Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Па добро да бидеме оптимисти,младо здраво дете е можда ќе се врати за месец дена.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
ipak ide na operacija taka da mesec dena mislam deka e too good to be true u slucajov, a i ne veruvam deka ke rizikuvaat za genoa doma so nego, prasanje e i dali do napoli bi bil spremen ama do 6ti januari moze da se dogovori nekoj, pa mozda i ke bide pojacan rosterov. Ova e pricina plus za da zasukaat rukav i marota i ausilio i da dogovorat barem edno ime za sredina uste periodov sto sledi.
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
ipak ide na operacija taka da mesec dena mislam deka e too good to be true u slucajov, a i ne veruvam deka ke rizikuvaat za genoa doma so nego, prasanje e i dali do napoli bi bil spremen ama do 6ti januari moze da se dogovori nekoj, pa mozda i ke bide pojacan rosterov. Ova e pricina plus za da zasukaat rukav i marota i ausilio i da dogovorat barem edno ime za sredina uste periodov sto sledi.
Така е...
Затоа реков да бидеме оптимисти :)
Освен Де Паул/Пол од Удине не верувам друг средњак за зимски преоден рок...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
А што се случва со Сенси?..зошто воопшто не игра и го нема во составот?..колку што памтам со Дортмунд малце поигра, па наводно малце се повреди ама сепак беше на клупа на последниот натпревар со Верона..зошто вчера воопшто го немаше?..нема никаков update за него ..како да исчезна
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
734
Поени од реакции
1.170
Има еден анонимусн од бреша ... не знам дали сме го спомнале на темава. Тонали се вика :cool:. Да може да го лапнат него у јануар ...
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Валеро мораше да вчегува во комбинација и порано. Сега веќе е принудно...
Немаме никаков избор во средниот ред. Ако не се врати Сенси за брзо, може да имаме сериозни проблеми.
Валеро играше одлично во првиот дел од минатата сезона, Конте знае да го извлече најдоброто од играчите. Не знам колку фузички е силен да го издржи темпото кое го наметнува конте, ама немаме ни друг избор.

Овој кловнот од Бразил вчера се прослави во финишот, може да се очекува и да се врати во Интер уште во средината на Декември. Не знам колку ке биде од корист, јас би го продал додека има солидна цена.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Во најнезгодниот можен момент се повреди Барела.
For the record, го кривам Stefan-коби за повредата. :icon_mrgr:
Ма Барела може трчајќи да се врати од Босна и ништо да не му биде, е до толку е спремен.
После овој непромислен коментар на Стефан и повредата на Барела, средниот ред изгледа како оној пред две сезони, со Весино, Валеро и Брозович како стартери, без ниту една замена, пред најважните неколку недели оваа полусезона.
Ситуацијата се искомпликува претходно, во дуелите дома со Чесите и Дортмунд, ама, во секој случај, утре мораат да го добијат натпреварот како знаат и умеат.
Ако во тоа успеат, веројатно до дуелот со Барса, барем Сенси ќе биде спремен, што колку толку ќе го нормализира средниот ред. Јас се надевав дека ќе биде спремен уште за утре, ама очигледно типот е направен од хартија или сл.
Време е малку Конте-ефектот и во ЛШ да удри. :)
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Утре да се победи а Барса-Дортмунд да заврши нерешено ни е најдоброто сценарио. Доколку не е нерешено, победа на Дортмунд. Барем сами ќе си решаваме со Барса, иначе ако победат утре ќе треба да се надеваме Дортмунд да киксне со Спарта.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.619
Утре да се победи а Барса-Дортмунд да заврши нерешено ни е најдоброто сценарио. Доколку не е нерешено, победа на Дортмунд. Барем сами ќе си решаваме со Барса, иначе ако победат утре ќе треба да се надеваме Дортмунд да киксне со Спарта.
Neso si izmesal, so dve pobedi Inter odi ponataka nezavisno od ostanatite rezultati. Najubavo e da tepa Barsa utre za da bidat sigurno prvi i da dojdat labavi vo Milano zaso kako sto vidov imaat ogin raspored, mnogu teski mecevi vo kratok period, El Klasiko i slicno.

@loophole znam deka zvuci muvlarski komentarot moj, ama Barela dozivea povreda sto ne e rezultat na zamor ili mnogu igranje. Ednostavno se povredi zaso se glupirase i prvo ne podade do Lukaku i resi da sebici, a posle otkako go izblokiraa proba akrobatski pas da upati i tuka se sjeba. Ova e povreda sto bukvalno moze i doma da mu se desi dodeka stanuva od krevet. Jbg, nemase srekja i toa e toa. :)
 
Последно уредено:
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Neso si izmesal, so dve pobedi Inter odi ponataka nezavisno od ostanatite rezultati. Najubavo e da tepa Barsa utre za da bidat sigurno prvi i da dojdat labavi vo Milano zaso kako sto vidov imaat ogin raspored, mnogu teski mecevi vo kratok period, El Klasiko i slicno.

@loophole znam deka zvuci muvlarski komentarot moj, ama Barela dozivea povreda sto ne e rezultat na zamor ili mnogu igranje. Ednostavno se povredi zaso se glupirase i prvo ne podade do Lukaku i resi da sebici, a posle otkako go izblokiraa proba akrobatski pas da upati i tuka se sjeba. Ova e povreda sro bukvalno moze i doma da mu se desi dodeka stanuva od krevet. Jbg, nemase srekja i toa e toa. :)
Се зезав бе, не објаснувај уопште. :D
Комплетно рандом повреда, немаше врска со умор или со теренот, едноставно лошо движење.

Иначе да, утре треба да победи Барса. Ако случајно тепа Дортмунд уште повеќе се комплицира целата ситуација. Мада, верувам дека Барса ќе си ја заврши работата, плус Дортмунд не се нешто сјајни во моментов. А и тоа не треба да ги интересира реално, мораат да идат на победа на двата натпревари, друга опција немаат.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.619
Знам знам, али да си кажам сепак. :D
Инаку утре не смееме да примиме ран гол, ростерот ни е десеткуван, клупата скоро и да не постои, така да ќе немаме многу сили и опции за некои епски пресврти и 90 минутно надтрчување и мачење со Славија. Од тоа што го гледав до сега, типците играат ран енд ган фудбал, значи скроз ретардирана екипа (инаку мене ми се симпатични зашо не се типичен селски клуб со 11 души позади топка), нема бранење кај нив и цело време се високо поставени. Е сеа тоа во првиот меч нас ни еба матер, очигледно неспремни не фатија, од друга страна во Прага против Дортмунд примија 2, а можеа 42 гола да примат, нарочито Хакими им ја еба мајката. Според мене, значи според мене е ова и не мора стрикно да сум во право, ваков стил на игра мора да ни лежи, во последно време доста добро делува тактиката на Конте и контрите ни делуваат убитачно, така да се надевам дека Лаутаро и Лукаку ќе го искористат тоа и ќе победиме. Би стартувал со Лазаро да сум тренер, ни треба барем еден брз бек утре, со Дамбо и Бираги/Азамоа ништо нарочито нема да направиме во напад затоа што како што реков Славија игра многу високо и ќе ни треба продорен играч по страните. Не еба повредава на Барела ептен, он е играч што најмногу трча и што може да повлече контра, а и да истрча напред и да помогне на напаѓачите, вака со Валеро мало морген. Ќе мора да се активира талисманот Весино и да закова некоја од позадина. :D
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Ako se zemat u predvid dve raboti, ili tri seedno, faktot sto beze sensi eden period deluvavme stvarno loso i bezidejno, a sega sme bez sensi i barela, plus faktot sto slavia praga igraat ebano dobro do sea i ne zasluzija ni prvata utakmica da ja zagubat doma so barsa, a na kampot zaminaa neporazeni, vecer defakto ne ceka ultra tezok mec, i nad 2 koeficient imame sto dovolno govori i kladilnicive sto mislat za ovaa utakmica.

Konte e pred tezok test, ako se zeme sve u predvid mozda i najtezok do sea sezonava so ogled na znacenjeto na ovaa utakmica i faktot sto se apla desetkuvani. Veruvam deka mozat da pobedat i deka naucile nesto i od prvata utakmica, a i od onaa u dortmund, mora da se odi na poveke golovi so nadez deka odbranata ko i so torino ke bide skoro i bez greska, mrtvite jedina asalna sansa imaa koga barela izleze a konte gi ostavi so igrac manje na teren 3-4 minuti, defanzivno gledano mozda i najbolja partija ni bese u torino sezonava.

Ne znam koi kombinatoriki ke gi prai konte, se najavuvaat valero, broz i vesino za sredina ama moze da iznenadi i so kandreva na toj del od terenot namesto valero, a broz da igra na svoja pozicija, se spomnuva i asamoa ko opcija za sredniot red a i vrakanje na galjardini koj bese povreden ( i politano najverojatno ke e na klupa ). Daj boze da tepame pa posle da sme pred najbitniot evropski test posle 2010, barsa doma must win mec, realno razocaruvanje ke e LS kampanjava ako vecerva ispadnat kako i da ja vrtime, narocito posle ona u dortmund i ko i lani ke ispadne deka potfrlile dosta i mozelo mnogu poise. Od LS perspektiva u vakva situacija nit progres nema da bide zabelezan, togas do zadnje kolo ne se znaese, sega na kolo do kraj u slucaj vecer da ne se pobedi.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
INTER (3-5-2): Handanovic; Godin, De Vrij, Skriniar; Candreva, Vecino, Borja Valero, Brozovic, Biraghi; Lukaku, Lautaro.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom