Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Иии официјално нема жалба од клубот против суспензијата на Џо Кол.
Нема да игра во наредните 3 лигашки натпревари, ај бар се надевам ќе се отвори место за Аква, ако ништо друго на клупата да седне.
Имаше ли некоја информација што сме ја испуштиле за тоа што го немаше Аквилани воопшто во екипата вчера?
 
Член од
3 август 2009
Мислења
178
Поени од реакции
2
Шо сте запнале по Реина?Во моментов можите да сонувате за поквалитетен голман.Пред 3,4 години кога игравте финале против челзи за карлинг куп ако не се лажам Џерард си даде автогол и шо сега и тој не чини се случува то е фудбалот
Инаку до кај е превземањето на клубот со тој кинезот?Баш ке биди интересно колку пари би дал на нови играчи
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
93
Поени од реакции
9
Момци знае ли некој дали ке пренесуват Канал 5 натпревари од Лига Европа.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Го повлекувам мојот збор дека црвениот е заслужен... Штотуку ја гледав снимката, а и видов некои анализи од стручнаци.... Мислам дека жолт ке беше реално... Но, тоа е... Има судиски грешки и ке ги има.... Не дека сеа вие сте жртви, но во оваа ситуација не требаше да додели црвен... И ние страдаме од грешки и сите тоа е тоа... Особено коа играме против Јунајтед....


Поздрав
У право си сите грешат...Еве ти вчера си згрешил денес си се поправил... Читав и јас некои анализи кои ми ја поткрепија првичната замисла но еве федерацијата излезе со три натпревари забрана за настап.
Затоа и реагирав така вчера пошто тоа детенцето јако доста јако изглуми.Ама па затоа си доби црвен а тоа лош старт на кариерата(во премиер) кога ќе се врати за еден натпревар ќе си има траума од црвениот верувај
 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
966
Поени од реакции
832
"Shit player for shit money" вака гласи секој 2 коментар на RAWK за Brad Jones, барем да беше англичанец како што си мислев најправо и ќе го исполнуваме новото правилно во PL. Ама добро и така нема ни да го видиме освен на пријателски следното лето.
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
"Shit player for shit money" вака гласи секој 2 коментар на RAWK за Brad Jones, барем да беше англичанец како што си мислев најправо и ќе го исполнуваме новото правилно во PL. Ама добро и така нема ни да го видиме освен на пријателски следното лето.
On e zamena za Cavalieri ( posto on ke si ide ) i baska spaga vo tie Homegrown Players posto na 17 godini zaminal za Anlgija da igra , taka da isto ko da e Anglicanec :)
 
T

the Carpenter

Гостин
Го паметам добро Бред Џонс. Не е ништо подобар од Диего, ама барем е домашен играч, така да се отвора место за некој „странец“ дополнително. Во секој случај, му посакувам добредојде!

За Ливерпул:Арсенал дербито ....

Од играта сум презадоволен. Посебно ме радува тимскиот дух, како и мотиваторските способности на Хоџсон. Дефинитивно тој го направи Ливерпул уште посилен и со 10 играчи. Играта на Арсенал беше тотално умртвена. Знаејќи го тоа, воопшто не ме загрижува тоа што не победивме. Изгубивме бодови на глупав начин. Ама кога знам дека уште 99 пати да играме против Арсенал нема да загубиме, ми дава надеж за да се надевам на НЕШТО!
За играта на Ливерпул нема да зборувам, оти сите ја видовме.

За грешката на Реина ... сакам да прокоментирам.
Да му беше прва, ајде. Втора, ајде и втора. Ама човекот прави по 5-6 (шо би рекле Енглезите) бландери годишно, и најчесто тој е виновен за ефтино примени голови.

Реина најдобар? Жими ланскиот снег. Има 30* голмани подобри од него. Класа! Тој е добар колку што е цврста одбраната на Ливерпул.
Почнувајќи од детинсетата грешка против Вест Хем во 2006 година кога од мртов агол прими гол од Замора, па до ден денес, Реина си направи широк дијапазон на катастрофални (што би рекле хрватите) погрешки. Знаете веќе што мислам понатаму ...

И за крај, посебно ме радува голот што го постигна „дрвото“ Нгог. Нека продолжи така, па ќе ВИ цитирам коментари :)



1* Само во четирите најсилни лиги
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Го паметам добро Бред Џонс. Не е ништо подобар од Диего, ама барем е домашен играч, така да се отвора место за некој „странец“ дополнително. Во секој случај, му посакувам добредојде!

За Ливерпул:Арсенал дербито ....

Од играта сум презадоволен. Посебно ме радува тимскиот дух, како и мотиваторските способности на Хоџсон. Дефинитивно тој го направи Ливерпул уште посилен и со 10 играчи. Играта на Арсенал беше тотално умртвена. Знаејќи го тоа, воопшто не ме загрижува тоа што не победивме. Изгубивме бодови на глупав начин. Ама кога знам дека уште 99 пати да играме против Арсенал нема да загубиме, ми дава надеж за да се надевам на НЕШТО!
За играта на Ливерпул нема да зборувам, оти сите ја видовме.

За грешката на Реина ... сакам да прокоментирам.
Да му беше прва, ајде. Втора, ајде и втора. Ама човекот прави по 5-6 (шо би рекле Енглезите) бландери годишно, и најчесто тој е виновен за ефтино примени голови.

Реина најдобар? Жими ланскиот снег. Има 30* голмани подобри од него. Класа! Тој е добар колку што е цврста одбраната на Ливерпул.
Почнувајќи од детинсетата грешка против Вест Хем во 2006 година кога од мртов агол прими гол од Замора, па до ден денес, Реина си направи широк дијапазон на катастрофални (што би рекле хрватите) погрешки. Знаете веќе што мислам понатаму ...

И за крај, посебно ме радува голот што го постигна „дрвото“ Нгог. Нека продолжи така, па ќе ВИ цитирам коментари :)



1* Само во четирите најсилни лиги

Додуша немам ја гледано утакмицата ...... ама тебе не можам да те одминам!

Мислам дека пред едно 2 страни некој ги постира успесите на Реина во неговиот престој на Ливерпул!
Зарем толку брзо забравите дека тој беше единствениот играч кој лани не одржа во живот и да колку толку се спасиме од срам!

Плукате по Реина а никој не ја споменува одбраната. Реина е последен играч на теренот... ПОСЛЕ НЕГО НЕМА НИКОЈ ДРУГ за да ја поправи грешката!

Зошто никој не ги критикува Кара и Шкртел. Каде беа тие кога Шамак истрча на пеналтикот за да ја прима топката на к*ро. Јас кривицата за тој гол ја барам таму!

Сте станале како колегата Розенберг (те сакам, не те сакам, те сакам.....)!

За Н’гог веке сум кажал. Исто така веке прочитав тука дека освен голот не направил ама баш ништо. Немал никаква соработка со соиграчите. Така да мене тоа ми личи на минатата сезона кога киневме живци со него.
Значи моето мислење за него останува:




PS.Се извинувам колега Розенберг..... ама морав!:smir:
 
Член од
5 март 2010
Мислења
214
Поени од реакции
1
Majkata da mu ja eban na sudijata start imase ama ne za crven i toa direkten pls na vakvo derbi :X :X nemam povise comentar! a inaku ima li nesto od prodazba na timot ili nistooo ...
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Неможам да ве разберам зошто се свртивте против Реина... Лани да не беше тој ќе се боревме за опстанок бре луѓе.Направил грешка...Кој не прави грешка?Убаво кажаа погоре веќе ако сакаме да обвинуваме некого каде беа стоперите при нафрлената топка.Ударите на Волкот и Росицки беа милиметарски упатени до стативата и пречката , Рејна ги фати...
 
T

the Carpenter

Гостин
Во никој случај нема да посакам Реина да го направи истото во некоја следна текма само за да докажам поента. Мене Ливерпул ми е светлосни години поважен од многу работи, а камо ли од докажување кој е во право. Затоа, нека биде така. Реина згреши, ама тоа беше изнудена грешка. Да ја „избацеа“ топката, Реина немаше да има работа, па ќе си останеше 1:0. Фер инаф, можам да се согласам.
Иако Реина зема дебели пари за да фаќа удари како ударот на Росицки, и бидејќи е топ голман, не смее да си дозволи грешка, пак нека биде.
И кога ќе се сумира се, ни одбраната не беше крива. Со 10 (9) играчи - толку!
Ливерпул покажа дека е далеку подобар противник, и сето тоа ќе биде заборавено во следните три кола, каде што СИТЕ три противници ќе бидат торпедирани.
Ајде дечки ... тоа да го чекаме, нема фајде од тоа што беше неделата.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Атмосферата во фан-клубов станува страшно напната и неподнослива. Јас си земам годишен одмор, можеби кога ќе проверам пак ќе има согласни мислења, а не чисти инатења од сите страни.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom