Фан Клуб: Интер

Ако мора да се продаде еден од овие двајца, кого би продале?


  • Вкупно гласачи
    39
  • Гласањето е завршено на .

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.331
Поени од реакции
32.201
Па само за Хакими сме послаби, греота е да кажеш за импактот на Џеко, само Инзаги ја ебе сезонава и никој друг.
Џеко е супер сезонава, ама секој нормален ако би бирал, би го одбрал Лукаку пред него у моментов, без разлика што Џеко дава голови многу полесно беше со Лукаку ради неговата конституција и влечење на 3ца у одбрана на него што оставаше простор за другите.

Џеко дава голови ама ја немаат таа слобода и простор другите покрај него ко што ја имаа кога Лукаку на него ќе ја навлечеше цела противничка одбрана која јалово се обидуваше да го сопре.
Баталете ги тие ограничени муабети на фаци ко Паоло Ди Канио, дека ништо не изгубиле со Лукаку зашо Џеко давал голови, изгубивме и те како ама тоа е што е, сам си отиде.

Ериксен исто не го заборавај, а со Хакими што викаш послаби се па како го кажуеш тоа ко ништо страшно да е чим е само 1 играч у прашање. А уствари со Хакими изгубивме едно 20-30 гола у годината, тука ти спаѓаат голови што он ќе ги даваше, асистенции, и акции по кој паднал гол а он имал клучна улога во истите.
Дармијан и Дамфрис ни 10% нема да исполнат од она што Хакими би го напораил, така да ова всушност е огроооомен удар за клубов, нарочито што играме формација која очајно бара баш вакви профили на играчи.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
4.832
Поени од реакции
8.395
Им пишав на фејс 5 минути откако влегоа Дибала и Киеза дека ќе примиме. И тоа пази очекував да не стиснат ептен а они ниедна шанса не направија, фактички сами им ја дадовме на тацна утакмицава.

И да, Марио мајката да ти ја ебам за Дамфрис, нереално лош играч, на страна пеналот се гледа дека е тактички скроз неписмен играч и дека врска нема од фудбал. Не е чудо што до 26 дремел у селска лига и што ниеден појак клуб не тргнал по него. Дармијан е Маикон за него му ебам све дебилно.
Тиква е Дамфриз, не ми се верува дека сите успеја да не излаже со неколку добри партии на европското првенство.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.451
Поени од реакции
7.642
Па добро можеби и ќе победиме некое дерби...две дома со Аталанта и Јувентус(мизерни) нерешени, на гости лабаво пораз од Лацио...три утакмици со ред без победа...ако случајно не успеат да победат со Емполи тогаш не знам што ќе биди....ова веќе се вклучва алармот.

Па и за три кола гледам со Милан играме...како што се наоштрени,разиграни и плус здивени против нас со оглед дека редовно јадат ќотек во дербите и сакаат да ни вратат ништо чудно резил да јадиме.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.622
Поени од реакции
1.981
Лукаку фали да му отвара простор на балеринчето наше да дава голови у уста да го гаѓам.

Придонесот му е како на турчинот - мизерен, едниов руган до макс другиов пошто е милениче домашно не се пипка, ваљда да не се налути.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
5.884
Поени од реакции
8.057
Лукаку фали да му отвара простор на балеринчето наше да дава голови у уста да го гаѓам.

Придонесот му е како на турчинот - мизерен, едниов руган до макс другиов пошто е милениче домашно не се пипка, ваљда да не се налути.
Немој брат не го чапкај, глуп ќе испаднеш. Нејмар е во прашање, ќе игра кога ќе му се игра, во спротива ќе се тркала по теренот.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.622
Поени од реакции
1.981
Немој брат не го чапкај, глуп ќе испаднеш. Нејмар е во прашање, ќе игра кога ќе му се игра, во спротива ќе се тркала по теренот.
Нормално е да критикуваш играч што покажува едно големо ништо, особено ако за истиот си имал големи очекувања.

Сигурно нема да ругам играч како Гаљардини што сите знаеме кои му се можностите.

На другите што им е милениче и немаат пишано една критика не се реални едноставно и чекаат да даде еврогол против Салернитана за да го возвишуваат.
 

Nik20

Неверифуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.501
Поени од реакции
3.604
Срамен пенал. Резил од лига. СРАМОТА Е ЛУЃЕЕ!

Уште поголем срам е што на ваков беден јуве не му збрцавме 3 гола уште прво, очајна игра имавме денеска и последниве 2 3 утакмици, коа да ме прочита Инзаги дека го пофалив и гледа да ја посере.

Нека се соземат малце далеку е 38 коло ама не смееме на босите екипи да губиме поени, тука се губи лигата.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
26.543
Поени од реакции
48.169
Борба за топ 4 рагаци, не се оправа ова никако. Не можат да издржат 90 минути, паѓаат, немаат идеја кога противникот ни игра пресинг. Убеден сум дека ги надигравме во прво само затоа што не ни играа пресинг и не оставија да играме, паметно од Алегри затоа што ќе цркнеа и тие да трчаа од прва минута. Штом ни запне противникот на наша половина, начисто се губиме, не знаеме да изнесеме топка. Лани беше друго со Ериксен, Лукаку и Хакими, плус Барела и Брозо, во неколку потези им одевме до шеснаесетник. Сега и послабите екипи не мачат.

Од 60 минута натаму изгледаме очајно, и физички и психички. Ова беше грд натпревар и од двете екипи, ама да ги фрлиш бодовите онака навистина е аматерски. Ди Марко не чинеше 4 бода, сега Дензел два. Тоа е индивидуалниот (не)квалитет, и двајцата се играчи за бантер ерата, плус турчинот, Гаљардини... нема што да бараме сезонава.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
34.222
Поени од реакции
89.569
Ок ок смалете доживљај, Гаљардини пола сезона ви играше прва постава лани. Не драмете безвезе, не сме до толку лоши само Инзаги треба да го најде балансот помеѓу офанзива и дефанзива, поточно проблемот со изнесување топка кога сме под притисок. Лошо е што десниот бек не го погодивме па ќе крпиме со Дармијан. Барем 50% од Хакими да беше овој Дамфрис ќе бев задоволен, а он не е ни 20 % од Дармијан да му ебам све сакато.

Не се ни Наполи ни Милан ни Јуве толку јаки за да држат јак ритам цела сезона така да без непотребни драми. МОРААТ да врзат 3 по ред пред дербито, значи Емполи, Удинезе и Шериф за да влеземе со самодоверба и да ги тепаме. Не заборавајте дека тие мртви репрезентации не коштаа 5 бода, у уста им ебам све женско на Инфантино и компанија.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.451
Поени од реакции
7.642
Ок ок смалете доживљај, Гаљардини пола сезона ви играше прва постава лани. Не драмете безвезе, не сме до толку лоши само Инзаги треба да го најде балансот помеѓу офанзива и дефанзива, поточно проблемот со изнесување топка кога сме под притисок. Лошо е што десниот бек не го погодивме па ќе крпиме со Дармијан. Барем 50% од Хакими да беше овој Дамфрис ќе бев задоволен, а он не е ни 20 % од Дармијан да му ебам све сакато.

Не се ни Наполи ни Милан ни Јуве толку јаки за да држат јак ритам цела сезона така да без непотребни драми. МОРААТ да врзат 3 по ред пред дербито, значи Емполи, Удинезе и Шериф за да влеземе со самодоверба и да ги тепаме. Не заборавајте дека тие мртви репрезентации не коштаа 5 бода, у уста им ебам све женско на Инфантино и компанија.
Не се проблем резултатите и изгубените бодој бидејќи има уште многу за играње...проблем е играта..апла е очигледно дека немаме играчи за контри, нема кој да повлечи после пресинг, до 65 минута играат и после толку...ваквиот пристап е тамам за против Емполи и Удинезе но не и во дерби утакмици....

Ете против три потешки противници Лацио,Аталанта и Јувентус имавме водство и прашање на време беше кога ќе ни изедначат или свртат...тоа не е случајно.

И плус презависни сме од Брозович и Барела а не знам Инзаги каков план има ако еден од нив или недајбоже двата не играат...ниту Саленинтара нема да можиме да ја победиме.

Да си се помириме со време дека ќе се бориме за Топ 4 и то е то...нема ресурси,тие се играчите,не чекаме никој да се врати туку вчера беше комплетниот состав.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
2.234
Поени од реакции
4.002
Многу јак лик ми е Ханданович. Буквално единствен голман кој одбива топки директ у петерец. Вчера од 2 одбрани, двете ги остави на тацна само да ги бутне некој у гол.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
13.423
Поени од реакции
10.138
Многу јак лик ми е Ханданович. Буквално единствен голман кој одбива топки директ у петерец. Вчера од 2 одбрани, двете ги остави на тацна само да ги бутне некој у гол.
Stole Dimitrievski likes this..
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
5.011
Поени од реакции
13.525
Абе каков Инзаги, каков Гаљардини и каков Дамфриз. Чиста победа на Интер им е земена од ВАР собата. Ок, слабо изиграа Лаутаро, Бастони и уште еден двајца ама синојќа Интер целовкупно изигра солидно и им беа скратени 2 бода со одлука на гомната во ВАР собата. Судијата на еден метар од ситуацијата, одмавнува дека нема доволен контакт за пенал и апсолутно никаде не водеше таа акција. Ама тука е ВАР на помош. Не знам што уопште тука се полемизира, Јуве вчера не мрдна. Сите шанси кои ги имаа беа од прекини. Уште два пати по 45 минути да играа немаше да дадат гол од игра. Интер си изигра претпазливо после постигнатиот гол, имаше две шанси да го затворат натпееварот ама не успеаа и не е дека требаше да тргнат со 5 у напад кога знаеше Инзаги дека Киеза и Дибала допрва треба да влезат. Одлично ја контролираа играта цел натпревар и не заслужија Јуве ниту бод.
Минатата сезона ЛШ се пласираа на тој начин, со пеналот врз Квадрадо. Што кур не го викнаа во ВАР соба да ја прегледа уште еднаш ситуацијата? Ама ок е, ете, се извинил пред некој ден, кажал дека Квадрадо е многу тежок и брз играч за процена. Призна дека погрешил и дека не било пенал. Исто ќе биде и за ова вчера, само треба да помине време.

Инаку воопшто не сум загрижен. Тие муабети за топ 4 чувајте си ги за лајкови и хаха во Серија А темата. Пак сме фаворити со Милан и Наполи. Јуве ќе си биде 4то со милион превари а нијанси и меѓусебни дуели ќе одлучат за тоа кој ќе биде шампион.
Лани после 9то коло состојбата на табелата беше идентична. Заостанувавме 7 бодови. Милан и тогаш и сега 25, ние 18.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.331
Поени од реакции
32.201
Со 7 бодови предност пред останатите во моментов најголеми фаворити се Милан и Наполи, плус и со она што до сега го покажаа, не почнуваме во моментов од 0 па да речеме дека сме фаворити, не сме, од некоја сенка можеби сме но и за тоа нема гаранција зашто овој Интер, а еве сега е веќе скоро и Ноември, буквално со ништо не наговестува шампионски фудбал и континуитет на добри игри и резултати. Тоа е реалноста, све друго е она субјективно гледиште и искривување на истата само зашто се навива за клубот и тоа влијае на нормалното расудување, од страна да го гледаш овој Интер од оваа сезона нема да видиш апсолутно ништо што ќе ти донесе титула на крајот.

Лош фудбал, катастрофална одбрана со многу примени голови, на трите дерби натпревари од годинава од кои 2 беа дома Интер освои само 2 бода. Фаворит ваква екипа не е која капак на све и заостанува многу, реално треба да се гледа на работите. Нормално дека не се и без шанси за титула, секако дека и јас се надевам на тоа ама со цело мое искуство на гледање на овој спорт, давам прееемали шанси тоа да се деси. Слаб ростер, второкласен неискусен тренер кој допрва треба да се докажува, сеуште нефункционален систем на игра, заостанување на табела од 7 бодови кое никад не сме ни успеале да го преточиме у титула откако навиваме за клубот (поправете ме ако сум грешка за ова) .. до вчера муабетот беше и лани овој период заостанувамве 5 бода, е сеа се 7, а лани овој период веќе таа разлика од 5 ја стопивме на 3 мислам зашто Милан дома со Верона и после со Рома изигра нерешено.

Клупата пак ни е проблем, вчера завршивме утакмица со 5ка у средина која е типична според имињата за бантер ера, со исклучок на Броз. Десно не ни имаме првотимец, односно играч ко е од таа класа која заслужува да биде зацементиран у прв тим за еден ваков клуб, добри 20 до 30 голови ни се скратени ради одењето на Хакими а тие што го покриваат годинава не се ни блиску до 50% од она што Хакими беше за клубот ... а играме формација која очајува по еден ваков профил на играч.

Многу штета му се нанесе на клубот ине можеа да се исправат работите со оглед на околностите, ова само бонус на цел муабет од погоре за кој веќе имам кажано дека нема голем клуб од јакиве првенства што претрпел ваков удар а потоа освоил титула, нема, нема ни да има. Се надевам дека арапите ќе дојдат и со тоа лесно, многу лесно ќе ја преболам оваа година зашто со нив позади Интер многу лесно ќе може да се креира една доминантна сила во Италија у годините што следат, во спротивно господ нека ни е на помош со политиките на кинезите. А и ако веќе Интер не освои титула, нека бидат тоа Наполи, вакво сценарио всушност и најавив пред стартот на оваа сезона само не ми текнува дали беше на оваа тема или таа за Серија А, последен воз за титула за сите што не се јуве, Интер и Милан е ова.
Автоматски споено мислење:

Лани после 9то коло состојбата на табелата беше идентична. Заостанувавме 7 бодови. Милан и тогаш и сега 25, ние 18.
Грешка си, Интер никогаш минатата сезона не заостанувал 7 бодови, 5 бода беше максималната негатива од Милан, они 23, ние 18, после тоа Милан игра 2 нерешени по ред а ние од тоа 9то коло па нагоре врзуваме 7 победи у низа и едностанво барем во Серија А почнуваме да газиме и да личиме на шампионски тим, одбрана максимално стабилизирана и далеку полесно доаѓање до целиот плен на натпреварите, односно во овој дел од сезоната веќе Интер почна да игра фудбал достоен за еден шампион на Италија. Им дишевме у врат цело време и тој притисок што го осеќаа од тој јак Интер кулминираше со 0-3 у дербито каде беше ставено на дознаење кој е кој таа сезона.

Моменталниов Интер за жал е многу далеку од тоа ниво и стандард поставен од минатогодишниот првак на Италија.
 
Последно уредено:
Член од
16 април 2014
Мислења
5.884
Поени од реакции
8.057
Ме интересира сите вие 95%+ што правевте војни со мене и ваљда иосоно и уште некој, дали сеа ви е јасно оти требало да се продаде Лаутаро наместо Хакими? Со Хакими во тимот ќе оравме на контрите, Џеко уште поопасен ќе беше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom