Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Ливерпул излегле со понуда од 17 милки, така да мислам дека до крајот на трансфер периодот ќе се постигне договор. Ако се барем малце со здрав разум во Ајакс нема да држат играч против своја волја. Играч што не сака да игра во никој случај нема да го даде најдоброто од себе и автоматски ќе му се снижи цената на лето. Ако сакаат да продаваат, а во овој случај и мораат тоа ке биде овој трансфе период. Мислам дека некоја сума од 17 милиони и уште 5-6 после 30 изиграни утакмици ќе ја среди работата. Освен тоа, очекувам уште некој изненадувачки трансфер од Ливерпул во последен момент. да потсетам , маскерано беше купен во зимскиот преоден рок, во 5 до 12.
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
67
Поени од реакции
0
Ливерпул излегле со понуда од 17 милки, така да мислам дека до крајот на трансфер периодот ќе се постигне договор. Ако се барем малце со здрав разум во Ајакс нема да држат играч против своја волја. Играч што не сака да игра во никој случај нема да го даде најдоброто од себе и автоматски ќе му се снижи цената на лето. Ако сакаат да продаваат, а во овој случај и мораат тоа ке биде овој трансфе период. Мислам дека некоја сума од 17 милиони и уште 5-6 после 30 изиграни утакмици ќе ја среди работата. Освен тоа, очекувам уште некој изненадувачки трансфер од Ливерпул во последен момент. да потсетам , маскерано беше купен во зимскиот преоден рок, во 5 до 12.
по изјавата на суарез дека е разочаран од газдиве од ајах зш барале превиска цена ја спуштија на 21 милка. утре е последен ден за суарез или ке го зејме утре или здравје на лето
 
Член од
5 март 2010
Мислења
214
Поени од реакции
1
MENE STVARNO NE MI E JASNO.. EDNO VREME PISUVASE LIVERPOOL DAVA 17MIL A AJAX BARA 30 A SEGA AJAX BARA 20 A LIVEROL DAVA 12 ???
SO E RABOTATA .... EDNAS MOZEVME DADADEME 17 SEA KOA JA NAMALIJA CENATA AJ NE MOZEME I KE PROBUVAME SO 12 :) EPA STVARNO SUAREZ VREDI MNOGU POVEKE OD 12 MILIONI!! AKO GO SAKAME MORA DA PLATIME BLIZU 20-22MILIONI .. VPROCEM I SITE NAPAGACI NA NEGOVO NIVO SE PO TOLKU .... NIE SAKAME DOBRO ZASILUVANJE ZA BEZ PARI E NEMA :mad:@@@
ZATOA KE IGRAME SO NGOG VO NAPAD MESTO SUAREZ :mad:@@@@@@@@@@@@@@@@@
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.504
Поени од реакции
11.286
MENE STVARNO NE MI E JASNO.. EDNO VREME PISUVASE LIVERPOOL DAVA 17MIL A AJAX BARA 30 A SEGA AJAX BARA 20 A LIVEROL DAVA 12 ???
SO E RABOTATA .... EDNAS MOZEVME DADADEME 17 SEA KOA JA NAMALIJA CENATA AJ NE MOZEME I KE PROBUVAME SO 12 :) EPA STVARNO SUAREZ VREDI MNOGU POVEKE OD 12 MILIONI!! AKO GO SAKAME MORA DA PLATIME BLIZU 20-22MILIONI .. VPROCEM I SITE NAPAGACI NA NEGOVO NIVO SE PO TOLKU .... NIE SAKAME DOBRO ZASILUVANJE ZA BEZ PARI E NEMA :mad:@@@
ZATOA KE IGRAME SO NGOG VO NAPAD MESTO SUAREZ :mad:@@@@@@@@@@@@@@@@@
Ајакс бареше 30 ние дававме 12 е сега тие на 21 пуштија ние 17......ќе се најдиме некаде на 19 + бонуси ако го купиме а ако не....здравје
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Ова прв пат го гледам.

Мислев шпекулација било, ама навистина Абрамович покажал муда. Ама нека продолжи со обидите, може некогаш ќе успее.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.504
Поени од реакции
11.286
Ова прв пат го гледам.

Мислев шпекулација било, ама навистина Абрамович покажал муда. Ама нека продолжи со обидите, може некогаш ќе успее.
Сега 60 нудел. Да не им текне на нашине будали да го дадат? Да не планираат Суарез да е замена а не партнер? Ништо не би ме зачудило од овие. Не зборам конкретно за овој случај. Ако на лето некој понуди 60-70 милиони фунти( тешко реално ) нашиве сериозно ќе размислат

--- надополнето ---

На Крајнчар една тура ќе му организираме да го посети Енфилд и тоа е тоа. А за да игра таму.......на плејстејшн
Ама како што реков од моиве ништо не ме чуди!!
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Дека ќе го дадат и не ми се верува. Ама ако е точно дека Торес порачал до Ливерпул да ја разгледаат понудата на Челзи, и дека сака да си оди - тогаш и да остане џабе ни е. Знам каков плачко е Торес, и колку е никаков кога му паѓа мотивацијата. Таков Торес не сакам да гледам во Ливерпул веќе.

Ако е ова точно и ако не го пуштат, ќе имаме само еден влечко и плачко во екипата до крајот на сезоната. А ако не е точно дека сака да си оди, тогаш ништо од ова нема да се случи.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.504
Поени од реакции
11.286
Сега не си бега и да сака. Евентуално на лето. Ама ако тој сака но и ако некој понуди 60-70 милиони фунти ( тоа тешко некој да понуди ) па нашиве ќе размислат за тоа. Инаку мислам дека е шпекулација тоа дека сака да си оди - пред неколку дена изјави дека сака да остани е сега ако сака да бега тоа од на лето. Затоа треба да се купат добри играчи побрзо за да го убедиме да остани. И под водство не Кени да се среди работата
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Ултиматумот на Ајакс е до полноќ, или ќе биде или не, како и да е до ноќеска ќе дознаеме. :)

Ако успеат да го донесат Суарез, тогаш ќе испаднат многу паметни газдиве, пошо тоа би значело дека успеале да се исценкаат а не да ја дадат смешната сума што ја бараат Ајакс. Премногу прашина се крена околу ова за да не испадне нешто, мислам дека до сеа би се откажале нашиве од бркање на Суарез ако не биле спремни до крај да идат и најверојатно веќе би пратиле понуди до други играчи.

Од друга страна ако не успеат да донесат некој, тогаш тоа барем јас, ќе го сметам за неуспех. Се согласувам дека не треба да се дадат парите што ги бараат Ајакс за Суарез, ама тоа не значи дека не може да се најде некој друг играч што може да дојде.

Премногу галама имаше околу сите играчи со кои не поврзуваа, наместо се да иде тивко и ќутенката да се донесе некој (како што беше со Раул). Милан на пример, ќутенката си кркна 2 играча у пар денови. Ние троламе цел месец за еден играч.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.504
Поени од реакции
11.286
Ултиматумот на Ајакс е до полноќ, или ќе биде или не, како и да е до ноќеска ќе дознаеме. :)

Ако успеат да го донесат Суарез, тогаш ќе испаднат многу паметни газдиве, пошо тоа би значело дека успеале да се исценкаат а не да ја дадат смешната сума што ја бараат Ајакс. Премногу прашина се крена околу ова за да не испадне нешто, мислам дека до сеа би се откажале нашиве од бркање на Суарез ако не биле спремни до крај да идат и најверојатно веќе би пратиле понуди до други играчи.

Од друга страна ако не успеат да донесат некој, тогаш тоа барем јас, ќе го сметам за неуспех. Се согласувам дека не треба да се дадат парите што ги бараат Ајакс за Суарез, ама тоа не значи дека не може да се најде некој друг играч што може да дојде.

Премногу галама имаше околу сите играчи со кои не поврзуваа, наместо се да иде тивко и ќутенката да се донесе некој (како што беше со Раул). Милан на пример, ќутенката си кркна 2 играча у пар денови. Ние троламе цел месец за еден играч.
De Boer: My feeling about Suarez is that he's not playing for Ajax anymore at the end of this day. I hope I'm wrong.
Јас пак се надевам дека прв пат е во право копуков. Инаку нашиве можно е да имаат спремено добра сума за Луис и чекаат цел месец да видат да не можат да сочуваат некое милионче. Пример ако Ајакс сака 25 милиони нашиве имаат спремено толку од старт ама полека си качуваат: 12 па 15 па 17 да видат дали ќе успеат поефтино. Ако успеат ќе испаднат паметни. Ако пак не успеат и на крај сепак платат колку што требало џабе чекањето цел месец. Ќе видиме
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
De Boer: My feeling about Suarez is that he's not playing for Ajax anymore at the end of this day. I hope I'm wrong.
Јас пак се надевам дека прв пат е во право копуков. Инаку нашиве можно е да имаат спремено добра сума за Луис и чекаат цел месец да видат да не можат да сочуваат некое милионче. Пример ако Ајакс сака 25 милиони нашиве имаат спремено толку од старт ама полека си качуваат: 12 па 15 па 17 да видат дали ќе успеат поефтино. Ако успеат ќе испаднат паметни. Ако пак не успеат и на крај сепак платат колку што требало џабе чекањето цел месец. Ќе видиме
Тоа и ја мислам. Не се ваљда до толку улави да бркаат цел месец играч ако знаат дека немаат шанси да го донесат.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.504
Поени од реакции
11.286
Тоа и ја мислам. Не се ваљда до толку улави да бркаат цел месец играч ако знаат дека немаат шанси да го донесат.
Играат некоја игра. Се надевам дека на крај ќе успеат и ќе испаднат паметни. Е тогаш и дефинитивно од мене нема да чуете и видите лош збор за газдите. Е сега ако не успеат.......

--- надополнето ---

Инаку ова е добро. Баш како што реков....играат некоја игра и ако успеат ќе ги сметам за најдобри газди. А ако не тогаш ќе критикувам додека не ме демантираат.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Ако се продаде Торес за 50 милиони сигурно може да се донесат двајца квалитетни напаѓачи. Еден од нив да биде Суарез, другиот би можел да биде Санчез од Удинезе. Брзо, продорни играчи кои сигурно ќе дадат барем поише на терен отколку Торес. Некако не ми изгледа среќен во Ливерпул веќе. Ваква понуда Челзи испрати до Џерард пред некоја година, и за малку не им успеа да го купат. Во последен момент се премисли и остана на Енфилд. Со Торес нема да биде така тоа сум сигурен. Сепак Џерард освои титули со Ливерпул и ова е неговиот дом, тука е легенда.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom