Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Фантастична игра ауу немам зборови.Ораат на терен Џонатан :cuc: едноставно блесна човекот и можам да кажам дека го имаме новиот Мајкон.И се е тоа под заслуга на Мацари тренерот кој што го сакав уште од дамна во тимот, нема лабаво кај човекот кај и да отишол тим направил и млади неискусни играчи ги направил класа играчи,а така ке биде со Џонатан,Икарди,и остали ...
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
Само да не се лажеме дека Камбиасо нема да игра. И Гундоган да го земат, ќе грее клупа, а Камбиасо ќе игра.

Се збори дека синдикален лидер бил у Интер.
Може и бонови им дели после утакмица? :D

Не најсериозно во отсуство на Занети е прав капитен, го глеам на прекини трча кон Мацари да добие инструкции и после со гестикулации и мафтање на раце ја диригира одбраната и ја поврзува со средниот ред и знае да даде добри дијагонали кон крилата. Само да не шутира рандом кон гол и да не го успорува нападот и ќе бидам презадоволен од него.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Се смеев на дуплиот фејспалм на Мацари у прво после глупиот пас на Ранокија у аут, гарант го приметивте баш у вистински момент го дадоа у кадар џигимон со фејспалмот. Јака реакција у секој случај.
:pos:Баш заради таквите гестикулации ми беше антипатичен во Наполи ама сега тука ми е ептен смешен, секој пат коа ќе го дадат у кадар ми се смејам..

И онојпат со Џенова дава Паласио гол и овој една фаца напраи у стилот `` уффф добро е тепавме`` :pos:
--- надополнето: 2 септември 2013 во 02:39 ---
Го чекам тој ден коа ќе ми пуши цигара на клупа да го видам!!!

 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.346
Поени од реакции
57.990
Гуарин беше срање неописиво вчера. Едвај трчаше, не се бореше за секоја топка како другите, едноставно сингл фак не даде за утакмицата. Нека си ја среди тоа главата, колку побрзо толку подобро.

Џонтра дај бе тргни го тоа потписот со шамарењето, од кога сакам да ти речам... ме деконцентрира не можам пост да напишам после тебе :D

И така рагаци, се трансформиравме од екипа која не може да помине центар во екипа која иде 4-2 во контра.

Порано бевме како: „ајде, ајде... тргни напред бе деки да ја е** мајка му.... не до камби... не назад... не, не.... ок ајде Цезар, одиме одново.“

Сега сме како: Ти'бам тоа режисерот не можам да видам каде е топката. Спринт Нагафаки, не плаши им се, силата е со тебе!

Енивеј, конечно функционална 3-5 формација, но ќе почекам со :cuc: за Мацари, једна ласта не чини пролеќе. Сеуште не сме биле во ситуација да бркаме резултат што ќе покаже дали имаме каактер и каков. Сосема е можно посилни екипи да ги затворат Џапецот и Џони по што може да ни се сруши концептот. Најлошо од се е што овие двајца ни стануваат клучни а немаме замена, секоја повреда или картон ќе ја наруши играта. Најмногу ми е страв да не проработи десната лева нога кај Џонатан.

Кампањаро и Ранокија се одлични, Хуан е одличен кога не заборава играч, мора да се прибере малку зошто со Тевез не може да си дозволи брканици. Тајдер треба да го замени Камби но искуство си е искуство, не би чепкал во важни натпревари сеуште би му дал предност на Чучу. Алварез кога има слобода во играта е ѕвер, не е играч од задача, не треба да се ограничува.

Сега за сега, добро. Во оригиналниот универзум веројатно не тепаат ко магариња.
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Одлична игра,заслужени 3 бода.Џони пријатно ме изненадува.Гледам Иосоно го спомнува Гуарин.Јас вака сум го дефинирал Гуарин:ЕДНА ДОБРА УТАКМИЦА ЌЕ ИЗИГРА,ПОТОА СЛЕДУВААТ ТРИ ЛОШИ УТАКМИЦИ.
Добар почеток,само така да продолжиме.Времето какво ќе биде се знае.На 14 септември ќе има огномет!
 
Член од
29 април 2012
Мислења
361
Поени од реакции
238
Се на се најважно е што сезонава поминаа 3 утакмици а одбраната на интер има примено 0 голови

Нападот на интер има дадено 9 голови просек 3 гола по утакмица солидно

Со јуве нерешено и презадоволен сум

ПС
Сеуште дркам на нагатомо мудата ка балони ми са
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Џонатан после асистенцијата вчера :

 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.656
Поени од реакции
9.239
Честитки за победата :) Мацари си ја знае работата како што ми гледа и само подршката од фановите во овие моменти ќе биде од големо значење. Инаку ќе правите уште некој трансфер денес или тешко?
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Честитки за победата :) Мацари си ја знае работата како што ми гледа и само подршката од фановите во овие моменти ќе биде од големо значење. Инаку ќе правите уште некој трансфер денес или тешко?

Naingolan :icon_lol:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Џонтра дај бе тргни го тоа потписот со шамарењето, од кога сакам да ти речам... ме деконцентрира не можам пост да напишам после тебе :D
Имаш право, како педерче ми делува Ранокија тука.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Честитки за победата :) Мацари си ја знае работата како што ми гледа и само подршката од фановите во овие моменти ќе биде од големо значење. Инаку ќе правите уште некој трансфер денес или тешко?
Се спомнуваат Зунига и Лавеци сега моментално како најнови шпекулации и Маркињос од Рома како замена за Переира кој не ги исполни очекувањата на Мацари. Ако успеат да ги земат Зунига и Лавеци јас Мацари и управава наша никогаш више нема да кажам лош збор за нив
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311

--- надополнето: 2 септември 2013 во 17:15 ---
Нека учи шеширов
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.273
Поени од реакции
41.848
Најмалце од нив треба да учи, али тој од Мурињо ништо не научи, не па од комшииве да учи, не го бива, нема капацитет и тоа е тоа, класичен водоносач и шлепач и ништо повеќе.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Зунига и Лавеци ќе ги донесат во случај без пари да ги дават со клаузула Наполи и ПСЖ да им ги плаќат платите.
Морати во најновото интервју вели тимот е пресилен може да оди многу далеку.
Според ова може да продаваме бидејки тимот е прејак.
Единствена добра работа од ова меркато е тоа што никој немаше заинтересиран да даде 20 милиони за Ханданович или Гураин ќе ги шитнеше Морати како ништо.
Среќа и тој е изненаден како без никаква стратегија со добар тренер тие играчи што по сила на настаните останаа го изненадија со играта.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom