Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Лошо, лошо. Не сакам ни да помислам дека по којзнае кој пат ќе ја завршиме трката за титулата уште пред божиќ, а првенството трае до мај.. :uvo:
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Лошо, лошо. Не сакам ни да помислам дека по којзнае кој пат ќе ја завршиме трката за титулата уште пред божиќ, а првенството трае до мај.. :uvo:

Прво коло е, што ако сме изгубиле, мора ли одма вака песимистички да се размислува??
Баш за оваа сезона сум оптимист дека ќе ја освоиме титулата, у среда да ги наполниме Стоук за да си ја вратиме самодовербата и веќе во понеделник не чека според мене уште потешка утакмица од првава, со Астон Вила.
Ајде оваа сезона конечно трофејот кај нас да заврши!!! YNWA:salut:
 
G

Gray Foxx

Гостин
Шпекулациите велат дека пред натпреварот со Стоук кој добро знаеме како заврши лани, Бенитез е многу претпазлив и сака да тргне по Michael Mifsud, одличниот напаѓач од Малта кој беше доскорашен член на Ковентри и во британските таблоиди очекуваат Бенитез-кој има одлично трансфер око и никогаш не згрешил во ниеден трансфер(доказ за тоа е Фернандо Мориентес) да тргне по робусниот напаѓач и да му донесе достоен партнер на Фернандо Торес- тандем од кој јас лично очекувам многу и сметам дека конечно може да ја вратат старата слава на Енфилд. :vozbud:
Јас разбрав дека сакал дури и да го копира потегот на Ферги пред 2 години и да го врати реноменираниот Хенрик Ларсон на островото во поход на ветената земја. :)
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Јас разбрав дека сакал дури и да го копира потегот на Ферги пред 2 години и да го врати реноменираниот Хенрик Ларсон на островото во поход на ветената земја. :)

А ја па разбрав дека сакал Величе да го донесе, за у тимот двајца Џерардовци да сме имале. :)
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
And so it starts. After one (admittedly abject) game, Liverpool are already written off as title no hopers. "Will finish below Man City"? Do me a favour. Since when has anything been decided after one game?

I would just like to say that this mail is in no way a defence of Liverpool's performance yesterday. It was as gutless, toothless and spineless (lacking pretty much anything other than skin then) a display as I have seen from any Liverpool side. But it was only one performance, one game. One bad performance (nor one good performance, Arsenal fans) does not a season make. We have two home games in the next seven days. Win them both and we will have six points from our first three games; four more than Manchester United had at the same stage in each the last TWO seasons. Remind me again how they finished up and the end?

Yes, Liverpool were awful yesterday. Yes, we need to improve, and quickly. But to draw such damning conclusions from the very first game of the season is short sighted in the extreme and is exactly the sort of reactionary bullsh*t that makes me despise a lot of football 'fans'.
Налетав на ова на фамозната football365.com. Браво за дечково.

И уште нешто. Да ги попалам импотентниве „сеирџии“ со тоа што ќе кажам оти оваа година Аквилани-Џерард-Торес ќе биде триото што ќе растура.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Ај ако не сега, за +20 години, ќе биди ! Имавте шанси, ама немавте среќа !
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Ај не гледај толку басни оти ти штетат и после ги прераскажуваш, изгубивме со ТОТЕНХЕМ а оти е прва не значи дека ќе губиме се со ред. Ќе те уверат в среда момците дека грешиш( а се надевам и Бенитез со некој трансфер:kesa:)
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Ај не гледај толку басни оти ти штетат и после ги прераскажуваш, изгубивме со ТОТЕНХЕМ а оти е прва не значи дека ќе губиме се со ред. Ќе те уверат в среда момците дека грешиш( а се надевам и Бенитез со некој трансфер:kesa:)

Не знам како ке звучи ова, но сепак мое мислење е дека со овој тим, Ливерпул не можи да конкурира за титулата!

Искрено се надевам дека грешам, но многу поголеми „аналитичари“ од мене, тоа го предвидуваат !

Но ке оставам времето да каже, дека Тотенхем ке биде тимот, кој ке се бори за 4-то место !

Искрено се надевам, дека грешам !
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Не знам како ке звучи ова, но сепак мое мислење е дека со овој тим, Ливерпул не можи да конкурира за титулата!

Искрено се надевам дека грешам, но многу поголеми „аналитичари“ од мене, тоа го предвидуваат !

Но ке оставам времето да каже, дека Тотенхем ке биде тимот, кој ке се бори за 4-то место !

Искрено се надевам, дека грешам !
Сакаш да кажеш дека Тотенхем ќе го исфрли Ливерпул од четворката?Не сум тврдоглав и ќе кажам дека е Англија и се е можно.Тотенхем и Манчестер Сити се сериозни тимови од кои треба да се стравува.Фан си на Арсенал така?Секоја чест за победата во саботата но и вие сте свесни колку пати лани газевте а веќе наредната бевте згазени.Како што ние сме свесни дека немаме финансииска моќ нешто слично и како вас.Но љубовта и вербата кон и во Ливерпул ме тера да го правам главен фаворит и покрај тоа што знам дека милиноите се кај Челзи и Јунајтед и тоа ги прави реални фаворити.Во блиското минато ниеден иден шампион не го стартуваше првенството со победа се надевам дека така ќе биде и во оваа година
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Сакаш да кажеш дека Тотенхем ќе го исфрли Ливерпул од четворката?Не сум тврдоглав и ќе кажам дека е Англија и се е можно.Тотенхем и Манчестер Сити се сериозни тимови од кои треба да се стравува.Фан си на Арсенал така?Секоја чест за победата во саботата но и вие сте свесни колку пати лани газевте а веќе наредната бевте згазени.Како што ние сме свесни дека немаме финансииска моќ нешто слично и како вас.Но љубовта и вербата кон и во Ливерпул ме тера да го правам главен фаворит и покрај тоа што знам дека милиноите се кај Челзи и Јунајтед и тоа ги прави реални фаворити.Во блиското минато ниеден иден шампион не го стартуваше првенството со победа се надевам дека така ќе биде и во оваа година
Респект до тебе !

Прв пат среќавам ваков човек, со кога можеш да ја гледаш реалната слика !

Спортски поздрав
 
L

LFC 4 LIFE

Гостин
The Mirror, Express and - most importantly - Tony Barrett say we only have a measly sum to spend. Here's Tony's:

Rafael Benítez, the Liverpool manager, will step up his pursuit of much-needed central-defensive reinforcements in the coming days, armed with a budget of no more than £2 million.

Despite having recouped at least as much as he has spent in the transfer market this summer, Benítez has been told that there are no significant funds available to supplement his first-team squad and is scouring the bargain basement for a potential recruit.

Liverpool scouts were at the Britannia Stadium on Saturday to watch the highly rated Ryan Shawcross score in Stoke City’s 2-0 win over Burnley, but with the 21-year-old valued in the region of £8 million, any player move would only be made possible if at least one member of Benítez’s squad was sold first.

Given his paucity of options in central defence, Benítez knew that he had to recruit in that position before Sunday’s 2-1 defeat away to Tottenham Hotspur. That he was forced to send on Daniel Ayala, the 18-year-old, for his Barclays Premier League debut when Martin Skrtel suffered a jaw injury, reinforced this belief.

The situation is even more grave given that Daniel Agger’s back injury shows no signs of clearing up and, with the Denmark defender unavailable for the visit of Stoke to Anfield tomorrow, Benítez will have only two senior centre backs available if, as expected, Skrtel is passed fit.

Unless Tom Hicks and George Gillett Jr, the Liverpool owners, release the purse strings then Benítez will have to trim his squad to bring in the funds he needs or sign a cheaper centre back, even if he does not meet the Spaniard’s standards.

It is all a long way removed from the day, a little more than two years ago, when Gillett gave an interview after Liverpool’s Champions League final defeat by AC Milan in which he said: “If Rafa said he wanted to buy ‘Snoogy Doogy’ we would back him.”

Benítez has wheeled and dealed this summer but has made only two significant signings, Glen Johnson, the right back, and Alberto Aquilani, the injured midfield player, for a combined total of about £36 million.

This outlay has been more than matched by the proceeds from the sales of Xabi Alonso, Álvaro Arbeloa and Sebastián Leto, as well as Adam Hammill, Jack Hobbs and Paul Anderson, the squad players, for an estimated £38 million.

The Liverpool owners argue that the club must be run as a business and made it clear that pay increases handed out to Fernando Torres, Steven Gerrard, Dirk Kuyt, Yossi Benayoun and Agger would be subtracted from the money made available to Benítez.
No comment :zid:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
Luge....pa sto vi e na vas....jas bi rekol podbro da kiksame i da gubime od klubovi kako totenhem....everton.... i na kraj na sezona da imam 5 -6 porazi.....odkolku da imame samo 2 porazi a vo meguvreme da igrame 0:0 so stouk na dva pati....0:0 so vesthem doma....2:2 so hull doma....i uste miljarda neresni od minatata godina....da se soberat na kraj izgubeni bodovi.....od niskorazredni klubovi.....taka da ovoj poraz....e los start na sezona.....da ama deka e izgubena titula... daleku od toa....i relano....liverpool go imase najteskiot protivnik od goelmata cetvroka....so kogo igraa manceseter i celsi da ve prasam hull i birimingem i tepaa so po gol razlika...zatoa vi vikam.....daj boze nie da gubime od totneheme a dan ekiksame so kopiljacite od klubovi!!!!

I uste nesto....Lucas .....mora da odi vo aut moraaaaaa duduciste od svetski razmeri.... u Horizont Turnovo ne bi go pustil da igra!!!!!!
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Luge....pa sto vi e na vas....jas bi rekol podbro da kiksame i da gubime od klubovi kako totenhem....everton.... i na kraj na sezona da imam 5 -6 porazi.....odkolku da imame samo 2 porazi a vo meguvreme da igrame 0:0 so stouk na dva pati....0:0 so vesthem doma....2:2 so hull doma....i uste miljarda neresni od minatata godina....da se soberat na kraj izgubeni bodovi.....od niskorazredni klubovi.....taka da ovoj poraz....e los start na sezona.....da ama deka e izgubena titula... daleku od toa....i relano....liverpool go imase najteskiot protivnik od goelmata cetvroka....so kogo igraa manceseter i celsi da ve prasam hull i birimingem i tepaa so po gol razlika...zatoa vi vikam.....daj boze nie da gubime od totneheme a dan ekiksame so kopiljacite od klubovi!!!!

I uste nesto....Lucas .....mora da odi vo aut moraaaaaa duduciste od svetski razmeri.... u Horizont Turnovo ne bi go pustil da igra!!!!!!
разликата е во тоа што Ливерпул налета уште во првото коло на сериозен противник.Сеуште не се во форма.Да добиевме полесен противник и ние ќе го победевме 1:0 а подоцна кога ќе влезевме во форма ќе го победевме Тотенхем...
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
разликата е во тоа што Ливерпул налета уште во првото коло на сериозен противник.Сеуште не се во форма.Да добиевме полесен противник и ние ќе го победевме 1:0 а подоцна кога ќе влезевме во форма ќе го победевме Тотенхем...


to i jas go rekov.....deka nie imavme najtezok protivnik....od site plus na gosti.... bitno e da ne kiksame so malite....kako lani....so ako lani site imaa 5-6 porazi kako man u....koa nie imaveme samo 2 ama zatoa i 15 nereseni...tuka e problemot
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom