Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Мрачен натпревар со според мене една светла точка....Н'гог....кој се надевам дека ќе прерасне во врвен напаѓач.....!!!!!
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.485
Liverpool have approached Manuel Pellegrini about the possibility of replacing Roy Hodgson, according to the former Real Madrid manager's agent.

Поубаво е Хоџсон да остане во Ливерпул одколку Пелегрини да го замене него.
yup...

--- надополнето ---

според најновите шпекулации рајкард е на лет за лондон за да биде договорено неговото поставување како нов тренер на ливерпул. заменик на рајкард најверојатно ке му биде тен кате со кого заедно во барселона ги освоија сите титули
Вака некако може......Тен Кате и Рајкарт...инаку Рајкарт ми е сомнителен..... со Холандија ништо....со тие Спарта марта испадна чинам.....со Барса само 2 сезони...останатите 2(посебно последната) личеа на нас(во моменталнава ситуација)...ама не знам..може Даглиш како менаџер или помошник на Рајкарт...Онил ми е исто сомнителен...помлада верзија на Хоџо....и малку подобра....којзнае...може сите овие да ги биде.....ама сомнителни ми се....Хоџо нека остане ама со ваква неамбициозност и дефанзивна игра....тешко
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.485
Нема дефиниција за нашава игра. Не да е лоша, ама далеку од добра. Едноставно да кажам непобедничка.
Или Хоџсон нема поим од мотивирање на фудбалерите, или тој сам оди на нерешено. Повеќе ми изгледа на второво, се игра само колку да се каже дека се таму и да завршат 90те минути.
Никогаш не сум ценел било која екипа, т.е мразам екипи што играат вака. Игра за нерешено ме ежи максимално.
Пораз од 1:0 = победа од 5:0
Реми............ = победа од 2:0
Победа од 1:0 = декласирање на противникот(7:0)
Победа со 3+ разлика......нема потреба за такво нешто....многу ќе биде за противникот
Ова е критериумот на Рој......според ова тој се раководи...... мора да му стават ултиматум.....вака не може.....или да победува или клоцата.....

--- надополнето ---

Мрачен натпревар со според мене една светла точка....Н'гог....кој се надевам дека ќе прерасне во врвен напаѓач.....!!!!!
:pos2::pos2::pos2: не се смеам за постот туку за Нгог....дали имаш заприметено само ќе почне да сапа да цапа да штрака да прави некои некоординирани движења со нозете и оп...ете дриблинг каков Роналдињо не може да направи....море кој Роналдињо...Фалкао не го може тоа....некои чудни потези прави Давид.....има нешто во него ама не знам дали ќе испадне играч од него.....дај боже
 
Член од
12 април 2010
Мислења
491
Поени од реакции
143
:pos2::pos2::pos2: не се смеам за постот туку за Нгог....дали имаш заприметено само ќе почне да сапа да цапа да штрака да прави некои некоординирани движења со нозете и оп...ете дриблинг каков Роналдињо не може да направи....море кој Роналдињо...Фалкао не го може тоа....некои чудни потези прави Давид.....има нешто во него ама не знам дали ќе испадне играч од него.....дај боже
Хахахах рахитичен е :)
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Ахам имаме нов шеф а???? овој Полјаков ме бендисува пред се што е фан ан Ливерпул!!! Ама сега се е реклама и мачкање очи, ќе видиме како ке се одвиваат работите:)
За утакмициве не се нервирам, ќе издржам до јануари, после уигравање. 6-7 ќе завршиме се надевам:) Со ваква игра и со оглед дека ке купиме 5-6 нови играчи не ми се верува дека ке бидеме окомпетитивни оваа сезона.
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Ах бе Бабел беееее...Колку важно ќе беше да постигнеше гол, сега пак ќе дреми на клупа...Иначе премногу монотон меч, досаден за гледање, Хоџсон повторно си тера истите ноти, дефанзивна игра, ги чува играчите за Премиер, или тие одбиваат да играат не знам.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.485
Хахахах рахитичен е :)
Рахитичен нерахитичен кога ќе направи некој потег....ни самиот не знае како го направил....ќе го нема а потоа одеднаш некој ненормален потег....да може тоа да го прави цело време ќе нема ко него...:pos2: Давид Н'рахитичен :wink:

--- надополнето ---

Ах бе Бабел беееее...Колку важно ќе беше да постигнеше гол, сега пак ќе дреми на клупа...Иначе премногу монотон меч, досаден за гледање, Хоџсон повторно си тера истите ноти, дефанзивна игра, ги чува играчите за Премиер, или тие одбиваат да играат не знам.
Ееее тоа е.....10 утакмици на клупа 1 во игра и тоа како крило.....не добива фер шанса....и тој го знае тоа.....но сепак не ги искористува овие ај условно ќе ги наречам шанси од Хоџо........за Бабел е невозможна мисија да се докаже овде......тоа треба да го знае и да направи чуда за да покаже со што располага......знам дека има талент...и му трребаат утакмици......ама нема да ги добие....ќе добива само вакви шанси еднаш на 10 меча......но каква таква важно шанса е.....иако никој на светот не може да се докаже во вакви околности сепак Бабел ќе мора........ако не ќе биде продаден....
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
[/QUOTE]:pos2::pos2::pos2: не се смеам за постот туку за Нгог....дали имаш заприметено само ќе почне да сапа да цапа да штрака да прави некои некоординирани движења со нозете и оп...ете дриблинг каков Роналдињо не може да направи....море кој Роналдињо...Фалкао не го може тоа....некои чудни потези прави Давид.....има нешто во него ама не знам дали ќе испадне играч од него.....дај боже[/QUOTE]

Брат ама најсериозно......се глеа, незнам да не треснам глупост некоја....ама малку ко на Крауч да ми наликува....зашто е висок и сеа неможе дечкото да биде нешто екстремно брз ко Џо Кол пример или незнам....еве Торес ќе го спомнам(кој и не е баш низок) али ме сфаќаш шо сакам да кажам....али поентата ми беше ќе се измота...ова она....трт мрт....баш ко шо кажа и ете ти го со луд дриблинг и се наоѓа во гол шанса....а го примети ли како само добро се гради....па една топка не му земаа!!!! мислам дека има предиспозиции да биде солиден играч.....!!!!

--- надополнето ---

П.С. незнам како да те цитирам...уствари само дел од твојот цитат....затоа вака испадна :)))
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Наполи се Ултрас како сите во Италија хулигани се само во англија ме нервира ко ќе прочитам италијански хулигани:)

Хулиганизмот оддамна помина во Англија!

Во Италија тешко дека ке се истреби тоа!

Затоа не се нервирај џабе...... затоа што во Италија сепак постои хулиганството ( овој инцидент е еден од малкуте кои го докажуваат тоа), додека во Англија.... веке и да не постои такво нешто, но и да постои тоа се минорни инциденти кои не се ни забележуваат!
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.485
Брат ама најсериозно......се глеа, незнам да не треснам глупост некоја....ама малку ко на Крауч да ми наликува....зашто е висок и сеа неможе дечкото да биде нешто екстремно брз ко Џо Кол пример или незнам....еве Торес ќе го спомнам(кој и не е баш низок) али ме сфаќаш шо сакам да кажам....али поентата ми беше ќе се измота...ова она....трт мрт....баш ко шо кажа и ете ти го со луд дриблинг и се наоѓа во гол шанса....а го примети ли како само добро се гради....па една топка не му земаа!!!! мислам дека има предиспозиции да биде солиден играч.....!!!!

--- надополнето ---

П.С. незнам како да те цитирам...уствари само дел од твојот цитат....затоа вака испадна :)))[/QUOTE]

Да да......наликува на Крауч.....само смешен е со дриблинзите......само се врти се плетка со нозете и одеднаш дриблинг од невидени размери......сношти каква само шанса си создаде.....а и ти текнува со Стеауа за 4от гол?? Оние двајцата на газ ги падна...кичмите им ги скрши.......којзнае може и ќе излезе играч од овој!!!!!
А за цитирање на дел......немој да го брисис она во заградите на почеток и крај.....пр...{Quote Peja5153} ...ваквото на почеток и крај остави го....само текстот бриши го :wink:

--- надополнето ---

П.С и јас се заебав :pos2:
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Со оглед дека искочивме со пола 2 тим,задоволен сум од резултатот...Коа сите го пљукавте Нагог,ја го бранев(глеам дека се исплати).Секоја утакмица станува подобар и подобар,наоѓа простор помеѓу 4ца играчи и шутира(има класа напаѓачи не го можат тоа),има добар неопределен дриблинг,висок е,се заградува добро совршен млад шпиц имаме.Од Сперинг очекував дека ќе искочи 2тиот Џерард ама според вчерашната игра......Мн лошо.Шелви изигра онака со некои грешки(ама добро,со Наполи се играше и они со 1 тим излегоа),дечкото има страшна добра техника за набацување и Алаја исто(овој и со лева и со десна).Треба да се пуштаат овие 2ца на утакмици,барем задните 20 мин,за да се усоврши таа техника.И за крај,Бабел.....Како не влезе таа топка у пм.Ама тоа е,коа не држи баксузот не држи до крај....
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Со оглед дека искочивме со пола 2 тим,задоволен сум од резултатот...Коа сите го пљукавте Нагог,ја го бранев(глеам дека се исплати).Секоја утакмица станува подобар и подобар,наоѓа простор помеѓу 4ца играчи и шутира(има класа напаѓачи не го можат тоа),има добар неопределен дриблинг,висок е,се заградува добро совршен млад шпиц имаме.Од Сперинг очекував дека ќе искочи 2тиот Џерард ама според вчерашната игра......Мн лошо.Шелви изигра онака со некои грешки(ама добро,со Наполи се играше и они со 1 тим излегоа),дечкото има страшна добра техника за набацување и Алаја исто(овој и со лева и со десна).Треба да се пуштаат овие 2ца на утакмици,барем задните 20 мин,за да се усоврши таа техника.И за крај,Бабел.....Како не влезе таа топка у пм.Ама тоа е,коа не држи баксузот не држи до крај....
Шелви не е за критикување........ (знам дека ти не го критикуваше сеа)

Сепак тој е дете.... мислам дека беше 17 години, башка прва утакмица како стартер во Европа!
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Шелви не е за критикување........ (знам дека ти не го критикуваше сеа)

Сепак тој е дете.... мислам дека беше 17 години, башка прва утакмица како стартер во Европа!
Прерано му е. Исплашен беше баш како и секое 17 годишно дете што ќе го пуштиш во европско натпреварување. А и цел живот играл во Англија и само таму, ќе му треба поприлично искуство па да игра на различни услови за игра. Зборам и за друга држава, и за друг стил на игра на странски противник и тако даље. Немојте да ми спомнете само дека играл и против Работнички па против Македонски фудбал одлично се снаоѓал. :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom