Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Јас не сакам напаѓач кој ќе дрибла, кој ќе ствара шанси или ќе прима добро. Сакам напаѓач кој ќе дава голови. Пацини е баш таков, колку и да го хејтате вие и да го величите Пандев дека е подобар од него.
 

K.Warrior

Why So Serious?
Член од
25 јануари 2009
Мислења
415
Поени од реакции
675
@Фотос
Па и на Инзаги некој треба шанса да му створи па е еден од најдобрите стрелци во историјата на ЛШ, таков играч е Пацини, незнам што не ти е јасно тука, викаш чекач бил а уствари и тоа и е, готован, ко Ван Нистерлој, ко Инзаги и ред други такви играчи, стварно незнам тука што не е јасно ...
Пацини е играч кој заслужува првотимски статус во Интер, тоа и го докажа неколку саати по доаѓањето во тимот, и го докажува до ден денес давајќи круцијални голови за екипата, Пандев не е за прв тим у ваква екипа, ти го критикуваш Пацини што не може да исконтролира топка а е сам на противничка половина, опколен со цел тим на Лече, а ете, не го критикуваш Пандев што ај што има очајна статистика сезонава и смешна за играч кој игра за Интер у напад, физички е катастрофално спремен и никад не покажал асална константност во екипата на тоа поле.

Викаш покорисен бил Пандев од Пацини а никаков аргумент не можеш да дадеш за тоа тврдење, викаш на тацна давал голови Пацини а пред саат ипол ти удри потврда дека не дава голови само од тацна-ситуации, и со Палермо тоа ти го потврди, и со Бари, 3 гола од 6 што ги даде се класична потврда за неговата одлична индивидуалност и снаодливост внатре во шеснаестерецот која е карактеристика за овој играч. Повеќе бодови донесе Пацини од Пандев цела сезона, факт, повеќе голови даде Пацини од Пандев а има дупло помалку утакмици изиграно од него, факт, затоа тврдењето дека Пандев бил покорисен не ти е издржано и нема логика да се каже.

Пандев за Интер у моментов е корисен стриктно за ЛШ каде го постигна и голот на сезоната за Интер, во Серија А годинава искрено е тежок просек, а игра далеку под просекот кој треба да го држи 1 играч кој игра за ваква екипа, сега за сега тоа е така, во иднина се надевам дека ќе се поправи, зашто и Интер ќе има голем ќар од тоа а од наредна година, здравје боже, у тим на негово место ќе имаат кадар кој заслужува првотимски статус у екипа ко Интер.
Ова е апсолутна глупост и ретко потценување на играч без разлика на националност.

ФАКТ Со Пандев како стартер Интер освои 5 титули вклучувајки ја и ЛШ.Твоите замислени идеали се само за во канта,100 фудбалери се сменија од Роналдо,Виери итн,па Интер 15 години немаше освоено титула и 50 години немаше освоено ЛШ.

Оваа година е истата приказна,без него изгубија дома од Баерн,со него не само што победија туку и направи асистенција и даде клучен гол.

Интер има 7-8 првотимци којшто не се сами по себе премногу квалитетни ама заедно ја прават екипата посилни...па не гледам некој да бара засилување за Мајкон којшто е тотален камен цела сезона и во одбрана а особено во напад каде што освен да ја шутне/нафрли со сета сила е бескорисен.Киву има направено 20 киксови и непотребни фаули,Цезар е приказна за себе со своите киксови,Камбијасо и самиот не знае што игра,итн...

Интер цел век имал ''добри'' играчи па останувал со празни раце.

Јас лично не го сакам Пандев,ниту како играч а особено не што лани цела Македонија навиваше за Интер,само затоа што тој играше таму...ама тие некој филозофии дека не заслузува да игра во прв тим а со него како стартер освоија се,е приказна за мали и наивни деца.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.266
Поени од реакции
41.774
Пандев не може да игра ко класичен напаѓач, се губи, неговата најидеална позиција е втор напачач во екипа, да игра уз уште еден голгетер, ко што на времето беше тоа Роки во Лацио, инако он да биде најистурениот тешко, едноставно не е тоа тоа и недај боже некад тоа да е случај зашто тоа ќе значи дека нит Милито, нит Пацини нит Ето се достапни за Интер, зашто само тогаш Паднев има шанси да игра ко најистурен.

Инаку нормално е дека Пандев ќе го јаде но ќе го јаде само во една ваква моментална ситуација, 2 гола и 3 асистенции за играч од напад у тим ко Интер е многу - многу малку, сакале вие или не, Интер во моментов на трансфер маркетот брка играч кој ќе игра место Пандев у првиот тим, али реков, за тимов фантастично ќе е ако Пандев се согласи со статусот '' џокер '' во екипа и да остане во тимов и наредната година, нормално, и Интер ко тим да не настојува да го продаде.

И разграничете ги работите, Пацини не е Ибра, не е Милито, не е Дрогба или Торес, Пацини влегува во кошот на играчи ко Инзаги, Џилардино, Ван Нистерлој, Креспои тн и тн, ако одиме по дефиницијата на Бенеамата од погоре за комплетни играчи, и овие се лоши, поготово Инзаги.
Али моментално фактите го говорат следното, Пацини даде гол за 3 бода со Лече, даде гол за 3 бода со Фиорентина, ја донесе победата со Палермо, го даде голот што удри на цел тим против Џенова, оној израмнувачкиот, во ситуација кога се кршеше мечот со Рома изнуди директен црвен картон и пенал при 2-1 за Интер, од 9 меча колку што ги изигра во и те како важен период за Интер, он е заслужен за минимум 12 бода за екипава што е и те како многу, реков погоре, со Палермо буквално ја спаси сезоната за Интер во Серија А.

И јас повеќе ги преферирам универзалците али јебига, у Јануари такви достапни немаше, а и со Ето у тим, уз Снајдер и еве, Пандев, доволно е креативност и универзалност во нападот, доброто е што наредната инвестиција за напред такоџе ќе е таков играч.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Јас не сакам напаѓач кој ќе дрибла, кој ќе ствара шанси или ќе прима добро. Сакам напаѓач кој ќе дава голови. Пацини е баш таков, колку и да го хејтате вие и да го величите Пандев дека е подобар од него.
Не го споредуваме со Пандев, не можеш да кажеш дека Лусио е подобар од Маикон зашто играат различни позиции.
Јас и Види Фотос викаме дека Пандев одигра подобро во овој натпревар од Пацини.
А за тоа првото, и те како треба да сакаш со оглед на тоа што играчите од средината топката знаат само назад да ја враќаат.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.266
Поени од реакции
41.774
Ова е апсолутна глупост и ретко потценување на играч без разлика на националност.
Објасни де зашто за наредна година Интер ќе настојува да носи замена за Пандев, ете, ако е толку добар ко што ти го правиш.
Ако за тебе 2 гола и 3 асистенции е добро за тим ко Интер, за мене не е, енд оф стори, ја не сум за негова продажба, сум да не биде првотимец у екипава и на негово место да дојде друг.

Не го потценувам ниту го преценувам ко ти што правиш, за тим ко Интер, Барса, Манчестер, Милан и ред други морално е 1 играч да покажува константност во цела сезона, а не во пар мечеви од истата, ти како и да ја вртиш, ако ја изанализираш цела сезона на Пандев ваљда ќе сватиш дека едноставно го нема она потребното за да биде перманентен ( клучен збор тука ) првотимец во голема екипа.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
Го немам играно Интер едно три години на ливче. ако турни, има дошто знам карање на прилепски да му се изнакарам :) Плус, само 2 утакмици имам клаено, ова и копенхаген - бромби 2 полувреме, за илјадарка...
Ајмо ИНТЕР :)
Уба Неделава :)
Цел Прилеп го прошетав од 2 во 1 да ја играм Копенхаген, нигде не ја примаја :(
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
ЗА Болдираново
Кажи кој е таков а моментално достапен за Интер?
Никој, зашто не сакавме пари да дадеме, и не ми почнувајте ФФП кога воопшто не постоеше во текот на оваа сезона. Има многу достапни за Интер, на крај краеви СВЕТСКИ ШАМПНИОНИ сме мајку му стара, не сме Лече.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.207
Поени од реакции
107.923
Фала богу Син ја најдовме поентата! Тоа и ја го викам Пацини си е Пацини не е класа како Милито, Дрогба и остали. Ја само кажав за неговите негативни особини што не би требало еден фудбалер што игра во Интер да ги има.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
А да, и според твојата дефиниција Бенеамата за добар комплетен напаѓач, и Инзаги е лош играч ...
Јап, нема логика.
Не реков дека Инзаги е лош играчи, нигде не реков дека Пацини е лош играч, Пацини за мене е просечен играч, исто како Пипо. Само што Пипо го имаше Шевченко, Кака, Пирло(топките негови со очи беа), Кафу, итн... Милан имаше игра, Милан газеше, нормално е таму да дава он голови, плус е снаодлив и крај на муабетот.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.266
Поени од реакции
41.774
Фала богу Син ја најдовме поентата! Тоа и ја го викам Пацини си е Пацини не е класа како Милито, Дрогба и остали. Ја само кажав за неговите негативни особини што не би требало еден фудбалер што игра во Интер да ги има.
Да али не ја гледам штетата од носењето на Паицни, напротив, една од главните алки е зашто ете сеуште постои надеж за титулата во Италија, лани со Сампдорија им донесе титула, оваа година ја спасува сезоната, и тоа истово го почна ден по доаѓањето во Интер, без асален тренинг со тимот.

@ Бенеамата, ако не сакаш да го тераш муабетот за ФФП не го ни начнувај, Интер сакаше да дава пари но не сакаше да дава 25 за играч ко Маскерано или 25 до 30 за Санчез у Јануари, има тука голема разлика. Затоа ете тргнаа за инвестицијата наречена Пацини која сега за сега ги оправдува средствата вложени во него.

--- надополнето ---

Не реков дека Инзаги е лош играчи, нигде не реков дека Пацини е лош играч, Пацини за мене е просечен играч, исто како Пипо. Само што Пипо го имаше Шевченко, Кака, Пирло(топките негови со очи беа), Кафу, итн... Милан имаше игра, Милан газеше, нормално е таму да дава он голови, плус е снаодлив и крај на муабетот.
Eпа шо е тогаш проблемот, Милан имале игра, Интер денес ја немаа, тоа е причината зашто Пацини е '' изгубен '' ко денес но ете, пак даде гол од ситуација која не беше сервирана тацна од која едноставно мораше да погоди ...
Сеа испадна дојде до муабетот кој ние го вртевме за Интер и Пацини. И за просечноста, погледни што всушност направи против Палермо кога Интер на полувремето и мавташе на титулата, тоа просечен фудбалер не го може, поготово не кога претходниот ден стигнал у екипата !
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Незнам што тука не е јасно? Пацини ти е типичен егзекутор играч.. може 89 минути да го нема на терен а во 90 и 93 да даде два гола. Неможе да се спореди со оној Милито од ланската сезона но сепак Пацо си има свој квалитети ,,, сепак најголем му е дека е во на право место во право време или со други зборови се открива одлично , приемот му е добар и има прекрасна егзекуција.Ваков играч ни треба против помалите екипи ,,,

и Бај д Веј... Честито победа денес, очекувано тешка според мене , и многу мерак ми се направи што Кутињо доби 20 мин шанса од Лео... на росоњерите им гори. :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.266
Поени од реакции
41.774
Јас лично не го сакам Пандев,ниту како играч а особено не што лани цела Македонија навиваше за Интер,само затоа што тој играше таму...ама тие некој филозофии дека не заслузува да игра во прв тим а со него како стартер освоија се,е приказна за мали и наивни деца.
Ова сеа ќе ти го цитирам дека го едитна постот ...
Приказна за мали деца е ако муабетов го правевме пред пола година кога беше лето и кога сезоната не беше започната. Пандев сезонава нит ги има проблемите ко Милито, 5 повреди у една сезона, нит бил игнориран од тренерите ( се до Јануари ), имаше безброј шанси кои му беа дадени а он играше бледо и непрепознатливо, ако собереш се на се, од добри партии и лоши, 80% од мечевите ќе испаднат дека му биле лоши ( и повеќе од 80%). Дали ова последново него го прави кадар за прв тим во гигант ? Дали мојот муабет кој аналоген на ова од сезонава е приказна за мало дете ? Дали празниот гол промашен со Киево, со Парма, шансите утнати со Бреша и останатите бледи изданија кои преовладуваа кај него сезонава се приказна за мало дете ?

У принцип, обратно треба да е, да преовладуваат добрите партии, ипак, за Интер се работи, не за Џенова, сум кажал и ќе кажам, се што се бара е константност која он не може да ја понуди и тоа е главна причина зашто наредна година друг играч место Пандев ќе гледаме у прв тим и тоа е главна причина зашто сметам дека Пандев е кадарен у тимов да биде џокерот од клупа, односно, она што е 6ти играч во баскетот он тука да е 12ти играч.
 

K.Warrior

Why So Serious?
Член од
25 јануари 2009
Мислења
415
Поени од реакции
675
Објасни де зашто за наредна година Интер ќе настојува да носи замена за Пандев, ете, ако е толку добар ко што ти го правиш.
Ако за тебе 2 гола и 3 асистенции е добро за тим ко Интер, за мене не е, енд оф стори, ја не сум за негова продажба, сум да не биде првотимец у екипава и на негово место да дојде друг.

Не го потценувам ниту го преценувам ко ти што правиш, за тим ко Интер, Барса, Манчестер, Милан и ред други морално е 1 играч да покажува константност во цела сезона, а не во пар мечеви од истата, ти како и да ја вртиш, ако ја изанализираш цела сезона на Пандев ваљда ќе сватиш дека едноставно го нема она потребното за да биде перманентен ( клучен збор тука ) првотимец во голема екипа.
Како прво Пандев нема добива никаква почит ниту од публиката ниту од соиграчите...лани шутна еден слободен удар и да даде гол на клучен меч.Снајдер има шутнато преку 50 слободни а се бројат на една рака ударите што ги погодил,и тие што се за на лева,пак тој ги изведува.

И Снајдер и Ето губат по 10 топки на меч,да не зборувам за другите ама само Пандев кога ке изгуби топка од трини се слушаат бојкоти и само на него му дофрлаат соиграчите.Читам наназад дека секогаш му ги броиш тие неколку шанси што ги промашил..па лани Ето го упропасти Интер на најмалку 10 мечеви кога промашуваше чисти зицери па никому ништо.Лани Ето беше во поголемиот дел од сезоната за на клупа ама никој не му свиреше никој не се бунеше.Колку пати оваа сезона Ето има себичено и шутирал кога имал двајца слободни до него.Нормално е дека ке даде толку голови кога има комплетна слобода да дрибла и шутира колку сака...од 10 шутеви еден ке влезе.

Да играш фудбал во маало и да ти се дере цел тим,ке ти се пресечат нозете а не на стадион од 70.000 од кои половината едвај чекаат твоја грешка за да излезе дека биле во право.

Лани Пандев кога дојде имаше далеку поголема слобода,играше сосема друга позиција и одлично соработуваше со Милито кои за разлика од Ето не е роден егоист.Сите имаат однос како да е Грешко,како даси дал автогол во финале на ЛШ,како да направил пенал во клучен меч.Минатиот меч Кордоба си даде речиси автогол и пак Пандев беше крив што утнал 2 шанси.

Да ја добива истата шанса и слобода како Снајдер,ти гарантирам дека нема да игра толку уплашено а со тоа и да и одмага на екипата.Врати си го филмот како одигра против Челзи во Лондон,против Барса дома,против Милан па ке ја увидиш разликата,ама кај Хозе имаше дисциплина,немаше шанси Снајдер да се занесува и тој да дели правда и да се буни по секоја грешка.

Пак ке се повторам,и да си отиде од Пандев,немав никаква сентименталност кон него,сеедно ми е,дури ке ми биде мило затоа ми е криво како за фудбалер којшто е третиран како човек од пониска класа.И Станковиќ да го третираа така пак истото ќе го напишев.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
Море че ве нашљакам!!! Ај ај!!! После онаква полусезона стасавме да бидиме на -2 бода од мерда уочи натреваро со нив, вие овде ми расправате стрижена-бричена...
Ај малце радост внесете во темава мољависе!!!!
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.207
Поени од реакции
107.923
Само најтрагично кај Пандев е што после 65 минута се влече по терен онака буквално нема сила 5 метри да истрча.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom