Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
незнам дали е вистина ама можело да го зејме ван дер вартза 12 милиони евра повеќе ми изгледа на шпекулација
Не ми се верува, кај ќе дадат газдите А.К.А. кретените толку пари, сакаат само со еден голем трансефер во неколку години да се освојуваат титули. :toe:

Да ни се множат победите :)
 
Член од
13 август 2009
Мислења
32
Поени од реакции
18
iskreno se nadevam deka ne e samo spekulacija poso ako ispadne ovoj transfer ke dobieme mn dobar igrac.ama neli gazdite treba ednas da se sozalat i da pustat nekoja funta a ne da si gledaat samo za svojot gz
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Обично сите големи трансфери најпрво се објавуват како шпекулација на ГОАЛ.цом па потоа се реализираат да се надева дека и овој пат ќе биде така... Ливерпул со 11,5 милини вредна понуда до Реал за Ван дер Варт

Јасно е дека ВДВ ќе го напушти Реал а доста веројатно е дека ќе премине во Англија.Да се надеваме дека тоа ќе биде Ливерпул.Неможам да го гледам Лукас како разговара само со судиите на сите прекине се има он неш да каже.Покрај Ливерпул интерест за Холанѓанецот има и од Арсенал,Тотенхем и каде без Сити
 
Член од
18 август 2009
Мислења
23
Поени од реакции
2
прекрасен натпревар вчера супер голови а уште поубави асистенции :vozbud:
да се надеваме дека шпекулациите за Ван дер Варт ке станат вистинити за да имаме уште подобра офанзива а и тој е супер играч
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
И јас мислам дека е само шпекулација да имаа 12 милиони евра ке купеа подобар одбранбен играч а не тој гркот.Освен ако не ги чувале тие пари за Ван дер варт и да се договориле предходно со него ама не верувам.Немаат пари мислам за тој трансфер.
Не се дадоа повеќе пари за дефанзиец поради тоа што тоа е привремено решение.Ако се земе некој скап тој ќе сака да биде стартер а покрај Шкртел Агер и Карагер тоа е невозможно па затоа се дадени тие 3 мин за педерот пошто тој е привремено решение и за некои куп натпревари
 
T

the Carpenter

Гостин
За три милиони евра подобар дефанзивец и не може да се најде, најдобра инвестиција ова лето (после Џонсон нормално) кога ќе се земат во предвид парите. Киргијакос е ѕвер. Потсетете се како играше за Ренџерс и за Грција. Киргијакос е роден за Премиер лигата. За груба игра тој е роден. Слушајте го зборот. Ќе биде измена, тоа да. Ама ќе биде како што беше Хипија лани. Кога на Шкртел и Агер не им беше до играње или беа прекршени, Хипија беше секогаш тука да покрие. Разликата е во тоа што Киргијакос е помлад и е во далеку подобра форма од хипија што беше лани. Предноста пред Агер и Шкртел му е големото искуство.
Настрана тоа што е Грк. Јебига, никој не е совршен:pos2:

*****

Што се работи за Ван дер Варт. Искрено, нејќам да дојде. Можеби се работи за еден од тројцата најдобри играчи на таа позиција во светот во моментов. Но, да се разбереме. Ливерпул е тим од Премиер лигата, најгруба лига на светот (барем од нормалните лиги). Мислите дека играч како Ван дер Варт би се снашол во таква лига каде што секој контакт кој би поминал кај судиите во друга лига би бил за жолт картон? Потсетете се дека ВДВ е мекуш, а кога играше во Германија редовно беше повреден. Слика и прилика на Робен. Барем беше :)

Kамо да грешам. Би сакал да сум во криво, да го пазариме Ван Дер Варт, да биде играч број еден во Премиер лигата, и да биде новиот МекМанаман. Камо да биде така, ќе сме најсреќни навивачи на светот. Но сепак, сум скептик по ова прашање.
Да почекаме и да видиме што ќе се случи!
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Нека не израдуваат со Ван Дер Варт. За да се прекине еден пост од 1990та во услови кога Јунајтед не стигна по бројот на титулите не треба да се штедат средства. Ако за американците ова е бизнис, за навивачите е чест и традиција и тоа нема цена :helou:
 
Член од
30 мај 2007
Мислења
399
Поени од реакции
1
ova za vandervaart e dobro moze trebase i da bide vklucen vo transferot na alonso ali toa e se nadevam deka ke go zememe dobar igrac e
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
83
прво нека ни е честито играчот и се надевам дека ван дер варт ке дојде кај нас
 
L

LFC 4 LIFE

Гостин
Ајде и официјално нека ни е честито за новиот играч... Се надевам ќе биде добар трансфер, а и да не е, барем на фрливме некоја голема сума пари (околу 2-3 милиони)...
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Ајде и официјално нека ни е честито за новиот играч... Се надевам ќе биде добар трансфер, а и да не е, барем на фрливме некоја голема сума пари (околу 2-3 милиони)...

Ќе биде одлична замена на Шкртел и Агер, да не му ја мислиме кој ќе игра ако овие бидат повредени.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
178
Поени од реакции
5
ovaa godina imate sansi za titulata vie i chelsea pa eve i arsenal moze ovie man.utd godinava mi imaat smesen tim se nadevaat na owen :pos2::pos2: koga igrase kaj nas u real ae onaka dobar bese ama sega e gotov i sredinata im e sve nekoi decista neiskusni taka da ocekuvam borba za titulata vreme vi e
 
С

сашенко

Гостин
Имаме шанси и тоа како само да не биде како лани цела утакмица супер ја играме а на крај нерешено.Оваа година мора да се надминат тие проблеми и да се даваат голови повеке за посигурни победи.
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
А не знам зошто кога даде денеска Овен гол ми се крена нешто нагоре во желудников, имаше кај вас сличен ефект ?
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Pa ne znam bas za taa rabota jas ne go gledav natprevarot,no mozebi go baknuval znakot na manchester pa ispadnal predavnik ne znam sto bara tamu oven.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom