Фан Клуб: Лацио

Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
Навивач сум на Лацио од времето на Клаудио Лопез и Муци во нападот ама не сум пишувал во фан клубов. Се прашувам дали сега тие што навиваа за Лацио ке си останат или отиде Пандев па и они со него. Бев пред Пандев за Лацио, ке останам да навивам и после него.
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
Пак ке кажам. Пандев си отиде и никој не е за Лацио. Ало луѓе кај сте!?
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.247
Поени од реакции
8.036
Пак ке кажам. Пандев си отиде и никој не е за Лацио. Ало луѓе кај сте!?
БОЈКОТ ДОДЕКА Е ЛОТИТО ПРЕЦЕДАТЕЛ НА SSLAZIO а ништо чудо и Irriducibili Lazio да го исфрлат педрот кој само го уништува тимот со ваквата "клубска" политика и резултати
:salut:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.128
Поени од реакции
5.904
Пак ке кажам. Пандев си отиде и никој не е за Лацио. Ало луѓе кај сте!?
БОЈКОТ ДОДЕКА Е ЛОТИТО ПРЕТСЕДАТЕЛ НА SS LAZIO а ништо чудо и Irriducibili Lazio да го исфрлат педерот кој само го уништува тимот со ваквата "клубска" политика и резултати
:salut:
Убаво одговори чоекот. И јас го имам истиот став. Решив да не се замарам некое време и да не се нервирам за лошите резултати кои се последица на срањата што ги прави Лотито.

Иначе јас навивам за Лацио од 1999 година и никогаш нема да престанам.
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Убаво одговори чоекот. И јас го имам истиот став. Решив да не се замарам некое време и да не се нервирам за лошите резултати кои се последица на срањата што ги прави Лотито.

Иначе јас навивам за Лацио од 1999 година и никогаш нема да престанам.
Го поддржувам ставот секако.
За Лацио сум од 1997 година, играчите доаѓаат и си одат, вистинските навивачи остануваат без оглед на се!
Una volta Laziale, sempre Laziale...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.903
Поени од реакции
23.297
Честито нов играч, со здравје да си го служите, мада требаше некој за у средина да бара Лотито, напаѓачи има
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Честито нов играч, со здравје да си го служите, мада требаше некој за у средина да бара Лотито, напаѓачи има
Не е официјален трансферот, т.е. позајмицата сеуште, утре треба да се стаи потписот, ако се стаи.......... Лотито барал од Флокари да прифати намалување на платата :pipi:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
Не е официјален трансферот, т.е. позајмицата сеуште, утре треба да се стаи потписот, ако се стаи.......... Лотито барал од Флокари да прифати намалување на платата :pipi:

ама тој изјавил дека не сакал намалување на платата која ја земал во Џенова:toe:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
ама тој изјавил дека не сакал намалување на платата која ја земал во Џенова:toe:
Па да , затоа и се забавија преговорите, утре ке продолжат..... Домаќински човек е Лотито :back: :tapp:
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
Убаво одговори чоекот. И јас го имам истиот став. Решив да не се замарам некое време и да не се нервирам за лошите резултати кои се последица на срањата што ги прави Лотито.

Иначе јас навивам за Лацио од 1999 година и никогаш нема да престанам.
Мислиш јас не го имам истиот став? Лацио почнува да ми наликува на еден Вардар од кај нас или Лотито на Харалампие. Џабе е другар.....
Иначе ја кажав навивач за Лацио од 99 тука негде, тогаш почнав и фудбал да глеам. :)
 
Член од
26 август 2009
Мислења
215
Поени од реакции
41
Пак ке кажам. Пандев си отиде и никој не е за Лацио. Ало луѓе кај сте!?
Eee sreken sum navistina sto ima lugje koi navistina navivaat za Lazio a ne samo onie vestackine koi bea za Pandev a ne za Lazio, Pandev e nasa legenda sekoja cest za nego no jas bev za Lazio vo vremeto na Lopez Nesta, Nedved, Veron itn. Bev za Lazio vo vremeto na Pandev i Roki sea sum povtorno za Lazio a veruvajte sega pretstoi vremeto na Zarate a i koga toj ke si zamine ke ostanam za Lazio pozdrav za site sto vo srceto go nosat LAZIOO
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Сантон ни е сигурен така?
Не, Коларов не ни е сигурен :)
Место играчи од среден ред да се купи и централни одбрамбени ќе го продаваме најдобриот полусезонава... ОМГ :jaj:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom