Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Се чудам како брзо го менувате мислењето! Ова важи за Нгог...Освен потегот што го направи врз Канаваро, (100% на среќа) јас не видов ама баш ништо од него. Таа топката што ја доби од Шелви, ја спотера во аут од пред гол. Загуби премногу дуели во нападот, нема никаква асистенција и да не набројувам, но се гледа дека се труди, можда ќе го биде, ама нас ни треба голем играч, кој е спремен за секој натпревар, Нгог нека се калеми па можда ќе испадне нешто. Лукас и Нгог не сакам да ги видам заедно во тим, затоа што наликуваме како Ипсвич со нив...и Макси веќе е пропалица, Бабел на негово место би бил играчиште, а тој освен да заебе шанса не знае ништо, верувам ќе се согласите.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Нгог и да е водечки голаџија во светот и златна копачка да освои за мене ќе си остане дрво.
Се труди, и тоа многу повеќе од оние првотимците, ама трудот џабе. Не си го бива и тоа е тоа. :toe:

И Бабел, сакав и јас да му се даде шанса, ама човекот е оштетен до таа мерка каде што нема враќање назад. Сите си видовме вчера (бар тие што гледавте) дека Бабел е безнадежен играч веќе. Освен грешки ништо друго од него. А за пропуштената гол-шанса да не коментирам ич.
 
Член од
18 август 2010
Мислења
51
Поени од реакции
0
Јас не ве разбирам како можете да размислувате за вакви играчи како НГог или лукас или поулсен и многу други па и бабел меѓу нив сите тие се докажано отепани скрос заедно со рој. Не само шо не ги бидува туку и не се борбени ни 2%. Се однесуваат како некои манекени. Јас разбирам да не се во форма ама овие ... абе гајле му е шо го срамат дресот шо го носат. сите тие на клоци и надвор од ливерпул и забрана за доближување повеќе од 100км. нема шанси да просперираме со вакви играчи со ваков менталитет. за ваква криза треба да има драстични промени во клубот а не да ги чешламе овие мочковци готово не ги бива и чао. подобро да играме со подмладокот тие барем ќе си го остават срцето на теренот. така ја освоивме лигата на шампиони со десеткуван тим со ограничен број на играчи ама сите тие гризеа ако требаше ќе играа со по една нога е така се бранат боите на тимот. Ќе споменам уште еден пример иако ми е жал ама морам да признаам дека таков играч е руни пред некое време дури играа со роналдо не му одеше постигнувањето на голови па затоа надокнадуваше во одбраната немаше загубена топка за него. а овие мисириве наши доброволно ја даваат топката и нема шанси некој од средина или напад да тргне да одземи топка. и се додека имаме вакви играчи и ваков тренер шо не знае да ги мотивира ќе бидиме на ова ниво и голема среќа ќе биде ако не отпаднеме
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
Добро бе.....Дајте Торес да влегува еднаш на 10 утакмици како крило па може и ќе биде добар играч........на Бабел му треба константност.......неколку утакмици во серија...а тоа нема да го добие така да за него нема иднина овде.....Нгог напредува......никаде го нема на утакмиците ама на секоја утакмица прави по некој ненормален потег...тоа не е случајно.....ни треба еден добар брз напаѓач зимава за партнер на Торес пример Бензема.......Нгог може на позајмица да се доделка.....Лукас ...не знам......ако сега го продадеме значи џабе сме се нервирале лани со него...............нека седи како резерва......подобро тој отколку Поулсен......млад е и може да просперира.....Шелви има капацитет......гледам цело време ја бараше топката......едностравно сака да ја има топката во свој посед....имаше еден куп погрешни додавања ама тоа е добро.....како одминувше натпреварот така беше се попрецизен........уште е млад така да има време за него....а оти Пачеко не играше???? И на зима ни требаат измени...и тоа какви......
Стопер....мислам дека не е неопхогно ама може да се купи еден.......Шоукрос,Дан,Кејхил,.........итн ама не мора според мене
Лев бек......да се врати Инсуа или Инсуа + Аурелио/Кончески + Деген = нов лев бек......Зиглер,Таиво,Сисоко.......
Среден играч.......Поулсен пријатно + парите од Аквилани(нема да се врати за жал) = нов среден играч.....
Крила и тоа 2....а Јовче и Макси да си одат........
Напаѓач..........без да продадеме некој од Нгог, Торес или Бабел......
Знам дека е рано и дека имаме други проблеми сега ама додека ова не се реши на зима тешко дека ќе ни тргне работата........многу тешко........ќе треба да почекаме до Јануари за резултати......а и Рој и играчите изјавија дека ќе треебаат неколку месеци за да почне да делува филозофијата на Рој......а и наводно играчите имале проблем да се прилагодат на неговата стара филозофија....така да пред Јануари тешко да има големи резултати.....

--- надополнето ---

И гледам не сте задоволни од стариот....па ....кој го сакате за нов менаџер?
Онил,Рајкарт,Даглиш,Хидинк,Пелегрини или некој сосем друг??????
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.526
Поени од реакции
229
И гледам не сте задоволни од стариот....па ....кој го сакате за нов менаџер?
Онил,Рајкарт,Даглиш,Хидинк,Пелегрини или некој сосем друг??????
Мали само Мурињо :smir:
Не шала на страна Рајкард би бил добар барем знам ке гледам добар фудбал напагачки а не да се браниме цела утакмица.:toe:
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
Нема карактер Мурињо за во Ливерпул......нас ни треба менаџер кој ќе направи успех овде и ќе остане овде долги години.....навивачите да го сакаат...Мурињо ќе освои титула и ќе си оди.....никаква почит ни кон навивачите ни кон клубот...а и не е баш омилен тука..........за добар добар е...можеби и нјадобар.....ама нас ни треба и нешто друго освен добар менаџер.......
Рајкарт ми е сомнителен.....ништо не направил досега освен со Барса....2 сезони......во тандем со Тен Кате може...или со Даглиш.....
Онил......исто ми е сомнителен.....
Даглиш е ок според мене
Хидинк нема шанса да дојде сега......а другите не сакам ни да ги коментирам.........
Ама да му дадеме време на Рој.......ако не...Даглиш......Рајкарт(со тен кате или Даглиш) или Онил.......според мене
 
Член од
18 август 2010
Мислења
51
Поени од реакции
0
е до кога вака само ќе му даваме шанси?
на бенитес му дававме шанси и?
а овај мн. помалку заслужува од рафа. големите клубови не даваат шанси кога не те бива ете ја вратата
кога можеше да биде избркан еден мурињо, анџелоти, и ред други ние му даваме шанса на онај отепанион?
е не се прави така голем клуб абе луѓе овај идиотов ќе не отпадни
ливерпул никогаш не бил олку очаен и оваа глупост со играчите ненавикнати нна таа филозофија не држи вода оти сега не сме просечен клуб туку подпросечен како можете да се помирите со тоа?
еееееееееј зборуваме за ливерпул. порано кога губеа губеа со срце сега се скрос скршени.
срцето ме боли кога ги гледам
доста ми е од рој искусниот или подобро кажано стар сенилен дркул
ВРЕМЕ Е ЗА ГОЛЕМИ ПРОМЕНИ
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
Член од
18 август 2010
Мислења
51
Поени од реакции
0
знам и јас сега тоа читав па донадони е солиден тренер од рој е секако далеку подобар. само не знам дали одговара за англија?!
иначе од потенцијалниве јас сум за онил е тој е таков тренер мотиватор за во ливерпул
астон вила играа прекрасен фудбал со него е сега тоа е мое мислење
ама и донадони е стварно голем тренер
само рој нека крши глава
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
Донадони ???? Никако........
1.Даглиш
2.Рајкарт (со тен Кате или Даглиш како помошници инаку НЕ)
3.Онил
4.Бенитез
Друго и да сакаме нема подобро
 
Член од
18 август 2010
Мислења
51
Поени од реакции
0
бенитез како прво повеќе во лив не се враќа
еве годинава ќе ја освои лигата на шампиони и ќе го држат 5-6 години
а остатокот од списокот би го поставил обратно би им дал шанса на помладите
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
Абе не реков да се врати....ама според тоа кои менаџери ни се достапни......и Бенитез е предобар за нив.......човекот не си ја заврши мисијата овде.....да добиеше пари мислам дека ќе освоеше ПЛ........а може и ќе се врати еден ден...........а за останативе........повеќе верувам во Даглиш отколку во Онил
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
бенитез како прво повеќе во лив не се враќа
еве годинава ќе ја освои лигата на шампиони и ќе го држат 5-6 години
а остатокот од списокот би го поставил обратно би им дал шанса на помладите

:eek:ftopic:Искрено.....па и не би рекол......повеќе би типувал на Реал од Мадрид...!!!! Момците кинат!!!!
 
Член од
18 август 2010
Мислења
51
Поени од реакции
0
:eek:ftopic:Искрено.....па и не би рекол......повеќе би типувал на Реал од Мадрид...!!!! Момците кинат!!!!
верувај, бенитез му е криптонит на мурињо
ако не друго рафа ми недостасува за утакмиците со челзи во времето на мурињо
 
Член од
12 април 2010
Мислења
491
Поени од реакции
143
знам и јас сега тоа читав па донадони е солиден тренер од рој е секако далеку подобар. само не знам дали одговара за англија?!
иначе од потенцијалниве јас сум за онил е тој е таков тренер мотиватор за во ливерпул
астон вила играа прекрасен фудбал со него е сега тоа е мое мислење
ама и донадони е стварно голем тренер
само рој нека крши глава

Еве колку е солиден...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom