Фан Клуб: Лацио

Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.847

Не ја гледав утакмицата синоќа, али по хајлајтс глеам дека добро изиграле, 3 супер гола и неколку одлични одбрани на Муслера за 3:0 и мирен реванш.
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114

Не ја гледав утакмицата синоќа, али по хајлајтс глеам дека добро изиграле, 3 супер гола и неколку одлични одбрани на Муслера за 3:0 и мирен реванш.
Ја гледав утакмицата ама на многу лош stream. Зарате покажува знаци на извонреден талент, одамна немало ваков лидер во Лацио што има способност да ја ремети противничката одбрана константно, има напредок и во тимскиот дух, почна да асистира што се гледа при третиот гол на Маури...
Коларов е на добар пат да ја исполни својата желба и да го наследи Михајловиќ со добрите игри и секако бомбастичниот шут со лева нога :)
Му ја зеде и 11-ката на Маури, сега е друг човек :)
 

bobi_93

Македонија
Член од
11 август 2008
Мислења
652
Поени од реакции
9
браво за лацио се гледа подобрување на играта зарате почна да подава топки
 

bobi_93

Македонија
Член од
11 август 2008
Мислења
652
Поени од реакции
9
еве го голот што го постигна роки за првата победа на лацио оваа сезона се надевам дека оваа сезона ке биде подобра од предходната

 
Член од
26 август 2009
Мислења
215
Поени од реакции
41
Lazio ovaa sezona se zverovi hehe. Zarate e kral ne mi se veruva deka igra vaka m mesti na roki po 4 ziceri na edna utakmica. Da ostane pandev da igra mesto roki ke dava po 2 gola na utakmica so takvi asistencii i jas bi bil podobar od roki.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.847
Lazio ovaa sezona se zverovi hehe. Zarate e kral ne mi se veruva deka igra vaka m mesti na roki po 4 ziceri na edna utakmica. Da ostane pandev da igra mesto roki ke dava po 2 gola na utakmica so takvi asistencii i jas bi bil podobar od roki.
Па не би рекол дека Пандев би давал по два гола на утакмица. Пандев можеби во целост е подобар играч од Роки, ама кога се работи за постигнување голови Роки е далеку подобар од Пандев.
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Ke se oseti neigranjeto na Pandev i te kako licno ne veruvam dek lazio ke e podobar od lani mozebi gresam mozebi ne.Revoltiran sum od tretmanot vrz Pandev e toj lotito nek se seti ko nebese Zarate koj go spasuvase lazio od ispaganje od ligata.A denes go narekuva platenik pa sto saka toj bez pari nekoj da igra tojca igraci gi narekuva platenici dobar primer za fudbaleri koj treba da dojdat vo lazio taktika 100%pogresna.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.847
Јас мислам дека повеќе ќе се осети неиграњето на Ледесма. За во средина немаме други квалитетни играчи за неговата позиција, додека за во напад тука се Зарате, Роки и Круз. Има уште неколку дена до крајот на преодниот рок, ќе видиме дали Лотито ќе донесе уште некое засилување. Исто така се очекува и разврската на ситуацијата со "тројцата дисиденти". Де Силвестри најверојатно ќе се пресели во Фиорентина, додека за Ледесма и Пандев уште е неизвесно.

Само што прочитав, можна е замена со Удинезе Пандев-Д'Агостино или Пандев и Ледесма за Д'Агостино + пари. После заминувањето на Де Силвестри ова е одлична прилика за ослободување и од другите двајца "дисиденти".
 

bobi_93

Македонија
Член од
11 август 2008
Мислења
652
Поени од реакции
9
како можеа да дозволат да изгубат ваков играч
 
Член од
26 август 2009
Мислења
215
Поени од реакции
41
za De Silvestri site velat deka bil demek klasa igrac mene iskreno ne mi se dopagja mnogu daj samo da go zememe sea MIrandai ovdefanziva sme cool. A ME ZAPALI OPCIJAVA TRAMPA APNDEV ZA D'AGUSTINO SIKRENO MN POISE MI SE SVIGJA AGUSTINO OL LEDESMA A I ZA PANDEV NE E LOSO U UDINESE IAKO ZNAE DEKA PAK KE GI POLNIME NA OLIMPIKO HEHE. VECER OS ELFSBORG ZARATE DAVA 2 GOLAI 1 KRUZ
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Да знае лацио само како це осете неиграњето на Пандев, не може зарате сам да играе ако не па роки и круз се во поминати год така да не очекувам многу од нив оваа сезона
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Штета Де Силвестри. Од друга страна Ледесма се надевам дека ќе го шутнат. Ретко лош играч. Пандев ако остане не знам како ќе функционира, ако не го продадат ќе игра сигурно, само дали психички ќе го средат. За мене во моментов тоа е најдобрата варијанта, Ледесма надвор, Пандев да остане. :jaj:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.847
Пораз од Елфсборг во реваншот од 1:0, што воопшто не ме загрижува бидејќи тоа не е ни блиску до нашите 3:0. Тоа што ме загрижува е директниот црвен на Коларов по што сигурно ќе паузира барем 2 утакмици. :tapp::toe:
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Пораз од Елфсборг во реваншот од 1:0, што воопшто не ме загрижува бидејќи тоа не е ни блиску до нашите 3:0. Тоа што ме загрижува е директниот црвен на Коларов по што сигурно ќе паузира барем 2 утакмици. :tapp::toe:
Шанса за Раду да добие малку на искуство во прв тим, незнам зашто Балардини сеуште го чува Сивиља кога може да игра Стендардо на таа позиција, верувам посигурна би била одбраната... :toe:
Мене повеќе ме загрижува фактот што немаме класичен плејмејкер во случај Ледесма да замине. После утакмицата со Аталанта душа немаа сите што играа во среден ред исполегнаа на терен. Цела сезона со Броки и Баронио...црно ни се пишува...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom