газди. Значи сега имам факти и аргументи за тоа и секако гоооолем повод. Е сега ако направат некоја глупост со Торес ќе се премислам!!!

П.С Не можи бе со уште поголем фонт да се пиши? Малку ми беше 7 озбилно
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.454
Поени од реакции
11.130
El Pistolero + El Nino = you know what don't you ? :baeh:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Сега ДОКАЖА дека знае розо :smir: Само нека гледаат да го шитнат Торес па тогаш ќе ти кажам колку знае!!!
пред неполна минута искочи информација на гоал.ком....ко демек торес прифатил да си иде....класично серење од нивна страна......торес да си иде со ваков партнер......добар сиииииииии!!!!! :))))))))))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom