Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Не само Џерард, и Кујт денес го продолжи договорот за уште 2 години. http://www.liverpoolfc.tv/news/drilldown/N163870090403-1417.htm

А за Агер мое мислење е дека Рафа треба да му каже што планира со него.Пошто ако го планира да биде играч кој ќе седи на клупа,реално боље е да си отиде пошто греота таков играч да спие на клупата.Он заслужува да биде у прв тим,а ако отиде у Милан ќе им биде главен у одбраната.Да не ме сватите погрешно,Агер сакам да остане,многу ми се свиѓа каков играч е,ама не заслужува да биде на клупата:toe:
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Агер би требало да игра во прв тим, ама Рафа вика дека сеуште не бил 100% спремен. Тешко ќе биде да избори место меѓу Шкртел кој игра во добра форма и Карагер кој е незаменлив во тимот :). Освен, ако не се напрај некоја комбинација, Карагер да игра десен бек, а Агер да си игра на неговата позиција, ама не ми се верва Рафа да го остави на клупа Арбелоа.
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Не бе Карагер не е ни 50% десен бек од то шо е централен.Агер не бара да игра на секој натпревар,нека ги менува со Шкртел и двајцата ќе бидат задоволни.Оти нема да играат толку добро во тандем Агер со Шкртел друго е Карагер ко ќе ја организира одбраната.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Брат, ама сега се бара од Рафа да има константност во тимот, а не како што правеше до пред некое време со ротација на секоја утакмица. Ако почни пак така, ништо не прајме. Така да, батали тоа да ги менува двата.
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Ами така бе брат никој не ти седи на клупа треба некој бос на клупа да држиме. Да ги менува некако пр едниот во премиер другиот во лига на шампиони по групи ко ќе играт и во купојте и едниот секако мора да има малце помала улога во однос на другиот па сега Агер нека си одлучи шо сака
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Еве уште една вест, судија против Фулам ни е Steve Bennett. :)
 
Член од
26 април 2008
Мислења
87
Поени од реакции
2
ajde decki da go osetime povtorno vrvot vrvot mora da se tepa so fulam za da gi zadrzime sansite pa utre na rajat da si navivame protiv onie manekenine(so isklucok na srek)
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
епа ајде тепајте вие со Фулам па потоа лесна е ,навивајте си за Астон В.
со срека:toe:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Deneska Liverpul ke prenoci na prvoto mesto.Mora da ja iskoristi ovaa sansa.Iako Fulam pokaza na domasen teren deka e cvrsta ekipa,Liverpul ke go igram 2-2.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Ќе биди тврда утакмица денес. Се разбира дека очекувам победа, ама знаеме дека Фулам како-така зеде 1 бод на Енфилд. Одмазда денес!:smir:
 
T

the Carpenter

Гостин
Повторно ќе проработи психата денес. Ако Ливерпул победи, Манчестер ќе бидат здрвени утре. Затоа, утакмицава со Фулам е можит најбитна до сега. Не е мала работа од - 10 бода да се качиш прв на табела. А сите знаеме дека, ако не се случи чудо, Манчестер утре НЕ победува. Па затоа, денес ќе биде ова:

0:1 Жерард
0:2 Риера

доста е :)
 
G

Gray Foxx

Гостин
Повторно ќе проработи психата денес. Ако Ливерпул победи, Манчестер ќе бидат здрвени утре. Затоа, утакмицава со Фулам е можит најбитна до сега. Не е мала работа од - 10 бода да се качиш прв на табела. А сите знаеме дека, ако не се случи чудо, Манчестер утре НЕ победува. Па затоа, денес ќе биде ова:

0:1 Жерард
0:2 Риера

доста е :)
Шефе знаеш дека нејќам да се мешам без причина, али Манчестер утре тепа па макар и да падне нуклеарка во Манчестер, умре кралицата и сл срања.
 
T

the Carpenter

Гостин
Шефе знаеш дека нејќам да се мешам без причина, али Манчестер утре тепа па макар и да падне нуклеарка во Манчестер, умре кралицата и сл срања.
Aман немој да им даваш идеи на терористиве, ќе немаме фудбал после :)

*****

Знам, знам дека Манчестер е фаворит, и откако сум роден не паметам три порази да нанижал по ред (или 2 порази и нерешено). Ама сепак, се надеваме на најдоброто издание на Вила утре.
Сепак најбитен е исходот на Крејвен Котиџ :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom