Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Интер да биде живот, која Демотивација брат свака ти част, чак ни Миланиста немаше да направи боља демотивација, не демотивација, па ова е депресија !!

Си им го спопикал на интеристиве јако, ти си поголем миланиста од свите у фан клуб Милан, капа доле мајсторе !! :D
Не знам од која перспектива ги гледаш работите ама јас сигурно бев свесен кога го напишав погорниот пост..и мислам дека не треба да си глуп за да ја разбериш поентата на демотивацијата ...Мене не ме интересира каде и кгоа си го гледал Милан ама јас знам дека јас го гледав Интер каде си игра викторија против Милан,каде во 90 минута постигнува гол за победа против Милан,сум се радувал на Интер на неверојатни скудета освоени во последно коло на гостински терен и на историска и неповторлива сезона како 2009/2010 ..сум го гледал Интер и кога играше со Грешко,Емре и Кили Гонзалес и повторно навивав и ги бодрев како никој други..тоа што Милан го освои скудетото не е враќање на нормала туку прекинување на безпрекорна доминација на Интер каде во Италија веќе се разви како нормала(италјанското знакче да биди во дресот на Интер)...искрено ни како шампиони не ве личи а и плус капитен ви е Амбросини:confused:....не сакам да навлегувам во такви дискусии барем со тебе Марли ама не знам која ти беше поентата со цитираното....

И за крај......:D
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Џони, Марли не те дупи што си навиваш за шитер, него те дупи за тоа колку (а верувај, многу) си ја промашил поентата на демотиваторите, не само ти, 95% од фејсбук корисниците грешно ги толкуваат.

А тоа дека немал комплекси, нека не се лаже, секој би имал комплекс кога продавач на пиперки ќе ти даде гол од слободен :D Убаво му рече Мац, ама кој да седи да си ги мери.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Џони, Марли не те дупи што си навиваш за шитер, него те дупи за тоа колку (а верувај, многу) си ја промашил поентата на демотиваторите, не само ти, 95% од фејсбук корисниците грешно ги толкуваат.

А тоа дека немал комплекси, нека не се лаже, секој би имал комплекс кога продавач на пиперки ќе ти даде гол од слободен :D Убаво му рече Мац, ама кој да седи да си ги мери.
Знам зошто ме дупи тој..не сум ненормален или неписмен..во тој случај јас на мој начин си го протолкував и не ме интересира другите што ќе помислат за мојата постапка..знам што објаснува индиректно тој демотиваор ама буквално е многу добро направен..:D
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Интер да биде живот, која Демотивација брат свака ти част, чак ни Миланиста немаше да направи боља демотивација, не демотивација, па ова е депресија !!

Си им го спопикал на интеристиве јако, ти си поголем миланиста од свите у фан клуб Милан, капа доле мајсторе !! :D
Kaza deckoto so go cita http://acmilan-mk.com/ i e fan na Pance ROSONERO Maldini.
Ae
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Тевез--Пацини(Милито)--Ето :cuc: Тоа би бил напад од соништата! Уште кога зад себе би го имале Снајдер, мислам дека повторно имаме конкурентен тим и за скудето и лига на шампиони.
Маикон, Пандев, Марига, Мунтари, Вивиано и онака се на продажба па од тука може да се обезбедат пари за Тевез...
И покрај тоа што се споменуваат суми од 50 милиони фунти, мислам дека неговата желба да замине од Сити по секоја цена може да помогне значително да се намали таа сума.

Само не знам како би функционирал тој среден ред.

----------------------Цезар--------------------
-----Ранокиа----Лусио----Самуел-------
Занети----Снајдер----Рики---Нагатомо
-----Тевез-----Пацини-----Ето--------

Во еден ваков тим ке биде проблем како Алварез и Снајдер ке играат на толку подефанзивни позиции.

Или можеби подобро:

Занети-----Снајдер----Мота (Станкович)--Нагатомо
------------Тевез---Ето----Алварез--------

Ама ајде да почекаме што ке се случува на трансфер пазарот па потоа ке си правиме филмови :)
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
802
Поени од реакции
287
ВИДЕО - Интер продолжува со тренинзите по враќањето од Пинцоло. Мота, Нагатомо и Самуел се приклучија на останатите по тренирањето по посебен режим.
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
----------------------Цезар--------------------
-----Ранокиа----Лусио----Самуел-------
Занети----Снајдер----Рики---Нагатомо
-----Тевез-----Пацини-----Ето--------

Во еден ваков тим ке биде проблем како Алварез и Снајдер ке играат на толку подефанзивни позиции.

Или можеби подобро:

Занети-----Снајдер----Мота (Станкович)--Нагатомо
------------Тевез---Ето----Алварез--------
Со таква формација да искочиш на Барса или Реал има да биде пунење, у денешен фудбал мора да имаш барем еден DM у формација. Снајдер и Алварез не ги бива за дефанзивни задачи.

Или ти на менаџер ја тестира :pos:
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
дури и на менаџер веќе не можеш да играш без еден DM или деванзивен CM :)
јас не сакам да дојде Тевез кај нас. Ем има многу голема плата ем Мислам дека не ни е многу потребен.
Алварез на која позиција е подобар како странично или Снајдер позиција ??
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Каков Тевез бе,подобро Капетан Пештерко да го земеме...
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
802
Поени од реакции
287
------------------J.Cesar-------------------------3-4-3
---------Lucio--Ranocchia--Samuel---------
Maicon -------------------------------Nagatomo
------------------Cambiasso---------------------
----------J.Zanetti-------Sneijder---------------
------Alvarez-------------------Eto`o------------
---------------------Pazzini------------------------

Rezervi - Castellazzi, Jonathan, Caldirola, T.Motta, Stankovic, Pandev, D.Milito.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.688
Со оваа формација никој нема да не победи :) Тешко дека некој ќе ни се спротистави со 11 души а ние 12...
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Со таква формација да искочиш на Барса или Реал има да биде пунење, у денешен фудбал мора да имаш барем еден DM у формација. Снајдер и Алварез не ги бива за дефанзивни задачи.

Или ти на менаџер ја тестира :pos:
На ПЕС пробав супер функционира :)
Затоа викам тешко може да функционира, Рики во случајот треба да игра ДМ а тоа е скоро невозможно.
Втората формација има повеќе смисла, ама како што реков, прво нека завршат трансферите па потоа ке си тестираме формации :)
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
------------------J.Cesar-------------------------3-4-3
---------Lucio--Ranocchia--Samuel---------
Maicon -------------------------------Nagatomo
------------------Cambiasso---------------------
----------J.Zanetti-------Sneijder---------------
------Alvarez-------------------Eto`o------------
---------------------Pazzini------------------------

Rezervi - Castellazzi, Jonathan, Caldirola, T.Motta, Stankovic, Pandev, D.Milito.
:pos: :pos Како за Пандев да нема место еј , додај го позади Pazzini нема никој да примети :pos::
 

Kajgana Shop

На врв Bottom