Фан Клуб: Лацио

Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.115
Поени од реакции
5.874
Фала на сите за честитките. Истовремено сакам да им честитам на Интер за добрата игра што ја пружија на денешниот натпревар. Едноставно немаа среќа, шансите што ги создадоа не успеаа да ги искористат, што во фудбалот често се казнува. Јеби га, мора понекогаш и среќа да се има во фудбалот, не е секогаш до квалитетот.

Кога сум веќе кај квалитетот (или неквалитетот), морам да го спомнам средниот ред на Лацио, во кој ептен се приметуваше дека фали Ледесма. Сосема неповрзана игра, 2 паса не знаеја да врзат. Баронио и Маури не ги видов, не знам што бараат во прв тим. Дабо не го видов освен во ситуацијата кога ја музеше топката, ја изгуби и примивме гол. Броки се трудеше како и секогаш, но ништо посебно нев видовме од него денес. Единствено Матузалем изигра добро од средниот ред, и во офанзива и во дефанзива.

Значи испадна како што предвидов, Ледесма многу фалеше во тимот, додека отсуството на Пандев не се забележуваше многу, пред се заради одличната реализација во нападот, особено голот на Роки.

Од одбраната единствено имам забелешки за мајмунот Сивиља, за кој обавезно мора да се најде замена. Коларов и Лихтштајнер одлични како секогаш, Диаките во главно добро изигра и покрај грешката при враќањето на голманот, кога за малку ќе примевме гол. За Муслера не треба многу да се коментира, младичот брани супер, како што сме навикнати да го гледаме последниве неколку месеци. Уште еднаш покажа зашто е прв избор меѓу стативите оваа сезона и зошто Каризо беше принуден да го напушти тимот.

За на крај, да кажам дека ова е одличен почеток на сезоната и се надевам на успешен настап во УЕФА купот (или како и да се вика сега) и во Серија А годинава. Ако ништо друго, повторно имаме шанса во купот. :)
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Интер не ги искористи многуте шанси, вие казнивте... Честито Супер куп!
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Честито куп многу биле јаки интер :pos2:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.558
Поени од реакции
6.247
Aj белки лотито ке помисли дека штом го победиле интер ке можат оваа сезона без пандев и ке го продадат.

PS:Честито победа :smir:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
32
Поени од реакции
18
aj momci zz na site.nov clen sum pa taka da prvo da kazam bravo lazio za cupot.mn mi e milo so go dobija i se nadevam taka ke produzat i u idnina
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Samo edno ke kazam Pandev pa i mn dr igraci koj imaat pridoneseno ko nego za svojot tim ne zasluzuvaat vakov tretman.Lotito nek si svati dek denes nikoj ne igra za dz ali poradi negoviot inaet ke gi zagubi milionite koj treba da gi zemi od Pandev lakom gz tragedija.Dobar primer e Lotito i za dr koj dovagaat vo lazio se nadevam dek sporot ke se resi vo korist na Pandev i onoj torko Lotito ke svati sto zagubil.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom