Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
T

the Carpenter

Гостин
Честито победа.

Само да ве потсетам, и вие изгубивте од Барнли:salut:
A за што изгубивме од Барнли ? За еден скапан куп? Па и Челси лани игуби од барнли. И што, најак е сега Барнли ? Остај то!

****

Манчестер го попуши, и се познава дека ќе си има големи проблеми против тимчиња што се затвораат. Кога Манчестер дал еден гол на две утакмици/ Кај им е Тевез и Роналдо? Но добро, ме заболе мене за нив. Битно е дека Ливерпул тепа и тоа дебело, а самодовербата сега би требало да е на највисоко ниво. Највисоко. До плафон!
Следниот ќе биде згазен, а Астон Вила ќе биде изџвакана на Вила Парк.
Ливерпул!!!!!!!!!!!!!!!
 
Член од
30 мај 2007
Мислења
399
Поени од реакции
1
A за што изгубивме од Барнли ? За еден скапан куп? Па и Челси лани игуби од барнли. И што, најак е сега Барнли ? Остај то!

****

Манчестер го попуши, и се познава дека ќе си има големи проблеми против тимчиња што се затвораат. Кога Манчестер дал еден гол на две утакмици/ Кај им е Тевез и Роналдо? Но добро, ме заболе мене за нив. Битно е дека Ливерпул тепа и тоа дебело, а самодовербата сега би требало да е на највисоко ниво. Највисоко. До плафон!
Следниот ќе биде згазен, а Астон Вила ќе биде изџвакана на Вила Парк.
Ливерпул!!!!!!!!!!!!!!!
taka e da vidat malce kako e koga ke se zatvori nekoj klub a na nas ni se smeeja sto sme igrale nereseni minatata sezona

Го виде составот на Манчестер за овој натпрева, одбраната поточно?
znam deka Owen i Rooney igraa sto se 20 klasi nad ElZhar i N'gog pa sea za drugo ne komentiram i plus izgleda deka Fergie gi potcenil zatoa so takov sostav izlegol
 
С

сашенко

Гостин
Хехехе ги растуривме Стоук 4-0 така треба.Торес Џонсон Кујт и Нгог.Се вративме на победите само вака да продолжиме и супер ке биде.Иначе Манчестер Јунајтед изгуби 1-0.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.538
Поени од реакции
43.003
znam deka Owen i Rooney igraa sto se 20 klasi nad ElZhar i N'gog pa sea za drugo ne komentiram i plus izgleda deka Fergie gi potcenil zatoa so takov sostav izlegol
Морав да вратам на ова..Не се работи за потцетување,за друго се работи..Одговорот ќе го добиеш кога ќе ѕирнеш во болницата на Манчестер..

Поздрав и едвај го чекам нашето гостување на Енфилд!
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Да се тргнеме малце од вечерашнава еуфорија :vozbud:

Liverpool 4 - 0 Stoke City: Glen Johnson Scores In Flawless Home Debut


Ова од трач.ком ама за сите скептици што ни се смееја за глен... можат само да главата надоле да си ја спуштат и да молчат. дечково игра феноменално и во двете утакмици, изнудувајќи еден пенал во првата, и постигнувајќи гол во втората.

Едвај чекам да се уигра и Аквилани ...
 
Член од
13 август 2009
Мислења
32
Поени од реакции
18
lele momci vecerva bese gazenje.samo taka neka prodolzat i da ja osvoime ovaa godina titulata.mi se dopagja ovoj rezultat poso lani so ovie se iznamacivme.pozdrav do site navivaci na liverpool i se razbira edno pozdravce do pederite(znam deka ke procitaa poso poveke sedat kaj nas na forum nego kaj niv) koj go jadea vecerva :D:D
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Нека ние честито победава, очекувана беше, но сепак ме израдува.Изиграа одлично момциве, посебно Џонсон, па човекот ја мислам веќе се покажува дека после Торес го земавме второто најдобро засилување во последниве години.Разара типот по десната страна.Но оваа победа не би значела ништо ако не победиме против Вила во понеделник.
И не им се ситите на навијачиве на Манчестер за поразот во нивниот фан клуб пошто секоја наредна прилика ќе ја користат за да провоцираат овде, како и до сеа шо праеа.:toe:
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Му се истуривме на Стоук за сите нерви денојве, а ова му беше одмазда шо ни ја зедоја лани титулата. Ова можи да не значи ништо ама од тимојте шо лани зедовме 1 бод годинава зедовме 3 така да не сме за жалење. Само да се држат дури да се врати Аквилани а после ќе бидиме уште поопасни и уште поофанзивни. А овие од Манчестер остајте ги тие доволно се казнети шо изгубија од Барнли не мора ние да ги дотолчуваме. Ако не земат годинава титула пола од играчите ќе си заминат па после ќе му го пуштиме Фаулер да се радуват дека си купиле нов напаѓач.
 

брицо

liverpool
Член од
22 мај 2009
Мислења
567
Поени од реакции
2
незнам дали е вистина ама можело да го зејме ван дер вартза 12 милиони евра повеќе ми изгледа на шпекулација
 
С

сашенко

Гостин
И јас мислам дека е само шпекулација да имаа 12 милиони евра ке купеа подобар одбранбен играч а не тој гркот.Освен ако не ги чувале тие пари за Ван дер варт и да се договориле предходно со него ама не верувам.Немаат пари мислам за тој трансфер.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom