Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
годинава скорот е 6-2 за Ливерпул

сакаат да ни се одмаздат во ЛШ со 7-0 :pos:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
ех сега со такви муабети јас можам до утре

еве вака: вас ви треба пола век да го стигнете ливерпул, веројатно годинава барем ќе се изедначите

а уште пола век, за да го стигнете во ЛШ

вака можеме до утре..

дерби средбите се нешто посебно. тоа треба да ви биде јасно. после пораз, и тоа ваков на домашен терен, се ќути и се чека да помине време. тоа е тоа.

ако сакаме факти, бујрум. најтрофеен клуб во англија е ливерпул!
што има потешко од тоа, има нешто со поголема тежина?
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
вчера, 09:43 #60 superstarpizza
Кајгана на око



Регистриран: Sep 2008
Мислења: 313




Кој високо лети, ниско паѓа!


Да ги потцетам навивачите на Ман Јун дека Ливерпул беше прв на табелата пред 5-6 кола.

Типувам дебакл на Ман Јун и спуштање на земја на Шампионот составен од глумци. Исто вака и при почетокот на сезоната имаше полемика околу непобедливоста на домашен терен за натпреварот со Челзи ама ја окркаа и тие а верувам сега и Ман Јун го следи истата порција. Досега немаме пораз од големата четворка па верувам дека и така ке остане.


ПС. Ако се имало група Глумците пеат, тогаш Манчестер треба да е група Глумците играат фудбал!

:pos2::pos::pos2::pos:

__________________
Македонија на Македонците!!!

...........
..............




Не сум многу промашил а шо викате вие!!!
хахахахахах

You will never walk aloneeeeeeeeeee!!!!!

Лекција по фудбал, како се игра вистински фудбал без глуматање од типот на Бред Пит.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
56
Поени од реакции
0
1:4 март е убав дар за днешнија роjден ден на нашиот Liverpool F.C. - 15 март 1892.:smir:

 
Член од
26 април 2008
Мислења
87
Поени од реакции
2
Edna analiza na natprevarot mancester napravija 2 greski:
1. Bea mnogu samouvereni. Runi: odvaj cekam da pocni natprevarot, da gi pregazime Livepul, go mrazam liverpul... I Roben taka velese ama nesto se iznenadi. Znaci ne treba da se vrega Liverpul oti mn. se osetlivi i davaat po 4 gola.
2. Pak greskata od prviot natprevar mn. rano zavodija so ne si igraa kako cela sezona daj si gol vo 96ta minuta i ke zavrsi natprevarot vaka samo gi nalutija Stevce i Nando i ete so sleduva
BRAVOS decki jas ne veruvam deka imame sansi za titula ama barem dokazavme deka sme podobri od mancester ama ne sme konstantni, ama i toa ke bidi. A navivacite na man moze da kazat sto sakaat ama pobeda cista kako solza , zasluzena, gazenje, ponizuvanje srede old traford kaj bea navivacite na mancester da peat glory man un.
da bese na enfild ke se slusase pesnata i da gubese liverpul
Pozdrav do site istomislenici
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Koj da pee glory man utd ? Japancine dojdeni so 18 aparati od covek haha . Inace najnova spekulacija deka ako si ide Agger ke bide doveden Raul Albiol , vikaat deka bil dosta soliden igrac
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Нова трансфер цел на Ливерпул
Линк

Wheater е одличен играч, 22 години има, висок е над 1.95, често постигнува голови, одлична замена за Агер.
:helou:
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.640
Поени од реакции
3.261
Се зборуваше нешто дека можеби ќе го барале и Шарбини од Ријека, инаку игра напаѓач, ама врска немам зошто ќе му е на Рафа овај ко има толку напаѓачи.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Торес: Љубовта на Џерард кон Ливерпул поважна од парите

Нескриени се желбите на Флорентино Перес во новиот мандат како претседател на Реал (Мадрид) во редовите на шпанскиот гигант да ги донесе светските фудбалски ѕвезди како Кристијано Роналдо, Кака, Стивен Џерард, Фернандо Торес, Чаби Алонсо, Давид Вилја и Давид Силва. По тој повод се огласи шпанскиот напаѓач на Ливерпул. Фернандо Торес, кој изјави дека неговиот соиграч и капитен Стивен Џерард не би го напуштил клубот од Енфилд за никакви пари на светот.
- Можат да заборават на Џерард. Стивен е еден од фудбалерите кои толку многу го сака својот клуб што не би го напуштил ни за било кои пари. Него воопшто не мораат да го наговараат да остане во Ливерпул, бидејќи тој самиот не би заминал никогаш, изјави Торес, кој, исто така, често изјавува дека ги сака "црвените".


ОДИМЕ НА ТИТУЛА.ДА НЕ ЗАГУБИМЕ МЕЧ ДО КРАЈОТ А СРЕЌНИТЕ ЃАВОЛИ ДА ЈА ЗАГУБАТ СРЕЌАТА КОЈА ГИ ПРАТЕШЕ ДО СЕГА...АЈМОО ИЛИ ВО НАЈЛОШ СЛУЧАЈ ДА ГО ЗАДРЖИМЕ ВТОРОТО МЕСТО
 
F

fantomX

Гостин
Џерард се одлучи да остани кога беше најблиску до заминување од Ливерпул пред некоја година, Абрамович ко беше во залет со парите, па сега ќе заминел.
 
G

Gray Foxx

Гостин
ОДИМЕ НА ТИТУЛА.ДА НЕ ЗАГУБИМЕ МЕЧ ДО КРАЈОТ А СРЕЌНИТЕ ЃАВОЛИ ДА ЈА ЗАГУБАТ СРЕЌАТА КОЈА ГИ ПРАТЕШЕ ДО СЕГА...АЈМОО ИЛИ ВО НАЈЛОШ СЛУЧАЈ ДА ГО ЗАДРЖИМЕ ВТОРОТО МЕСТО
Многу ме интересира твоето мислење за среќата досегашна на Јунајтед и потеклото на него?????
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Многу ме интересира твоето мислење за среќата досегашна на Јунајтед и потеклото на него?????
Многу пати сум пишувал ме мрзи сега пак.Доволен е податокот над 10 утакмици со еден нула.Пола однив во последните 10 мин.Ок и ние дадовме неколку во тој период ама богами и примивме...Нека има некои утакмици како ние со Стоук 30 шута а неможиш гол да дадиш па да видиш шо е нервоза и несреќа...
 
G

Gray Foxx

Гостин
Многу пати сум пишувал ме мрзи сега пак.Доволен е податокот над 10 утакмици со еден нула.Пола однив во последните 10 мин.Ок и ние дадовме неколку во тој период ама богами и примивме...Нека има некои утакмици како ние со Стоук 30 шута а неможиш гол да дадиш па да видиш шо е нервоза и несреќа...
Факт е исто дека во тие утакмици што сме давале во 80/90 мин голови играта беше на завидно ниво и тие голови беа тотано заслужени. Ами јас да зборуам за ремито со Њукасл прво коло каде заслуживме победа, со Тотенхем на гости и чудесната одбрана на Гомес на слободниот на Гигс.
Сите тимови имаат среќа понекогаш, ама некој во клучен момент, некој не.
А вашите утакмици со Сити, Мидлсбро,Стандард, Сандерленд и тн (кои досега сто пати ги имам спомнувано)???
 

radzo

Man Utd!
Член од
20 јануари 2008
Мислења
696
Поени од реакции
17
Многу пати сум пишувал ме мрзи сега пак.Доволен е податокот над 10 утакмици со еден нула.Пола однив во последните 10 мин.Ок и ние дадовме неколку во тој период ама богами и примивме...Нека има некои утакмици како ние со Стоук 30 шута а неможиш гол да дадиш па да видиш шо е нервоза и несреќа...

Само во 3 утакмици беа давани голови во последните 10 мин...од кое само на една во продолжението! И во сите тие да си целосен фаворит со многу шанси...не мислам да тоа е среќа...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom