Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Нее битно ајде ќе видиме ФА како ќе реагира по стартов.Ако го оценат како престрог црвениот ќе добие еден или два меча казна во спротивно три или повеќе
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.562
Поени од реакции
11.434
Ајде смирете се.....било што било.....одиме понатаму.....секој ќе си го добие заслуженото.....
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
Поени од реакции
5.772
Јас спомнав повреда... Пичето глумеше и како што го цитираше твој колега филозов горе Сократ редно е да го стигне казната
Не сум филозов, јас сум Биотехничар... Еве, ако стартот не е како шо треба тогаш нека интервенира ФА.... Нека одлучат тие, нели ? Место вие... Нека му го поништат картонот, и тоа е можно...Ама тешко изводливо...Хахахахахаха
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
И да, мислев за Реина и Фабрегас, Ел футуро де Барселона.... Мислам дека сега сме квит... Поздрав
Квит со што? Не разбирам за што се води резултатов... Мање битно, на 1.1.2011 Фабрегас ќе биде играч на Барса а вие колку сакате пцујте го Реина. Тој нема блага веза со тоа што Фабре е печен за Барса.

Реина си останува во листата на најдобрите голмани моментално. Ваквите киксови едноставно стануваат некако како заштитен знак :).
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Абе Арсенал е г'зрска екипа дефинитивно...Лани некој 5/6 меча ги реши во 90 плус со екипи како Стоук, Хул, Бирмингам и тн...Оваа година пак е започнаа исто, ама ќе видиме до каде ќе одат...Еднинствена корекција што треба да се направи е само смена на Рејна ништо друго, ама да се земи некој квалитетен! Дудек искрено повеќе ми се бендисвеше, него овој, али тоа е...Следен испит е Ситу, ако играат повторно борбено, можна е победата.
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
93
Поени од реакции
9
Прво полувреме лошо. Не можевме да се сврзиме со топката.Капак на се црвениот на Кол. Старт каков што многупати досега сме го виделе. Да не го закачеше Кол за ногата воопшто немаше ни картон да падне.Не беше воопшто намерно и судијата како што му додели жолт на Вилшер за старт со отворен ѓон може и требаше да му дади и на КОл жолт.Крај краева таа е, судиската е последна.

Второ полувреме уште на почеток гол.Притисок по десна страна, добра асистенција на Маскерано и одлична завршница на Нгог.И покрај тоа што го даде голот, еве да не кажувам друго ке речам дека треба уште многу многу да работи.За тие минути кои ги игра мора да се подобри.После постигнатиот гол се забележа подобра игра кај него.Со играч помалку очекував Арсенал да не притисне и да постигнат гол до средина на прво полувреме.Тоа не се случи.Одлична игра на Шкртел Агер и Карагер, освен шансата на Росицки Арсенал не ни се закани посериозно. Одлично, делувавме некако шампионски.
Е сеа за Реина.Човекот прераснува во легенда на клубот.АКо не се лажам лани беше и прогласен за најдобар фудбалер во Ливерпул.Одлично брани.Меѓутоа не му е првпат вака да изреагира.Судијата можеше ако сака и фаул да свирне, јеби га немаше да биде незаслужено. Како прво Реина требаше да ја фати уште шриот пат при центаршутот.Му избега му се створи 2 шанса да ја зграпчи, си ја брцна.Како некое проклетсво да имаме.Кога играчите се губат на терен тој ги спасува.КОга играат страшни или како денеска пожртвувано и оставаат срце на терен тој ги заебува работите.Да се надеваме дека нема да се случува повеке.
Место Торес можеше Бабел да влезе.Торес се гледаше дека е многу назад со формата. Во два наврати имаше шанса за гол.Првиот пат еден на еден со КОнсичиелни(или како и да се вика), не усшеа да го претрча и вториот пат кога бараше фаул од истиот играч а доби топка во фор и веке беше пред него но не успеа да заврши.Веке од следното коло го очекувам на старо како што го знаеме.А и криво ми е за Бабел, далеку поспособен е од Милан али не знам што се дешава, или е во лоша форма или не се залага на тренинзи, стварно не знам што е. И за крај браво за Кајт.

Според мене најдобар од Ливерпул.Без ниту една грешка, доста трчање, едноставно и рационално играње.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Исто како овие од Арсенал се отепаа плукајќи по Аршавин затоа што не играл еден натпревар добро (а лани се повампири против нас) сега и вие исто за Реина. Али ајде, веројатно од последниве емоции вака ...
Не е проблем може да го смениме, ама поКВАЛИТЕТНИ од Реина моментално има 3-4 голмани а тие сите вредат МНОГУ пари. Немојте да се бламирате како фановите на другиве клубови, Реина е страшно квалитетен голман и како што рече Атанасе уште е релативно млад за голман. Уште многу ќе созрева и ќе се подобрува. Киксовите се неизбежни, никој не ѓи посакува ама ете се случуваат и на најдобрите.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.562
Поени од реакции
11.434
Исто како овие од Арсенал се отепаа плукајќи по Аршавин затоа што не играл еден натпревар добро (а лани се повампири против нас) сега и вие исто за Реина. Али ајде, веројатно од последниве емоции вака ...
Не е проблем може да го смениме, ама поКВАЛИТЕТНИ од Реина моментално има 3-4 голмани а тие сите вредат МНОГУ пари. Немојте да се бламирате како фановите на другиве клубови, Реина е страшно квалитетен голман и како што рече Атанасе уште е релативно млад за голман. Уште многу ќе созрева и ќе се подобрува. Киксовите се неизбежни, никој не ѓи посакува ама ете се случуваат и на најдобрите.
Не бе какво менување....човекот е ѕвер.....но вакви киксови не смее веќе да прави....не ретко му се случуваат....а инаку утре или задутре подобро ќе ја искоментирам утакмицата....оти сега единствено можам само да карам и пцујам по Реина....мака ми е што ја прокоцкавме победата....која може да не чини титула........во моментов сум толку бесен што би го задавил Реина ако го видам пред мене.....но од друга страна знам дека е супер квалитетен голман и во иднина ќе се подобрува

--- надополнето ---

До Аикен....за Бабел си во право....впрочем за се си во право....е сега едно мислење од тебе дали можеме сеуште да конкурираме за титула(колкави ни се шансите онака според тебе оти гледам супер постови имаш -реални)........ова ме фрустрира навистина(добиена утакмица-како Македонија да играше).....веќе 2 бода заостануваме....знам дека е 1во коло ама сепак не смееме да заостануваме.....секој бод е важен.....
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Абе Арсенал е г'зрска екипа дефинитивно...Лани некој 5/6 меча ги реши во 90 плус со екипи како Стоук, Хул, Бирмингам и тн...Оваа година пак е започнаа исто, ама ќе видиме до каде ќе одат...Еднинствена корекција што треба да се направи е само смена на Рејна ништо друго, ама да се земи некој квалитетен! Дудек искрено повеќе ми се бендисвеше, него овој, али тоа е...Следен испит е Ситу, ако играат повторно борбено, можна е победата.
AJ molim te dosta treskas gluposti .... Ne cinel Reina , ti dali si normalen , dali se slusas sto zboris ?? Kolku utakmici gi imas gledano Liverpul ?? Da ne bese Reina lani za opstanok ke se borevme. Imame najdobar golman vo premier ligata megu top 3 vo SVET i ovoj sakal podobar , sto sakas be , superman da brani ?? Aman veke so vakvi glupi postovi na temava , radi vakvi " REMEK DELA " ja bataliv temava , posto u posledno vreme imame mnogu biserjii.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Абе сеа, не плукајте по Реина..тоа е ...се случува..
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
AJ molim te dosta treskas gluposti .... Ne cinel Reina , ti dali si normalen , dali se slusas sto zboris ?? Kolku utakmici gi imas gledano Liverpul ?? Da ne bese Reina lani za opstanok ke se borevme. Imame najdobar golman vo premier ligata megu top 3 vo SVET i ovoj sakal podobar , sto sakas be , superman da brani ?? Aman veke so vakvi glupi postovi na temava , radi vakvi " REMEK DELA " ja bataliv temava , posto u posledno vreme imame mnogu biserjii.
Дечки оди лечи се! Јас имам свое мислење и ќе стојам зад него, а тебе ако не ти се свиѓа, мене не ме брига опште...
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.562
Поени од реакции
11.434
Ајде сега да дадам своја анализа.........играта во првото не ми се допадна воопшто......имавме некои шанси но сепак мораше подобро......Кол непотребно доби црвен и го остави тимот на цедило.....но во наредниот натпревар што ќе го игра ќе сака да се извади за тоа и мислам дека ќе видиме една супер партија од негова страна.......Џонсон беше добар......еден од најдобрите......Карагер,Шкртел и Агер беа одлични.....покриваа се што можеа и според мене не ни треба лев бек.....со Аурелио,Инсуа па и Агер ќе тераме.....Агер не е добар за напред но сепак не ни мора по таа страна да бидеме офанзивни.....Јовче и компанија ќе го надополнуваат Агер во случаите кога тој игра таму...но затоа пак во одбрана е столб.....и заедно со Карагер и Шкртел имаме гранитна одбрана......Џерард мислам дека полека се враќа.....а и онаа позиција му лежи....поопасен е таму.....Кајт борбен како и секогаш но изненаден сум од Јовче.......добро е да се има уште еден таков коњ како Кајт.....едноставно се неуморни и се машини за трчање....борбени до бескрај...само така да продолжат....Нгог како што ви реков.....годинава ќе го руши личниот рекорд.....лани имаше вкупно 9 гола а еве сега уште непочната сезоната има 4 и ни е прв стрелец......има време за него....лани го осудувме но не ја зедовме во обѕир слабата игра во која едвај се создаваа шанси.......типчево може да поентира но мора некој да му креира шанси......Маскерано.....Хавиер Маскерано или популарниот Хефесито.......навистина одличен играч и многу ќе ни недостига во играта и во тимот.....би му простил се само да остане....но во спротивно си знаете.....ме нервира тоа што е папучар.......па нека ја остави таа проклета жена....а и не ми е јасно што се женил толку млад??????? Ова нека ви е лекција на сите :wink:
и на крај-Реина.......човеков е суер голман е сега тоа што киксна....ме нервира ама сепак простено му е......само ми е мака поради резултатот ама јбг тоа е ......лани Џонсон сега Реина.....сами си се победуваме ........ама ајде.....одиме напред и во поход кон нова победа против Сити........и многу веројатно дека ќе добиеме напаѓач........се погласни се шпекулациите за Реми,Кол, итн....супер би било Реми да дојде....само со кои пари...изгледа со тие од Маскерано......колку и да не сакам ќе мора да си оди......затоа и беше земен Поулсен па нека збори Хоџсон што сака........иамме добар тим со се резерви.....така да со евентуални 3 од 3 во наредните мечеви мислам дека ќе имаме шанси за титула....долга е сезоната и има време.....и би ве замолил да почнеме дискусија на оваа тема.....наместо да се расправаме за оној копукот од Арсенал и за Реина....боље изнесете свои размислувања за мечот со Сити и за шансите за титула....ајде поздрав

--- надополнето ---

П.С очекувам постови и од AIKEN и од the Carpenter.....тие пишуваат долги и реални постови така да......
 
Член од
26 мај 2010
Мислења
135
Поени од реакции
4
[/COLOR]П.С очекувам постови и од AIKEN и од the Carpenter.....тие пишуваат долги и реални постови така да......[/QUOTE]

така да нервозен сум поради киксот на реина но не е он крив какви топки спаси со одличен рефлекс но ете се затворивме чим влезе волкот и им ја оставивме топката. ..... реина е наследник на капитенската лента ако остане во ливерпул ... но да судеше друг судија дали ќе беше ова што беше (без непотребми два црвени (мада ќејф ми направи на арсенал коа им го извади во 94:45 хихихи))

ПО 5938559244 ЦЕНТАРШУТЕВИ ВО ШЕСНАЕСЕТНИКОТ НА РЕИНА ... ФАНА САМ СИ ДАДЕ ГОЛ ГОЛ КОА ТИЕ ВЕЌЕ НЕМОЖАТ ДА МУ ДАДАТ :) :pos2:

-што е со инсуа и аурелио зошто од нив двајца неиграше никој лев бек повредени ли се ???

треба да работиме уште многу на играта немаме координација,пасеви ова она..одат до напад и нема на кој да ја дадат да заврши али да примевме гол уште толку ќе се повлечевме и немаше ништо да напраиме но браво за првата 11-ка дадоа се што можеа (замените малце беа безвеза макси изгубен случај,леива и тој ,торес наместо да ги запали копачките тој глуми фаул против (неќам да му го спомнам името а каму ли да го видам)..:tapp:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
Поени од реакции
5.772
Го повлекувам мојот збор дека црвениот е заслужен... Штотуку ја гледав снимката, а и видов некои анализи од стручнаци.... Мислам дека жолт ке беше реално... Но, тоа е... Има судиски грешки и ке ги има.... Не дека сеа вие сте жртви, но во оваа ситуација не требаше да додели црвен... И ние страдаме од грешки и сите тоа е тоа... Особено коа играме против Јунајтед....


Поздрав
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.562
Поени од реакции
11.434
Го повлекувам мојот збор дека црвениот е заслужен... Штотуку ја гледав снимката, а и видов некои анализи од стручнаци.... Мислам дека жолт ке беше реално... Но, тоа е... Има судиски грешки и ке ги има.... Не дека сеа вие сте жртви, но во оваа ситуација не требаше да додели црвен... И ние страдаме од грешки и сите тоа е тоа... Особено коа играме против Јунајтед....


Поздрав
Дечки вака сега......
Како прво мене не ми е гајле за црвениот.......бил не бил тоа е тоа.....помина и не се враќа........судиите некогаш ни помогнале некогаш ни одмогнале....
Како второ ......ние овде плукаме по оној вашиот затоа што остана да лежи и да се превртува како од гром погоден......а потоа стана и продолжи да игра како ништо да не било......
како трето.....и да имаше црвен и да немаше црвен ние си водевме се додека Реина не ја заеба работата....за тоа никој не ни е крив.....туку самите ние т.е Реина ама нема гајле....
И четврто бриши таму во ваш фан клуб правете планови за наредна утакмица оваа заборавете ја(помина) оти веќе заостануваме 2 бода :pos2::pos2: ајде поздрав
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom