Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Дечки оди лечи се! Јас имам свое мислење и ќе стојам зад него, а тебе ако не ти се свиѓа, мене не ме брига опште...
Toa sto go kazuvas ti , ne e licno mislenje nego e ziva glupost i opsto nepoznavanje na fudbalot .. Da go rugas covekot sto lani bese proglasen za fudbaler na godinata na Liverpool treba da si totalno poremeten.. Ti si toj sto treba da se leci , vakvi "navivaci" kako tebe ne ni trebaat.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.736
Поени од реакции
43.998
^ Да али и ти претеруваш што го ставаш во топ 3 голмани во светот. :)
 
Член од
3 август 2009
Мислења
178
Поени од реакции
2
Кратко од мене.Требаше да победите ама Реина напрај глупа грешка ама не треба да му се замери на сите му се случува.Игравте компактно,тимски како шо треба да игра голем тим а за титула од сега не се секирајте има уште цели 37 кола сега гледајте само бодој да збирате титулата сама ке си дојди.
Спортски поздрав
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
^ Да али и ти претеруваш што го ставаш во топ 3 голмани во светот. :)
Voopsto ne e preteruvanje , Casillas , Cesar i Reina .. Ne gledam koj drug bi mozel da vleze vo ovaa konkurencija vo momentot so ogled na padni stani formata na Chech i Buffon izminative godina dve
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Toa sto go kazuvas ti , ne e licno mislenje nego e ziva glupost i opsto nepoznavanje na fudbalot .. Da go rugas covekot sto lani bese proglasen za fudbaler na godinata na Liverpool treba da si totalno poremeten.. Ti si toj sto treba da se leci , vakvi "navivaci" kako tebe ne ni trebaat.
хаха ти ќе кажеш дали требаат навивачи ко мене или не хаха...Оди бе не реметисе ти се смеат, во топ 3 голмани Рејна, ти изгледа си заљубен во Рејна па те ослепила љубовта и не знаеш што зборуваш...За фудбал тебе можам да ти држам лекции иначе, и не ме замарај со твојве глупави провоцирања зашто не паѓам на тоа твое долно ниво да не речам ко што...
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.540
Поени од реакции
5.769
Да, али се пред него... Пред Цезар би го ставил Ван Дер Сар, заедно со Касиљас и Буфон, во топ 3ка... После Лорис, Гивен, Валдес, Чех... Но, секој свое мислење, нели ?!



Поздрав
 
Член од
6 август 2010
Мислења
62
Поени од реакции
3
Ne znam zosto plukate po Reina koga toj vi e vo 3cata najkvalitetni igraci vo ekipata. Ne vi teknuva izgleda so Celzi 2007ma koga se povampiri na penali i vi odvede do finale.Za sega koa napravil greska na pocetok na sezona da ne vi cini.
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
хаха ти ќе кажеш дали требаат навивачи ко мене или не хаха...Оди бе не реметисе ти се смеат, во топ 3 голмани Рејна, ти изгледа си заљубен во Рејна па те ослепила љубовта и не знаеш што зборуваш...За фудбал тебе можам да ти држам лекции иначе, и не ме замарај со твојве глупави провоцирања зашто не паѓам на тоа твое долно ниво да не речам ко што...
Ti lekcii u fudbal ke si drzel ?? Abe idi leci se In August 2007, Reina once again won the Premier League's Golden Glove Award for the second successive season, after keeping 19 clean sheets in the 2006-07 Premier League campaign.[4][5]
On 2 February 2008, Reina became the quickest goalkeeper in Liverpool history to keep a half century of clean sheets. He hit the milestone during a 3-0 win against Sunderland, on his 92nd league outing, beating the previous record by three.
Eve ti malce statistika malce da se informiras a i pogledni go ako go najdes od denesniot natprevar sutot na Rosicky sto go odbrani pepe , toa bese skoro nevozmozno za branenje .. A golot sto go primi bese stvarno bezveze DA , no imase kako prvo faul u napad , ko vtoro sonceto mu idese direktno vo oci i na sekunda bese zaslepen ... Sekunda dovolna za da se desi takva glupost. Aj ke zborime ponatamu niz godinata koga ke vidis kolku ustvari znaci za timot sto go iame nego ... Znacaen e kolku sto e i Gerard , VERUVAJ MI
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
93
Поени од реакции
9
Реина-квалитетен, посветен на клубот и нема да му се случи вакво нешто уште еднаш, сепак прв натпревар, сонцето му сметаше при скокот и едноставно се случува.Овој кикс треба само да ги направи посилни, пообединети, затоа што сега ке го тешат ке застанат на негова страна а тоа единство е потребно.Да победевме можеби и ке се летнеше малку во облаци(гледам сеа позитивна страна од исходот). Сепак мислам дека судијата можеше да свирне фаул врз Реина од неколку причини да не ги бројам сега.

Одбрамбената четворка делуваше доста стабилно дури и ме изненадија со пожртвуваноста и секако квалитетот.Буквално без грешка.Шкртел силен и стабилен, Карагер во целост го користеше искуството кое го има во нозе.Агер неприродна позиција али за таму го имаме Аурелио кој според мене е одличен (да се врати во ритам само) и не треба да размислуваме за друг таму.Нормално по потреба може да се прават разни формации. Џонсон како и секогаш незгоден за противниците во напад, имаше и добар удар во прво полувреме, на почеток делуваше доста заспано т.е. бавно во одбрано но во второ полувреме беше солиден. Се на се беше добро им се дозволи една 100% шанса само а и секако има простор за напредок.

Е сега за главниот дел од теренот.Не ме бендисаа воопшто како играа.Немаше никаква поврзаност, немаше течност во играта, немаше кратки сигурни додавања.Тоа е работа на тренерот, да го створи тој флуид во играта, не е дека се неквалитетни играчите.Цело време се одеше по некоја случајност по некој насила добиен дуел и да се створи шанса. Ах Чаби Алонсо.Таков играч ни треба а таков нема.А и да има неможе да биде подобар од него затоа што тој беше најдобар.Во Реал не го следам многу ама какви партии пружаше само во Ливерпул... Маскерано мислам дека го кажа последниот збор во Ливерпул.Достојно изигра и мислам дека ако замине ке има простор за подобрување. Поулсен и Аква ке бидат подобри, сигурно. Ако можеби не ја нагазивме топката, Џерард и Маскерано одлично ја завршија работата во фаза на одбрана.Џерард има предизпозиции какви што никој друг играч ги нема. Се плашам само за Аквилани дали го има капацитетот што го бара неговата позиција на теренот и Премиер лигата? Останува да видиме.Џо КОл дефинитивно ке биде подобар. Милан не ми е за во прва постава.Ако гледаме реално Риера според мене е далеку подобар( Бабел да кажеме дека не го сметаме за таа позиција бидејки е премногу офанзивен не би можел да покрие назад). Бабел треба да ни биде џокерот оваа сезона а на пример со некои послаби противници и стартер.Значи кога се брка резултат, прва опција да ни е тој.Ама за тоа пак треба многу работи да се поклопат.Кајт најсигурен и незаменлив.Само уште малку да беше побрз ама ете нека биде брзината кај Кол и Јовановиќ.

Нгог постигна гол, одличен удар браво.Другиот дел од играта...Снажен е и мислам дека е прилично брз.Мора да го користи тоа.Високите топки да ги прибира сите теба.Е сеа затоа што играме со еден напаѓач тој мора постојано да бара топка да трчи да се отвара да игра со топка да подава.Нгог мора да ја подобри играта со топка.Толку натпревари одигра јас го немам видено да соработува.Се што успеваше да направи е или аут или прекршок врз него.Секогаш кога е во негов посед топката тоа значи крај на нападот за ЛИверпул.Мора повеке да игра со неа и подобро да ја контролира.

Макси тотално непотребен и според мене нема што да му понуди на Ливерпул.Лукас ни е многу потребен и ке биде добар, а за Торес нема што да се зборува, го чекаме во полн сјај за некое коло и без повреди.Ова денеска не беше тој а и неможевме да очекуваме нешто повеке.
Можност за титула секако дека има. Некои екипи можеби имаат предност и повеке шанси. Мотивацијата и духот на тимот оваа година се на потребно ниво за титула.Со јаките екипи мислам дека добро ке минеме како пред две сезони.Ама пак затоа ја немаме потребната константност и тоа стварање на шанси за со средно квалитетните екипи да излегуваме на крај. За тоа ни се потребни играчи како Бабел Кол Торес Џерард Аквилани и уште еден шпиц а Лукас Кајт Маскерано се за друга намена. Се нешто ми вели дека наредната недела ке ги решиме Сити полесно од очекувањата.Ако сакаме титула мора да извојуваме победа и тоа сигурна.Нема ништо да реши тој натпревар ама ке даде насока.
 
Член од
26 мај 2010
Мислења
135
Поени од реакции
4
со натпреварот ЛИВЕРПОУЛ : АРСЕНАЛ доста беа коментари вој вака ној така ....во четврток не следува нов предизвик а се вика ТРАБЗОНСПОРТ и тука ќе биде малце тешко ако не се лажам мислам дека пред некоја сезона ја освоија лигата во турција ...се надеваме дека ќе ги распалат како на БЕШИКТАШ шо им одржаа лекција 8:0 (турција им лежи некако да се потсетиме и финалето 2005 го игравме во турција ) :vozbud::vozbud::vozbud:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
. Милан не ми е за во прва постава.Ако гледаме реално Риера според мене е далеку подобар( Бабел да кажеме дека не го сметаме за таа позиција бидејки е премногу офанзивен не би можел да покрие назад).
Риера си отиде од Ливерпул бе,во Олимпјакос игра.:pos2:
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
83
зошто сите плукате по реина па на секој може да му се случе грешка. а и топката пред да ја укара во голот прво удари во статива и само се одби од реина што до некаде и не е он крив ама се случи и одиме напред. реина YNWA!!
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Многу сајтови не врзуваат со Ola Toivonen од PSV:


Го сакам!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom