Фан Клуб: Лацио

Член од
26 август 2009
Мислења
215
Поени од реакции
41
И ја ќе се качим на месец за едно 4-5 године :pos:
Ај кажи ми сеа уште еднаш дали си сериозен ??

Зарате еден просечен фудбалер ништо појќе, лани му се посреќи дал 10 гола, биг дил, да беше добар немаше од БИРМИНГЕМ да го вратат у алмаигаагрдахли каде што играше до лани.

Колку е јак гледам по неговото салдо на голови сезонава и по пласманот на Лацио на табелата, лидери во двете категории :icon_lol:

Kako prvo ti si debilot ovde od Birmingem Zarate dojde vo Lazio a Birmingem ne go zemaa zasto trebase da platat 20 mill a tie ispadnaa sto e i nevozmozno.


Уште кога ме цитираше некој пост поназад видов дека кога си бил мал си бил многу умен, и сеа те викаат малоумен? Малце си а ?
gLEDAM ZNAES MN TRIKOVI, DA TE EBAT BIKOVI

И ја ќе се качим на месец за едно 4-5 године :pos:
Ај кажи ми сеа уште еднаш дали си сериозен ??

Зарате еден просечен фудбалер ништо појќе, лани му се посреќи дал 10 гола, биг дил, да беше добар немаше од БИРМИНГЕМ да го вратат у алмаигаагрдахли каде што играше до лани.

Колку е јак гледам по неговото салдо на голови сезонава и по пласманот на Лацио на табелата, лидери во двете категории :icon_lol:





Pa debiluuuuu Zarate ne se vrati od birmingem vo al sadd nego vo Lazio dojde a birmingem ne go zadrzaa zasto ispadnaa vo 2 liga a trebase da platat 20 mill za nego BOT GLUP
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
дали има некој од Лацијаливе кој би сакал да се обложи со мене, во аватар,потпис,репутација... има ли таков храбар течко кој би се жртвувал за својот тим?
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.656
Поени од реакции
9.914
изглеа нема :pos:

ако не напраите нешо промени,2ра лига не ви бега:helou:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.114
Поени од реакции
5.869
Гзларски тепаа... Утакмицата можеше сосема поинаку да заврши ако стативата не беше сојузник на Рома, а 1 секунда после тоа голманот неверојатно го одбрани шутот на Маури.

Иначе кај ви е Тоти што ќе не растуреше? Јас го гледав само кога плачеше на секоја судиска одлука... :tapp:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.885
Поени од реакции
8.746
Гзларски тепаа... Утакмицата можеше сосема поинаку да заврши ако стативата не беше сојузник на Рома, а 1 секунда после тоа голманот неверојатно го одбрани шутот на Маури.

Иначе кај ви е Тоти што ќе не растуреше? Јас го гледав само кога плачеше на секоја судиска одлука... :tapp:
Рома е тим составен од професионалци и зошто Тоти да ве растури кога доволен беше еден Касети...
и можеше поинаку да заврше доколку не беше одличниот Муслера, одбрани две одлични топки, едната на Перота со глава другата на Рисе волеј удар:toe:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.114
Поени од реакции
5.869
Рома е тим составен од професионалци и зошто Тоти да ве растури кога доволен беше еден Касети...
и можеше поинаку да заврше доколку не беше одличниот Муслера, одбрани две одлични топки, едната на Перота со глава другата на Рисе волеј удар:toe:
Тие шанси беа при резултат 1:0, така да и да беа голови, немаше да влијае на исходот, туку само на резултатот. Шансите за кои зборам јас беа пред голот на Касети.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.885
Поени од реакции
8.746
Тие шанси беа при резултат 1:0, така да и да беа голови, немаше да влијае на исходот, туку само на резултатот. Шансите за кои зборам јас беа пред голот на Касети.
да да точно е тоа... јбг тоа е фудбал пропушташ шанса после плаќаш за пропуштеното:toe: се читаме на пролет:smir::helou:
 
Член од
26 август 2009
Мислења
215
Поени од реакции
41
да да точно е тоа... јбг тоа е фудбал пропушташ шанса после плаќаш за пропуштеното:toe: се читаме на пролет:smir::helou:
Aj raduvajte se Roma cestito pobedata spored mene ne bese zasluzena ama pobeda si e pobeda se nadevam ke vi vratime vo revansot. Napnat mec bez mnogu sansi i so najsab igrac Aleksandar Kolarov iako sum Srbin me iznervira do maksimun Kolarov i zaradi nego go primivme golot sakase da dribla deckoto i ja izgubi topkata pa nemase vreme da se vrati. Sepak igrata vetuva deka sleduvaat podobri denovi cc polosi nemoze ni da bidat :S: i ednostavno mora da se napravat barem 2 transferi na zima edniot Ederson pod itno e potreben igrac od sredinata na terenot a treba i da se nadopolni odsustvoto na Pandev
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
Лациали Честитки и Комплименти за вчерашната игра. Имавте голем мотив голема желба и истото тоа го покажвате. Уште еднаш велам Комплименти и се најдобро се гледаме на следниот дуел. Поздрав
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
83
конечно една добра вест (за кого како) нашиот пандев е слободен играч откако судот му го раскина договорот со лацио. па лотито сега можеш слободно да се сликаш :tv:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Малку му беа 20милиони на го*нарот Лотито, за играч со 1 година од договорот, сеа остана со ку*от во раце!
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.114
Поени од реакции
5.869
Малку му беа 20милиони на го*нарот Лотито, за играч со 1 година од договорот, сеа остана со ку*от во раце!
И главата ќе му остане во раце, т.е. не знам дали баш во раце, ама на раменици сигурно нема да му биде... ако продолжи со лошото водење на клубот. Треба некој да му тропне на врата и да го праша за здравје...
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.656
Поени од реакции
9.914
на кафе ќе иде најверојатно:vozbud:
Од кај да знаеме ние кај ќе иде,има време ќе видиме :)
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Лотито нека лапа муви сега што побрзо треба тој кретен да си оди инаку тешко му се пише на ЛАЦИО
 

Kajgana Shop

На врв Bottom