Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Само Мота да не игра на позицијата на Камбиасо, а Камбиасо на позицијата на Мота!
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Не е ни на клупа он, али ова со капитенов е врв, незнам, дупло им се намалија и онака малите шанси со неиграњето на Хавиер и Милито.
Мене искрено, кејфот ми се направе што не игра Занети, барем онака ке имаме ’’природен’’ среден ред, што знам, за мене барем така е. :)

Еден гол ни треба да дадеме првото полувреме и после a la Mourinho тактика, со контри и со 9 играчи назад, дека со 8 или помалку играчи назад 100% примаме гол. :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.845
Поени од реакции
23.119
Мене искрено, кејфот ми се направе што не игра Занети, барем онака ке имаме ’’природен’’ среден ред, што знам, за мене барем така е. :)

Еден гол ни треба да дадеме првото полувреме и после a la Mourinho тактика, со контри и со 9 играчи назад, дека со 8 или помалку играчи назад 100% примаме гол. :)
Де бе, со Баерн играте, не со Барселона или Удинезе :pos: !
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.388
Поени од реакции
58.221
Мене искрено, кејфот ми се направе што не игра Занети, барем онака ке имаме ’’природен’’ среден ред, што знам, за мене барем така е. :)

Еден гол ни треба да дадеме првото полувреме и после a la Mourinho тактика, со контри и со 9 играчи назад, дека со 8 или помалку играчи назад 100% примаме гол. :)
хаха, знаев :pos:

Е да, ако дадеме гол ќе им маваме контри. Ама проблемот е што додека ние се обидуваме да им дадеме гол, тие нас ќе ни маваат контри, а троа побрза екипа се (мислам на трансформација одбрана-напад) така да ќе ни треба многу среќа. Нешто како Милито со Челзи, брз гол па да паднат сите замисли во вода.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Мене искрено, кејфот ми се направе што не игра Занети, барем онака ке имаме ’’природен’’ среден ред, што знам, за мене барем така е. :)

Еден гол ни треба да дадеме првото полувреме и после a la Mourinho тактика, со контри и со 9 играчи назад, дека со 8 или помалку играчи назад 100% примаме гол. :)
Уште коа видов дека не игра Занети ми текна на тебе, викам скокаш од радост сега :)

И јас ко сите вас се плашам да не го стави Мота деструктивец, отидовме јабана...

п.с. Кутињо ќе ја реши :)
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
До кога бе со вакви експерти на телевизија...

Првиов си мислиш дека е Жозе Мурињо, а благе везе нема од фудбал. Вториов запази му чарапа, но каде-каде е подобар од овој Зоки Поки, барем му држи вода тоа што го збори.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Уште коа видов дека не игра Занети ми текна на тебе, викам скокаш од радост сега :)

И јас ко сите вас се плашам да не го стави Мота деструктивец, отидовме јабана...

п.с. Кутињо ќе ја реши :)
Кутињо ако влезе ке се прекрстам во Ѕвонко од СветиНиколе :pos: ,, Само Горан нека има повеке храброст за шут и пенетрација ,, тоа мене најмногу ме плаши.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.845
Поени од реакции
23.119
До кога бе со вакви експерти на телевизија...

Првиов си мислиш дека е Жозе Мурињо, а благе везе нема од фудбал. Вториов запази му чарапа, но каде-каде е подобар од овој Зоки Поки, барем му држи вода тоа што го збори.

Кој е вториов ??
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Појма немам, ама од тоа 2 минути што го слушнав поасално збореше него ли овој првиов.

--- надополнето ---

Etoooooooooooooooooooooooooooo !!!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.388
Поени од реакции
58.221
хаха, знаев :pos:

Е да, ако дадеме гол ќе им маваме контри. Ама проблемот е што додека ние се обидуваме да им дадеме гол, тие нас ќе ни маваат контри, а троа побрза екипа се (мислам на трансформација одбрана-напад) така да ќе ни треба многу среќа. Нешто како Милито со Челзи, брз гол па да паднат сите замисли во вода.
Toooooooooooooooooooooooooo :pos:
И коментаторот нека пукне! хахахаххаххахахахахахаха
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
ја би рекол ПАНДЕВВВВВВВВВВВВВВВВВВВВВВВВВ! со варпор копачи:)
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
ГОООООООООООООЛ!

ДА ТИ Е*АМ КОМЕНТАТОРОТ!
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
У што кладба дека коментаторов ќе ги направи цитрони со голов? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom