Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Абе остајте го човекот, таман решил да си го дозаебе животот, вие ќе го предомислувате со терминот за свадба ебаве тоа

Нека опне еден видеобим на Градски и нека отвори врати за сите, подобра свадба и подобра атмосфера нема во живот да види
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.169
Поени од реакции
107.675
Не бе шо, репки кога има, најмизерниот и најмрачниот дел од годината за сите нас таму првите некаде у Септември, тогаш ќе стаиш викенд да се дешава нешто интересно и ајт у пм, а не кога бато терминче има? Први викаш, Јуни? Па ја да го бирав немаше толку добар ден да изберам, фала бато па се гледаме тогаш, одам сега да изиграм 12340 тикети на тениси и фудбали. Умрен бе умрен.
Па тој термин беше слободен бе говедо и таму после 15-ти тие викенди кога ќе е +900 000 степени. Не кур ме замарај со тој мртов термин, требаше на 5000 луѓе да удоволувам, де овој требало од негде да се врати, де оној не можел, де трет концерт имал, аупичку матер више. Среќа на мајка ти и се погоди терминот хехехехехе абе мала шала брату даси ебам неранимајкото.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.239
Поени од реакции
41.565
Па тој термин беше слободен бе говедо и таму после 15-ти тие викенди кога ќе е +900 000 степени. Не кур ме замарај со тој мртов термин, требаше на 5000 луѓе да удоволувам, де овој требало од негде да се врати, де оној не можел, де трет концерт имал, аупичку матер више. Среќа на мајка ти и се погоди терминот хехехехехе абе мала шала брату даси ебам неранимајкото.
Кој си бе ти да знаеш каква ќе е температурата таму 15ти, славчо еден глуп, кој кур Јуни е уште исти курац е. Па на самиот себе треба највеќе да си удоволиш барабо една проста, земал финале ЛШ ќе пропушта ради свадба а можел да бира, те боли цеф кој на каков концерт е кур те боли, еј извини друже на колдпеј ќе идам абе мрш пичка ти материна и ти и колдплеј.

Тоа е бе, шо да ти кажам сеа, бидна, не ме нервирај сеа и тука ебате праен е муабетов, технички, ти одговара Интер да не се финале, иначе ќе патиш и ќе се тресеш дур јадеш бајата пирошка и играш оро со мобилниот у рака.

Дај ајде нешо за Интер сеа, еве Турам најверојатно Лече и Аталанта ги пропушта само, според Скај.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.169
Поени од реакции
107.675
Кој си бе ти да знаеш каква ќе е температурата таму 15ти, славчо еден глуп, кој кур Јуни е уште исти курац е. Па на самиот себе треба највеќе да си удоволиш барабо една проста, земал финале ЛШ ќе пропушта ради свадба а можел да бира, те боли цеф кој на каков концерт е кур те боли, еј извини друже на колдпеј ќе идам абе мрш пичка ти материна и ти и колдплеј.

Тоа е бе, шо да ти кажам сеа, бидна, не ме нервирај сеа и тука ебате праен е муабетов, технички, ти одговара Интер да не се финале, иначе ќе патиш и ќе се тресеш дур јадеш бајата пирошка и играш оро со мобилниот у рака.

Дај ајде нешо за Интер сеа, еве Турам најверојатно Лече и Аталанта ги пропушта само, според Скај.
Јако дело свадба, кога сакам можам да праам свадба, финале може никад у живот више да не дочекам така да никад не ми одговара Интер да не е финале. ;)

Нема што да дадам за Интер баба, се е дадено, газиме како да нема утре. Не е страшно ништо со Тикусот, нека одмори малце, ќе достави Арна братот.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Ајде малку да кренеме расположение, сме земале да се секираме сите колективно дека Кобе ќе го пропуштел финалето, голем тасе ако го пропуштел, ќе тепаме и со него и без него.

Sound On:

 
Член од
29 април 2012
Мислења
361
Поени од реакции
238
Ајде малку да кренеме расположение, сме земале да се секираме сите колективно дека Кобе ќе го пропуштел финалето, голем тасе ако го пропуштел, ќе тепаме и со него и без него.
него жена му ке го тепа така да исто му се фака дали гледал или не
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Фратези на наредната во Мадрид мора да игра покрај Дамфриз.

Микитрајан (ебате презимето, не можам да му го погодам) лимитиран е и бавен во фаза на нападот и многу често се кочи кога треба да тргне во напад со топка, затоа мислам дека Фратези треба да одигра таму наместо него. Побрз е, поексплозивен и поагилен во нападот.

Дамфриз исто така мора да игра на местото на Дармиан поради таа фаза во нападот, бидејќи ќе има многу шанси за контра напади, а Дармиан е во тој дел од играта ептен лимитиран и исплашен.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Мислам дека реваншот ќе биде многу поразличен, ќе имаме повеќе простор и нема да е проблем ни за Мики ни за Хакан. Дамфриз мора да стартува и да ги замара десно, со Дармијан ќе биде чиста дефанзива.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom