Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 октомври 2008
Мислења
380
Поени од реакции
1.264
Без разлика какво мислење имам(е) за Арнаутовиќ, многу е битно да се запази реакцијата на целиот тим кога и да даде гол, мислам дека слават х1000, типот има огромна поддршка од сите до еден, и покрај тоа што ова е уште еден знак за одличната атмосфера во тимот, ваљда значи и дека доставува на тренинг, па им е мило кога истото ќе го видат на терен.

Иначе Лаутаро ја усра при шутот за голот, ама исто така инстинкот да тргни во фор уште пред играчот на Атлетико да згреши е причината за 100% шанса to begin with.

Опасно интелигентно копиле, ама сè да му ебам за срцевиот удар во тие 1.6 секунди дури не влезе топката во голот.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.280
Поени од реакции
41.873
Ќе се цитираме Март мака ми се сега да се расправам со секој поединечно
Aбе што ќе се цитираме, има Атлетико шанси, ама фудбалот што го игра ништо не ти гарантира ништо убаво во овој спорт на долг рок, фудбал е ова со една корна на крај можеш да победиш, инцидентно, ако Интер изгуби од Атлетико така очекувам да се деси, ама на долг рок таквиот фудбал никаква константност не може на никој да донесе.

Затоа сезонава Атлетико ќе ја заврши со 0 титули, нема шанси у двомечи да се надигрува вака со Сити, со Реал пример, теорија нема, нема шанса у лига да врзат едно 7-8 победи по ред пример, затоа и се мачат во лига, се борат за ЛШ со Билбао. Ебаната Џирона е пред нив и игра едно 3 пати бољи фудбал од она што Чоло го нуди.

Не дека очекувам ја сигурен пролаз на Интер, ама Интер со Инзаги моментално се на добар пат, уште се у фаза на изградба патем и ова не е финалната фаза на Интер, ама со ваква работа и пристап прилично сум убеден дека ние ќе имаме убава иднина у спортов, ако достават сите, а сеа за сеа на добар пат се. Од друга страна Чоло од 4-4-2 премина на 5-3-2, ништо убаво од ова не видовте вие, вакви некои инцидентни успеси, еве да го елиминираат Интер, и толку, тоа им е максимумот, поентанта ми е дека де-евоулира Атлетико, наместо прогрес си има постепена дигресија и тоа може да се види од резултатите задњи 2-3 сезони, каде никаков трофеј немаат освоено.
Автоматски споено мислење:

Без разлика какво мислење имам(е) за Арнаутовиќ, многу е битно да се запази реакцијата на целиот тим кога и да даде гол, мислам дека слават х1000, типот има огромна поддршка од сите до еден, и покрај тоа што ова е уште еден знак за одличната атмосфера во тимот, ваљда значи и дека доставува на тренинг, па им е мило кога истото ќе го видат на терен.
Абе ваква хемија ко што имаме сезонава, немало никад, у глобала веќе неколку сезони трае ова ама сезонава се нешто посебно.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.198
Поени од реакции
16.759
Aбе што ќе се цитираме, има Атлетико шанси, ама фудбалот што го игра ништо не ти гарантира ништо убаво во овој спорт на долг рок, фудбал е ова со една корна на крај можеш да победиш, инцидентно, ако Интер изгуби од Атлетико така очекувам да се деси, ама на долг рок таквиот фудбал никаква константност не може на никој да донесе.

Затоа сезонава Атлетико ќе ја заврши со 0 титули, нема шанси у двомечи да се надигрува вака со Сити, со Реал пример, теорија нема, нема шанса у лига да врзат едно 7-8 победи по ред пример, затоа и се мачат во лига, се борат за ЛШ со Билбао. Ебаната Џирона е пред нив и игра едно 3 пати бољи фудбал од она што Чоло го нуди.

Не дека очекувам ја сигурен пролаз на Интер, ама Интер со Инзаги моментално се на добар пат, уште се у фаза на изградба патем и ова не е финалната фаза на Интер, ама со ваква работа и пристап прилично сум убеден дека ние ќе имаме убава иднина у спортов, ако достават сите, а сеа за сеа на добар пат се. Од друга страна Чоло од 4-4-2 премина на 5-3-2, ништо убаво од ова не видовте вие, вакви некои инцидентни успеси, еве да го елиминираат Интер, и толку, тоа им е максимумот, поентанта ми е дека де-евоулира Атлетико, наместо прогрес си има постепена дигресија и тоа може да се види од резултатите задњи 2-3 сезони, каде никаков трофеј немаат освоено.
Јас викам дека во Мадрид скроз друг пристап ќе има Атлетико, оваа сезона бар м играа убав фудбал за око, со исклучок вечерва нормално никој не спори
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.280
Поени од реакции
41.873
Јас викам дека во Мадрид скроз друг пристап ќе има Атлетико, оваа сезона бар м играа убав фудбал за око, со исклучок вечерва нормално никој не спори
Па ќе има нормално, тоа е и главниот проблем на тој тим, што не се кадарни истиот пристап да го негуваат независно од тоа дали играат дома или гости. Затоа и мака мачат да имаат добра константност со резултатите, утре ќе гостуваат кај Гранада, мачење ќе глеаш 90 минути. Тоа ти зборам цело време, друг Атлетико сигурно ќе глеаме у Мадрид, за да одма после следна текма без разлика на противник, у гости, разлика црно со бело, ко и денес што беше, викендов 5 гола даваат, денес задоволни со 0-0. Екипи ко Сасуоло или Болоња похрабро влегувале на Меаца од нив.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.072
Поени од реакции
55.852
Слабиот Арна според Ватрен Круз, Урко Мартинс, Стек Суазо, Тролејбус Калон, Тегла Креспо, СК92 Вентола, Миле Китич Виери, Ио Соно Паласио, Меаца Меаца, Ибракадабра Ибрахимовиќ, Федора Балотели, И И Милито, Бенеамата Рекоба, Чекич Адриано, Федора Пандев, ДонРистовски Биабиани, Скај Роки, Ди Џеј Ето, Интер Фан Дестро, Маркес Гуарин, Интерлав Џеко, ВардарВоСрцето Панчев, Партизаненбандитен Коради и Џонтра Аквафреска.

 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Сфе да му ебам на Арнаутовиќ, ако го промашеше и тој зицер каде што падна голот ќе барав врач за да му фрли проклетство.

Дај да го организираме Иван Исцелител да му удри еден егзорцизам, не е можно да промашува такви колосални шанси, требаше три гола да им акне вечерва на чоловци.

Ова е тој бесен резултат што го пишав, во Мадрид мора да се нападнат од прва минута и да им се игра пресинг, тоа грдото копиле Савиќ треба да биде изгазен.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.198
Поени од реакции
16.759
Па ќе има нормално, тоа е и главниот проблем на тој тим, што не се кадарни истиот пристап да го негуваат независно од тоа дали играат дома или гости. Затоа и мака мачат да имаат добра константност со резултатите, утре ќе гостуваат кај Гранада, мачење ќе глеаш 90 минути. Тоа ти зборам цело време, друг Атлетико сигурно ќе глеаме у Мадрид, за да одма после следна текма без разлика на противник, у гости, разлика црно со бело, ко и денес што беше, викендов 5 гола даваат, денес задоволни со 0-0. Екипи ко Сасуоло или Болоња похрабро влегувале на Меаца од нив.
Разбирам шо збораш, и јас како фан се нервирам зошто против Интер се испичка до толку, ваљда дека е двомеч калкулира, против еден Реал Мадрид излегоа машки и ги победија два пати оваа сезона. Не дека нема играчи за добар резултат, јас да бев почнувам бе стартна постава со Депај напред, Бариос на местото на Гризман и одиш ол ин. На крај виде малце простор и изигра поофанзивно.
Во Мадрид Мората и Гризман стартери, средина со Бариос, Де Пол и Коке.
Савиќ да не го видам во прв тим, се надевам не е ништо сериозно со Хименез, искина пред да се повреди.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.561
Поени од реакции
21.588
Не дај Боже некад да заглавиме со ова канцерогено дефанзивно гомно наречено Чоло. Земал на 1-0 ги тера да задржаваат време, ебате мртвакот ебате.

Бастони денес изгоатира во секоја смисла на зборот, класетина невидена.
Мене ми текнува на муабетов ама се си мислев некој друг беше... :pos:
Многу јак лик Кобе. Ќе се усреќи неестата.

Секако. Симеоне е Фергусон за Инзаги, има да инсталира 4-4-2 и да бетонира све живо, ќе освоиме лига со 38-3 гол разлика. Ако има и промил шанса зимај го одма Чоло, има да јадеме живи луѓе со него.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.280
Поени од реакции
41.873
Abe mnogu go sakavme Cholo realni da bideme, ama na temava ima 1 ton implusivni mislenja realno, svitkavme opaska lani vtor del od sezona mislam deka imase 100% soglasnost na krajot deka Inzagi ostanuva ako se plasira finale vo LS, ama ne moze da se negira faktot deka golem del od sezonata lani teski frustracii imavme, 7mo mesto bevme eden period i seriozno se pisuvase po mediumi za negova smena.

I mislam deka Inzagi u takva situacija najopasen e, 10 pati se izvadil vo situacija koga sme bile do sea u kriza so stil, prvo u grupna faza so Barsa gosti, posle vtor del od sezona koga zaredi serija pobedi i dostavi finale, osvoi Kup, prethodno super kup, moze mu se poklopija kockite so zdrebot lani ama na kraj ne postoese nacin da go nogiraat, i sezonava se nadevam ke e nagrada za site muki i nie sto gi imavme a i on ko trener. Ne e lesno da isteras i treta godina vo Inter obicno do sea sme menuvale treneri ko od shala, posle Mancini prv e sto izdrzuva tolku dolgo otkako navivame za timov ako ne se lazam.

Citav vcera i deka planira dolg prestoj tuka, so osvoeno skudeto ke si postavi i takva osnova, si kupuva uste nekolku sezoni so ova sigurno so toa sto od site 3 godini ovaa e prva timot da mu reagiraa na taktickata zamisla, ama pa i prilicno sum ubeden deka ima promeneto dosta stvari kaj sebe, sto sekako e dobro, den i nokj razlika e ovoj Inter so onoj od prethodnite 2 godini na sekoe pole.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.088
Поени од реакции
11.085
Барела и Бастони :uzi:
Арнаутович влегуваше во шанси, повлекуваше, ама тоа промашувањето од 5-6 метри ме извади од такт. Ако завршевме 0-0 да го рушат од чотек требаше. Неверојатно е како го промаши цел гол од 5 метри, со голманот закопан во место.
И Лаутаро ме вади од такт. Иако е 10 пати подобар од претходните години, не можам да се воздржам кога ќе направи некоја глупа одлука во клучен момент, против сериозен противник.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.561
Поени од реакции
21.588
Abe mnogu go sakavme Cholo realni da bideme, ama na temava ima 1 ton implusivni mislenja realno, svitkavme opaska lani vtor del od sezona mislam deka imase 100% soglasnost na krajot deka Inzagi ostanuva ako se plasira finale vo LS, ama ne moze da se negira faktot deka golem del od sezonata lani teski frustracii imavme, 7mo mesto bevme eden period i seriozno se pisuvase po mediumi za negova smena.

I mislam deka Inzagi u takva situacija najopasen e, 10 pati se izvadil vo situacija koga sme bile do sea u kriza so stil, prvo u grupna faza so Barsa gosti, posle vtor del od sezona koga zaredi serija pobedi i dostavi finale, osvoi Kup, prethodno super kup, moze mu se poklopija kockite so zdrebot lani ama na kraj ne postoese nacin da go nogiraat, i sezonava se nadevam ke e nagrada za site muki i nie sto gi imavme a i on ko trener. Ne e lesno da isteras i treta godina vo Inter obicno do sea sme menuvale treneri ko od shala, posle Mancini prv e sto izdrzuva tolku dolgo otkako navivame za timov ako ne se lazam.

Citav vcera i deka planira dolg prestoj tuka, so osvoeno skudeto ke si postavi i takva osnova, si kupuva uste nekolku sezoni so ova sigurno so toa sto od site 3 godini ovaa e prva timot da mu reagiraa na taktickata zamisla, ama pa i prilicno sum ubeden deka ima promeneto dosta stvari kaj sebe, sto sekako e dobro, den i nokj razlika e ovoj Inter so onoj od prethodnite 2 godini na sekoe pole.
После оваа сезона, а особено и што направи Де Лаурентис со Руди Гарсија -> Мацари дефинитивно стојам на ставот дека не треба да се менува тренер со некој исти или полош само заради еден два месеци криза и да се задоволи фан базата.
Наполи уште сезона ипол ќе им е потребна да се вратат во топ 4.

Дека имаме импулсивни мислења е факт. Ние сме измачена фан база и многу често ќе си најдам свои коментари каде уопште не ми текнува дека такво нешто воопшто ми паднало на памет а не па да го пишам тука. Али денеска некако е Кобе ден. Почнавме од свадбата, живчана текма за да завршиме на крај со днопертизата од други тешки времиња.
Нека доаѓа побрзо реваншот да завршиме и со Чолисмо да ја снема од темава и да се фокусираме на прослава скудето.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.198
Поени од реакции
16.759
Мене единствено ми влева надеж шо цел фан клуб а и цел форум го сакативте од пцуење Симеоне и неговата канцер игра, и скоро сите сте убедени во пролаз, буквално де жа ву од натпреварот со Ливерпул
2:0 во Мадрид и очи да не ви гледам поќе :ljubove:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.346
Поени од реакции
57.991
На какви патетики сведочиме со Арнаутовиќ тоа е чудо некое. Прво ќе промаши некој зицер и ќе шета по терен во слоу моушн со зажарено лице, како да е крај на светот. Му рипаат од Curva Nord а тој ги гледа со "please don't kill me" израз на лицето. Па ќе му дојдат соиграчите ќе го храбрат и тапшаат. Па ќе убоде нешто, па ќе почне да се крсти, да го крева погледот горе и да вика „Хвала ти Боже“, па ќе ја бакнува тревата... Волку драми немам гледано од Игнасио кога и го бапна на Касандра а оваа мислеше дека е Луи Давид.

Дај опушти се и играј фудбал, не туку замарај со овие теленовела срања, т'ибам балканецот глуп. Никого не го боли за твојата персонална драма, бутај ја топката во гол и не глуми лудило.

Околу свадбата ме интересира само дали @Џонтра Волта ќе биде "Best Man" и дали ќе држи говор со досетки проследени со бадум-тассс... :kafence:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.129
Вчера покажавме дека Интер не е добар само во "слабата италијанска лига" и минатата година не случајно стигна во финале со "лесни" ждрепки и противници.

Требаше да извадиме и подобар резултат, Лаутато и Арнаутивич мораше да искористат многу повеќе, особено во еден ваков натпревар.

Сега да се надеваме дека Турам е ок, и во Мадрид со еден поофанзивен Атлетико ќе бидеме уште подобри и поефикасни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom