Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Ај честито победа , се покажа дека ливерпул е еден од најдобрите клубови во англија и за ова ми се гледа англиска лига дека не се знае ништо до крајот на натпреварот .
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Абе 3 минути беа досудени, не знам зашто судијата не досуди крај порано, остави да се игра...
Можеби е жално за Мидлзбро, но мислам дека и Ливерпул беше оштетен на неколку наврати од страна на судијата, играта со рака на Хат, и непостоечки прекршок на Торес на самиот раб на шеснаесеттикот..
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Абе 3 минути беа досудени, не знам зашто судијата не досуди крај порано, остави да се игра...
Ne se sekavam koj igrac padna vo sesnaesetnikot mi se cini Onil koga Skrtel i Alonso se bunea kaj sudijata a ovoj im rece deka e uklucen vtorata storerica koja go mere zagubenoto vreme a sekunda pred toa bea objaveni 3 min prodolzenije.Sto znaci golot vo 94 e sosema regularen...
 

back from hell

the number 23
Член од
17 март 2008
Мислења
786
Поени од реакции
7
ај ај честито победа 6 бода сепак и во 94 минута победа си е победа.
иде 13 септември...
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Okej decki.Infarkt utakmica.Na kraj se raduvav epten.Imavme sreka prvite dve kola.Vo idnina da se potprime na igrata...
Karager do 60 minuta se gubese na terenot i go igraa kako malo dete.Na dvapati Dawning i ednas Tuncaj jako go izigraa.Megutoa se izvadi na krajot so golot i so startot vo posleden moment pred Mido.Gerard se gubese epten,kako da ne igrase vooopste no i toj se izvadi na krajot so golot.Tores i Kin pokazaa deka se jak dandem samo im treba uste malku voigranost.A so Dossena neznam so se sluci deckoto mozebi uste ne e prilagoden...
Aj pa neka ni se mnozat pobedite
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.632
Поени од реакции
11.251
Ако се сеќавам и лани со пресврт дојдовте до победа.
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Исто како Манчестер Јунајтед.
Да победиш кога играш тиња, тоа ни требаше :)))
Walk on walk on with hope in your heart and you'll never walk alone.. :vozbud:
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Значи денеска сфатив дека татко ми е баксузот.. 10 секунди пред да ја фати Мидо топката вика сега гол ќе примат Ливерпул, и гол.. сум се изнервирал у п.м. а он уште ми скока на глава и ме нервира само за да ми прави инат.. и среќа си отиде у 80 минута... Мислам дека само поради напорната игра и желбата заслуживме да тепаме (иако бевме оштетувани од судијата), и токму со вакви натпревари лани ја изгубивме битката за титулата.. Секоја чест на Мидлсброу, стварно имаат добар тим оваа година.. Важно 3те бода се кај нас, да се надеваме ќе продолжиме вака.

Поздрав до сите фанови на Ливерпул, мило ми е што гледам се повеќе и повеќе фанови се собираат.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Значи денеска сфатив дека татко ми е баксузот.. 10 секунди пред да ја фати Мидо топката вика сега гол ќе примат Ливерпул, и гол.. сум се изнервирал у п.м. а он уште ми скока на глава и ме нервира само за да ми прави инат.. и среќа си отиде у 80 минута... Мислам дека само поради напорната игра и желбата заслуживме да тепаме (иако бевме оштетувани од судијата), и токму со вакви натпревари лани ја изгубивме битката за титулата.. Секоја чест на Мидлсброу, стварно имаат добар тим оваа година.. Важно 3те бода се кај нас, да се надеваме ќе продолжиме вака.

Поздрав до сите фанови на Ливерпул, мило ми е што гледам се повеќе и повеќе фанови се собираат.
Ako ovaa sezona ne ja osvoime titulata ke se otkazam od gledanje fudbal. 20 godini ne sme osvoile titula, a ovaa sezona imame fenomenalen tim. A interesno e toa sto 5 godini na red vo prvite 2 meca sobirame 4 boda, a ovaa sezona 6. Moze ke ni trgne sezonava.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Имаат мн добар тим ама не знам зошто не го купи Виља за 25мил а за 20мил го купи Кин кој пореално е мн послаб . Каков шпански напад би биле Торес и Виља мн убиствен .
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.526
Поени од реакции
229
Ај нека ни е честито победа и да ни се множат.Инаку за денешната игра средно но имавме желба за победа и го направивме тоа инаку Мидо ни даде прекрасен гол него требаше да го чува алонсо но закасни и по негова вина мислам го примивме голот но ние важно победивме.:vozbud::vozbud::vozbud:Тоа е моето мислење.
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Најважно од се е што победиве..на крајте секогаш останувам запаметен резултатот не играта...Ај белким оваа година ќе се радуваме на титула...:vozbud:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
[zEUs];1590918 напиша:
Имаат мн добар тим ама не знам зошто не го купи Виља за 25мил а за 20мил го купи Кин кој пореално е мн послаб . Каков шпански напад би биле Торес и Виља мн убиствен .
:nenene::nenene::nenene:Za Vilja Real dava 40 mil pa ne go davat...Toa e skoknaa cenite.Porano za 20 mil se kupuvase klasa igrac.A spored mene Kin bese odlicna opcija so odlicna cena...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom