Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 март 2007
Мислења
123
Поени од реакции
26
ako mislis deka 3-4godini se iskustvo togas jas ti podavam raka i nema da pisuvam poveke gluposti..... neka dojdi sega vo ovoj nasiov rastiman liverpool pa da vidime koj e menager a ne na gotovo.....ako se zboruva za iskustvo rakjkard moze samo voda da mu nosi na hodson,samo shto hodson e zastaren tip na menager i voopsto neznae da ja motivira ekipata.... nas ni treba hiding ili o'nill....
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.484
Поени од реакции
22.201
Не знам дали ви треба О'Нил или Хидинг или Адвокат, ама затоа ви го честитам новиот менаџер Франк Рајкард. Пред некој час го раскина договорот со Галатасарај. 10000% доаѓа во Ливерпул. Рајкард е супер тренер, само нон-стоп(додека беше во Барса) го критикуваа за неговиот мал авторитет кај играчите, не знаел да се постави строго. Меѓутоа, добивате супер тренер, за кој се надевам ќе го одведе Ливерпул таму каде што му е местото, на победничките патеки.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Се погласни и погласни шпекулациите по интернетот дека Хоџсон е пред отказ. А сега Рајкард и официјално е без работа така да ако се случи отказот на Хоџсон, гарант Рајкард иде кај нас. Во моментов не знам колку е паметно ова, и тежок избор во секој случај. Нит Рој покажа дека е достоен за клуб од голем калибар, а и Рајкард нешто не е импресивен одкога си ојде од Барса...
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
83
со ливерпул се поврзува филип мексес од рома кој треба во јануари да се пресели на енфилд.
што мислите за ова?
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
Eјјјјј,која чест... :)
Фронтменот на Ајрон Мејден, Брус Дикинсон капетан на летот со кој Ливерпул патува во Италија
http://24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=00ced547-a625-4011-aa60-24f46e3d0ed2&ln=3&typeBack=default
Е што мислиш ти......Ливерпул е ова......не е Баерн :smir::pos2:

--- надополнето ---

со ливерпул се поврзува филип мексес од рома кој треба во јануари да се пресели на енфилд.
што мислите за ова?
Aбе не знам ја Мексес Бексес ама го знам ова
http://www.liverpoolfcnews.net/at-least-40m-in-liverpool-january-transfer-kitty-but-who-will-they-sign/
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Јас со сакам Герет Бејл само заради тоа што го пребледе Бенитез во 2 минути :)

--- надополнето ---

Manuel Pellegrini agent claims Liverpool approach

Оф мори мајко. Би скокнал од авион да можев да си дозволам макар и најевтин авионски билет. :)
 
Член од
8 август 2010
Мислења
77
Поени од реакции
11
Liverpool have approached Manuel Pellegrini about the possibility of replacing Roy Hodgson, according to the former Real Madrid manager's agent.

Поубаво е Хоџсон да остане во Ливерпул одколку Пелегрини да го замене него.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Нуњез Кројф ја направи Барса....А нов тренер во моментов и баш нејќам,од причина шо Хоџсон почна да го составува тимот и треба да му се дае шанса до крај на сезона.Нема да има некакви посебни резултати пред Јануарскиот трансфер период.Се е послем тоа,се зависи кој играчи ќе се донесат и како ќе се уклопат.Ќе имаме доста пари за трошење во Јануар(+Аквилани ако се шитне и некој на позајмица да се даде до крај на сезона)и тоа е тоа.

--- надополнето ---

btw еве го тимот за утре шо ќе отпатува
Liverpool squad: Reina, Jones, Hansen, Konchesky, Aurelio, Kyrgiakos, Skrtel, Wilson, Carragher, Kelly, Spearing, Poulsen, Shelvey, Maxi, Babel, Jovanovic, Pacheco, Eccleston, Cole, Ngog.


Според мене ако се менува нешто треба да се менува подитно!

Хоџсон ако одиме според тоа дека составува екипа, тогаш и при тоа составување не смее да си дозволи да клуб како Ливерпул биде во зоната на ДИРЕКТНО изпаѓање..... затоа е многу ризично тој да остане!

А предноста ако го смениме уште сега е тоа што :

Кој и да дојде ке има подобри резултати (во тоа сум уверен)
Ако дојде сега, тој ке ја има предноста да склопи екипа за наредната сезона по свој терк...и со трансфери и со тактика!

--- надополнето ---

ako mislis deka 3-4godini se iskustvo togas jas ti podavam raka i nema da pisuvam poveke gluposti..... neka dojdi sega vo ovoj nasiov rastiman liverpool pa da vidime koj e menager a ne na gotovo.....ako se zboruva za iskustvo rakjkard moze samo voda da mu nosi na hodson,samo shto hodson e zastaren tip na menager i voopsto neznae da ja motivira ekipata.... nas ni treba hiding ili o'nill....
А со кои резултати може да се пофали О’нил?
Со шампионска титула во Шкотска?
Или со тренерско искуство во Лестер или Викомб?
Или со некаков Мировен куп и Лига Куп во Англија со Вила!

За Хидинк......
Реално размисли дали ние може да добиеме менаџер од големата четворка!
Нема шанси!!!

--- надополнето ---

Liverpool have approached Manuel Pellegrini about the possibility of replacing Roy Hodgson, according to the former Real Madrid manager's agent.

Поубаво е Хоџсон да остане во Ливерпул одколку Пелегрини да го замене него.


Ете тука е опасноста!

Ако дојде овој..... не Кара и Џерард да му спукаат на Торес, туку ке се исколат!

--- надополнето ---

Eјјјјј,која чест... :)
Фронтменот на Ајрон Мејден, Брус Дикинсон капетан на летот со кој Ливерпул патува во Италија
http://24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=00ced547-a625-4011-aa60-24f46e3d0ed2&ln=3&typeBack=default

Море гледај да не ги урниса некаде..... кој знае под шо дејство ке биде!:pos2:

--- надополнето ---



--- надополнето ---

Зар ваков човек заслужува да биде на чело на Ливерпул?

OMG ROY HODGSON QUOTE ON NAPOLI GAME............'If we lose tomorrow night and people say that's because I was sacrificing this game, then I will hold my hands up and say they are right.'


Веке ова нема смисла!:nesvest:

--- надополнето ---

Обложувалниците се најголемите извори за информација!

BETTING SUSPENDED ON FRANK RIJKAARD

--- надополнето ---

Од 2,892 фанови кои гласаа на LFC Globe, 2,315 со мислење дека Roy веднаш треба да биде отпуштен, 341 веруваат дека треба да му се даде шанса до јануари, додека само 59 фанови имаат потполна доверба во него и сакаат да остане на долг период.

--- надополнето ---

Liverpool is no ordinary Joe
EXCLUSIVE By MATT LAWTON and JOHN EDWARDS Last updated at 1:24 AM on 21st October 2010
Comments (0)
Add to My Stories
The new man in charge of Liverpool is Joe Januszewski, the Boston Red Sox executive who persuaded John W Henry to buy the club.
Sportsmail understands that Januszewski, who runs the Red Sox corporate sales team, is the new chief operating officer, replacing managing director Christian Purslow, who stepped down yesterday. He will be joined by an experienced football administrator.



New boys: Joe Januszewski (centre) with John W. Henry (left) at Liverpool's Melwood training ground
Januszewski, who has been a Liverpool fan for 20 years and was at the team's European Cup victory in Istanbul five years ago, advised Henry to watch the situation at Liverpool, which pricked the multi-millionaire's interest in Anfield.
Januszewski told reporters: 'It was as a fan, really. I told him my bags are always packed for Liverpool, I know a great couple of places if you need a tour guide.
'People walk into my office at Fenway Park and, OK, I work for the Boston Red Sox but there is another club that wears red which has a pretty solid representation on my wall. There's souvenirs, ticket stubs, all the rest. People look at me and say, "What's the deal?"
'I tell them baseball is my business but Liverpool FC is my passion.'Purslow will remain at the club as an advisor to the new owners, who have reportedly dissuaded commercial director Ian Ayre from leaving.
Purslow quit just five days after helping to push through the £300million sale to Henry's New England Sports Ventures.
Nobody, however, told under-fire manager Roy Hodgson, who said: 'Will his departure affect my position? Not that I know of, but that is not a question for me to answer.
'The fact is I had no idea before today that he was planning to leave the club. I have only worked with Christian Purslow for three months.
'I know he and Martin Broughton were brought in to sell the club to the right owners and to put right a lot of the things they saw were wrong with the club and he has worked hard to do those things.
'His lasting legacy will undoubtedly be the fact that they have given the club the right owners to take the club forward and build an exciting future.'
Purslow, who has been commuting from his home in Surrey for the past two years, told the club's website: 'I came to Liverpool Football Club to lead it through a sale process to get the best overall deal including, vitally, the removal of the debt. I am immensely proud of what we have all achieved.
'I now look forward to assisting the owners in any way I can at this exciting time as they drive the club forward towards a bright future.'


Read more: http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1322353/The-new-man-charge-Liverpool-ordinary-Joe.html#ixzz12xkknp7H
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
83
според најновите шпекулации рајкард е на лет за лондон за да биде договорено неговото поставување како нов тренер на ливерпул. заменик на рајкард најверојатно ке му биде тен кате со кого заедно во барселона ги освоија сите титули
 
P

PoisonLady

Гостин
Штотуку го прочитав ова
...One of the options is Bayern Munich’s Martin Demichelis whose relationship with manager Louis van Gaal has disintegrated leaving the player looking for a new club in January.
Наводно,Ливерпул сака да го купи ...Колку има вистина во ова?
П.С. ако се случи ова ќе ве дружам малце :)

--- надополнето ---

Море гледај да не ги урниса некаде..... кој знае под шо дејство ке биде!:pos2:
Тоа не гарантирам но не би се зачудила :pos::pos:
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Нема дефиниција за нашава игра. Не да е лоша, ама далеку од добра. Едноставно да кажам непобедничка.
Или Хоџсон нема поим од мотивирање на фудбалерите, или тој сам оди на нерешено. Повеќе ми изгледа на второво, се игра само колку да се каже дека се таму и да завршат 90те минути.
Никогаш не сум ценел било која екипа, т.е мразам екипи што играат вака. Игра за нерешено ме ежи максимално.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Наполи се Ултрас како сите во Италија хулигани се само во англија ме нервира ко ќе прочитам италијански хулигани:)
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Hooliganism refers to unruly, destructive, aggressive and bullying behaviour. Such behaviour is commonly associated with sports fans, particularly supporters of association football and university sports. The term can also apply to general rowdy behaviour and vandalism, often under the influence of alcohol and or drugs.

A hooligan is a person who practices hooliganism.

Хулиган е општо светски поим. А можеби италијанските хулигани се нарекуваат ултрас. Како и да е и тие се хулигани.

Немој да се нервираш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom