Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 август 2010
Мислења
38.220
Поени од реакции
108.041
Види го мртвиов
The Bosnia international was subbed off before the hour mark and didn’t take it well. He kicked a bottle close to Inter’s dugout, causing Inzaghi’s reaction. The coach nervously walked towards his striker to exchange words. What was said remains a secret, but clearly neither the ex-Man City forward nor his boss were happy. Inzaghi was pushed back by some staff members and André Onana to avoid making the situation worse, but his choices eventually paid off and the Nerazzurri managed to lift their second season trophy.

Абе кај беше мизерија, кај не заслужува прва постава у битни текми па уште се буни еј. Е после ова ако стартува у Истанбул треба да го обесат јавно Инзаги. Воедно ова покажува дека Инзаги нема баш авторитет меѓу играчите така да дај ми титула у ЛШ и може да се поздравиме со него.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.819
Поени од реакции
9.002
Види го мртвиов
The Bosnia international was subbed off before the hour mark and didn’t take it well. He kicked a bottle close to Inter’s dugout, causing Inzaghi’s reaction. The coach nervously walked towards his striker to exchange words. What was said remains a secret, but clearly neither the ex-Man City forward nor his boss were happy. Inzaghi was pushed back by some staff members and André Onana to avoid making the situation worse, but his choices eventually paid off and the Nerazzurri managed to lift their second season trophy.

Абе кај беше мизерија, кај не заслужува прва постава у битни текми па уште се буни еј. Е после ова ако стартува у Истанбул треба да го обесат јавно Инзаги. Воедно ова покажува дека Инзаги нема баш авторитет меѓу играчите така да дај ми титула у ЛШ и може да се поздравиме со него.
Тоа е тој body language за кој збореше Гвардиола изгледа. :pos:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.072
Поени од реакции
55.850
Страшно е ова. Нема никакво оправдување, било кого ќе ставам од клупа, овие двајца не смеат да играат. А ќе ги стави и во финалето, гарант. И тоа што викаш за Лукаку, кога е заедно со Лаутаро играат двајцата, а глушецот ги остава по 10 минути заедно. Лаутаро може и 90 и 120 да одигра, со Сити оставање цел меч. Џеко почнува до 60-та, Лукаку останато. Не ни се потребни четворица за тој меч.
Гарант не им е ни укажано на грешките бе. Ова се моменти што се анализираат после утакмица, стопираш кадар, го заокружуваш Кореа со црвен маркер и 15 минути пред цела екипа му го масираш мозокот за да сфати што напраил и дека не е корзо ова за така да го остави играчот на 20 метри од гол.
На следната утакмица клупа 90 минути, на таа после неа исто.
Гаљардини исто, што? црвен картон за 40 минути у утакмица кајшто требаше да ја изиграат со пола сила. На клупа бе друже, нема ни да се соблечеш за финалето.

Ова влијае и на другите играчи, утре кој и да згреши ќе си рече ајде бе и така сум у шаблон, секако ќе влезам у игра. Ништо не мења ни форма ни морма.

Лаутаро и Лукаку нека играат колку можат у финале, Џеко нема ни потреба да влага ако имаме поволен резултат, до душа и да немаме поволен резултат голем кур од Џеко.
Искрено многу го сакам као играч, увек сум го поштувал и ми бил еден од поомилените, али друже у реду е 45 години имаш не кур замарај за све и свашта.

Вчера кило цигари испушиле глупердиве, рокаат пури Лукаку, Барела келешот, Бастони куртонот 20 години има, се здружиле со Кордаз и Брозовиќ наркоманите. ДАЛЕКУ ЌЕ СТИГНЕТЕ со такво понашање мајке ви га набијем.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.275
Поени од реакции
41.851
Не ми е јасен Џеко, чекај друже, по низа случајности ради Интер уште играш на највисоко ниво во овој дел од кариера, дај не ме јеби нека си ја цени секоја минутка помината на терен макар и просечно тоа се 5 ебани минути, а у моментов стартува пред напаѓач кој мислам дека од сите што играат у навална линија у Италија во моментов, е у најдобра форма (зборам за задњи месец дена), што е повеќе од доволно он да е стартер, а не Џеко.

Oк поштуем што има таков карактер и на овие години што сака да се докажува и има желба и мотив да игра, али ок е, постојат граници, нема потреба сеа да внесува некаков раздор у екипава и немир, лимитите му се тие, он игра многу над нив у Интер реално ни сам не верувам да очекуваше стартер да е покрај Лукаку, па нарочито кога е овој влезен у добра форма.

Иначе Бастони и Хакан потпишуваат нови договори деновиве, гледам и Романо денес пренел, у меѓувреме и нов спонзор на дресот ќе имаме и сеа за сеа најголеми шанси имаат Qatar airways и Turkish airlines.

п.с. Вчера CN протестирале ради лошата распределба на карти за финалето во ЛШ, првично најавија дека нема да има кореографија и навивање па се решија само прво да не навиваат. Истите CN, односно луѓе од таа група нас ни дадоа 100 карти за финалето у Истанбул со препродажба, 30 им се купени но небитно, какви криминогени бараби, сеа квичат, богзнае на помасновни фан клубови колку препродале и се напуниле со пари со оглед дека 2-3 пати поскапо ги даваа од реалната цена.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.129
Добро бе како може Гаљардини да игра финале? Уште проштален натпревар нека му организираат.
Очекувајте го од старт со Шити, ни треба "цврста" средина на тој натпревар.

Џеко не знам што сака веќе. Игра цела сезона стартер а има 9 гола, колку што има и Лукаку со 3 пати помалку настапи и тоа 90% од клупа. Треба да биде презадоволен од тоа што го добива во клубот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.220
Поени од реакции
108.041
Еве Урко брат да не речеш јас му лепам епитети :
Не ме нервирај сеа и ти да го едначиш Инзаги со овие на листава, куп и суперкуп има освоено човекот, далеку помалце вредни титули од тие на Херера, Мурџо и Роби.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.275
Поени од реакции
41.851
Еве Урко брат да не речеш јас му лепам епитети :

Брао брат, нека освои само ЛШ иначе нека се изгуби ко партал, нула сенитменталност ќе имам ако си иде, па со куп и супер куп следна сезона кај и да е ќе се израмни со Херера ќе испадне овој најдобар у историја ќе ни биде според муабетиве.

Аааама, Газета сега ако извади статистика на големи трофеи освоени од тренери од минатото, кај Инзаги сеуште ќе стои нула, надежно тоа ќе се смени, ама сеа за сеа седи една нула со која не верувам дека постои фан на светот што би се гордеел со истата, и истовремено ќе го глорифицира ова, или играњето во финале во ЛШ ко нешто големо. За наша голема среќа не навиваме за Наполи или Лацио, така да нека освои ЛШ па ликувај колку сакаш тогаш искрено кур ќе ме боли во едно такво сценарио за се. :ROFLMAO:

Сеа да се праи легенда па и да се става во иста реченица со Мурињо и остали е срамота за Интер ко клуб, па после и за нас ко навивачи на истиот, се знае на чиви клубови легенди се луѓе кои ко тренери не доставиле ништо големо, али донеле куп или некое европско финале, Интер за наша среќа пред све, не е во таа клапа. That being said, дај боже да има одредена точка во иднината каде ја и ти правиме муабет за Инзаги ко европски првак, а не само ко некој ко догурал до финале и јадел blowout.

Медиумите во Италија иначе не ми се битни, еден нема што е на наша страна, тотална омраза имаат према нас во моментов и немаме никаква контрола врз нив после Морати, молат бога да изгубиме сеа во ЛШ а истовремено Инзаги да остане, свесни се и самите дека големи се шансите Интер и понатака така да не доставува во Италија и убеден сум дека ако недај боже, изгубиме у Истанбул, ќе го свртат инстантно наративот и ќе го прават сунац богорац во фудбалот само за да е тука и следна сезона.

Конкретно за Инзаги, треба да е или или финалето, ако освои ЛШ, останува, ако не, навивам за опцијата да го тргнат, ко и Спалети, ова му/им е максимумот, го доставија, фала многу и пријатно, циклусот тука завршува. Дај друг што би можел повеќе од ова, а под поише мислам на Скудетото пред све остало, со ЛШ нит сум условувал било кога нит ќе условувам, у 100 години 3 титули имаме срамота е тоа да го правиме, ама па барем нека поминуваат групи таму ако ништо друго ете.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.346
Поени од реакции
57.990
Вчера кило цигари испушиле глупердиве, рокаат пури Лукаку, Барела келешот, Бастони куртонот 20 години има, се здружиле со Кордаз и Брозовиќ наркоманите. ДАЛЕКУ ЌЕ СТИГНЕТЕ со такво понашање мајке ви га набијем.
Ова посебно ме изнервира со оглед на тоа што имаат ЛШ финале за играње, а се понашаат како којзнае што да освоиле. Ајде да немаа ништо освен Аталанта па нека прават што сакаат. Многу се изместени работите во клубот, многу. Инзаги нема никаква контрола врз соблекувалната, играме како луди во ЛШ само затоа што ни се укажа прилика па се измотивираа, да не ни се укажеше ова не само што ќе бевме надвор од ЛШ туку во моментов ќе немавме теоретска шанса за топ 4. Нека освои и нека се изгуби, +1 овде.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.561
Поени од реакции
21.588
Не ме нервирај сеа и ти да го едначиш Инзаги со овие на листава, куп и суперкуп има освоено човекот, далеку помалце вредни титули од тие на Херера, Мурџо и Роби.
Де бре Ванчо? Шо се потресе? :D
Го с'скам малку Урко, да видам до кој степен ќе оди контра Дон Инза до 10ти Јуни кога ќе ја сјебе и најпаметната кељавица на свет, пропратено со двојна замена во 85та минута - Чаланоглу/Гаљардини, Лаутаро/Кореа.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.752
Поени од реакции
8.843
Се шина Инзаги....небитни купој и победи што никој никогаш нема да ги запамети ако не освои ЛШ.

Додуша има добар аргумент со оглед на тоа дека 2 денари немаат потрошени нашите коси газди, и го оставија со крпен тим да се снаоѓа.

Догодина ваква како што е состојбата пак жестока битка за 4то место
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.993
Поени од реакции
6.263
Де бре Ванчо? Шо се потресе? :D
Го с'скам малку Урко, да видам до кој степен ќе оди контра Дон Инза до 10ти Јуни кога ќе ја сјебе и најпаметната кељавица на свет, пропратено со двојна замена во 85та минута - Чаланоглу/Гаљардини, Лаутаро/Кореа.
Па и да ја сјебе таа келавица, нема да го смени фактот дека има 12 порази у лига. Да не ги казнеа Јувентус ќе се тресевме сега, финалето е чиста случајност и ништо повеќе, исто и евентуалната победа во истото нешто слично како Ди Матео и Рафа Бенитез. Ќе ти ебам мизерниот тренер две ќељави превари му зимаат скудето.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.561
Поени од реакции
21.588
Па и да ја сјебе таа келавица, нема да го смени фактот дека има 12 порази у лига. Да не ги казнеа Јувентус ќе се тресевме сега, финалето е чиста случајност и ништо повеќе, исто и евентуалната победа во истото нешто слично како Ди Матео и Рафа Бенитез. Ќе ти ебам мизерниот тренер две ќељави превари му зимаат скудето.
И те како ќе го смени фактот ако освои ЛШ. Апсолутно никој нема да му текне на поразите од Специја и Монца кога ќе се споменат Инзаги и Интер во иста реченица ако освојат ЛШ.

Небитно. Форсам малку и одредени работи за инает ги пишувам.
Ептен паднат е моралот во фан клубов. Вчера освоија пехар, каков-таков, тука сите му ебат племе и семе на Инзаги па зашто играчиве славеле а имале ЛШ финале и што ти ја знам.
Па ај ако не да го избркаат уште утре со освоен куп и финале ЛШ, а играчите како мртовци да се однесуваат на освоен пехар. Може е мики маус куп, ама е 9ти во 105 години историја.
Со ваква клупа да играш 60 натпревари годишно во сезона кај што има СП и да стигнеш до финале ЛШ и Куп не е мала ствар. Јас гарантирам дека да го имаше Хакими и Лукаку првата сезона ќе освоеше Скудето, но тоа е што е. Киксна малку Инзаги и оправдано е да жалиме за пропуштената шанса.
Млад е Инзаги и треба да му се даде уште една сезона за скудето, но со засилен состав а не Беланова, Гаљардини, Дамброзио и Кореа како опции од клупа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom