Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Голем проблем е и тоа што премногу трчаат, па ги снемува последните минути. Нема шанси да издржат цела сезона со вакво темпо. Буквалано сите одат и напред и назад. Последните 10 минути вчера ептен пасивни беа. Топкатаа кај Броз или Барела и му прават мал притисок, а овај нема каде да подаде оти никој нема сила да се отвори.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.670
игравме со Виола у утакмица каде Влаховиќ освен што ги губеше буквално сите дуели со него, не влезе ниеднаш у гол шанса, апсолутно не постоеше србинот на таа утакмица каде директен чувар му беше токму Де Фрај.
Ова на некој што не ја гледал утакмицата да му кажуваш, у прво Влаховиќ 15 пати му избега на Де Фрај, баш го коментиравме тоа. У второ цела Виола не постоеше, не пак Влаховиќ.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Мене од фудбалот со висок пресинг ми се гади малку, не може човек на раат да гледа. Назад се тресеш да не ја усерат при додавање и да примат гол од ништо, напред трчаат како муви без глава и си ја трошат силата...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.670
Мене од фудбалот со висок пресинг ми се гади малку, не може човек на раат да гледа. Назад се тресеш да не ја усерат при додавање и да примат гол од ништо, напред трчаат како муви без глава и си ја трошат силата...
Те сфаќам ама верувај у мртва лига ко Серија А тоа е добитна формула. На тоа селата ко Салернитана и Емполи нема кој да им изнесе топка и висок пресинг значи решетање. На тимов само му треба стабилност и контрола кога играат со посериозни екипи, за со нив се слагам дека не можеш 90 минути да играш високо. Мада Инзаги личи на човек кој согледува каде му се грешките и работи на корегирање на истите. Дефинитивно ни фали добар лев бек и еден квалитетен везњак пошо катаклизма не погоди со Ериксен. Ок, и шпиц ама сеа за сеа добро покрива Џеко и ќе ја истераме сезонава со него.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.554
Ги гледам лоповине против сампдорија и стварно се чудам како можеше да играме нерешено со тие инвалиди.
Оноа чукарено црно неможе у царев двор да игра прва постава.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.670
Ги гледам лоповине против сампдорија и стварно се чудам како можеше да играме нерешено со тие инвалиди.
Оноа чукарено црно неможе у царев двор да игра прва постава.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Јбг, после репрезентативна пауза знаеш како е, они 2ца репрезентативци имаат, ние милион, башка овие од Јужна Америка четвртокот вечер играа текми а во недела сабајле за нас...., мизерија. И пак требаше да ја добиеме утакмицата и пак примивме глупи голови, особено првиот.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.303
Спалети кој не сакаше да најде начин за да играат заедно Лаутаро и Икарди
Ова гледано од денешен аспект е точно. Ама тоа беше прва сезона на Лаутаро кој штотуку беше донесен од аргентинско првенство како анонимус. Кој фактор у фудбалот беше он за да било кој тренер пробуваше нешто да смени за да го уклопи него во пар со играч кој ти гарантираше 25 гола по сезона.

Плус Спалети никад не ни играл систем со 2ца напаѓачи.

Ова за Инзаги што го збориш, не е терање инат и глава у ѕид, пошто сеуште не пробува нешто драстично да смени, тактички ситници се тоа со одбраната и пристапот пред се.
Ќе се среди.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Те сфаќам ама верувај у мртва лига ко Серија А тоа е добитна формула. На тоа селата ко Салернитана и Емполи нема кој да им изнесе топка и висок пресинг значи решетање. На тимов само му треба стабилност и контрола кога играат со посериозни екипи, за со нив се слагам дека не можеш 90 минути да играш високо. Мада Инзаги личи на човек кој согледува каде му се грешките и работи на корегирање на истите. Дефинитивно ни фали добар лев бек и еден квалитетен везњак пошо катаклизма не погоди со Ериксен. Ок, и шпиц ама сеа за сеа добро покрива Џеко и ќе ја истераме сезонава со него.
И јас истото ќе го велев...во Италија евентуално само Наполи е на ниво на Аталанта во физичка и техничка подготвеност каде е тешко да му играш пресинг бидејќи можи и да биди погубно за тебе...ама за другите екипи нека му игра отворено и нека не се замара...кој кур се Лацио,Рома,Јувентус или пак малите Торино,Емполи,Специја...мизерни и никакви екипи...со онај пристап што го форсира Инзаги на сите треба по 4 гола да му стегниме , само да ги држат нозете Брозович и Барела заедно со напаѓачите...со динамичниот и флуидниот фудбал што го прикажавме вчера ниту една екипа нема да издржи на нападите...е сега јбг Аталанта се исто така спремни и со нив е ризик...и со Наполи очекувам слична утакмица ако дотогаш не умрат играчите.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Ако добро се сеќавам, кога Конте беше поврзуван со Тотенхем, одредени членови тука го правеа институција за Интер.
Пробав да барам, не ми текнува кој пишуваше, ама нешто јебе пребарувачов не ми дава никакви резултати.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Ако добро се сеќавам, кога Конте беше поврзуван со Тотенхем, одредени членови тука го правеа институција за Интер.
Пробав да барам, не ми текнува кој пишуваше, ама нешто јебе пребарувачов не ми дава никакви резултати.
Хаха, изгледа ќе се возобнови Saint Totteringham day од оваа година :D
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Хаха, изгледа ќе се возобнови Saint Totteringham day од оваа година :D
Морав да го изгуглам ова. :D

St Totteringham's Day was the day when Arsenal fans celebrate the fact that Tottenham can no longer catch Arsenal in the League. It is a movable feast, but usually falls in March, April or May. It was the day to collect on bets made by over-optimistic Spurs fans in the close season who think that "this is the year".

Која е бе таа инстутција каде најнапатените фанови на свет ти пуштаат фори?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Ова беше во годините кога се знаеше дека кога тогаш, Тотенхем ќе изгуби и математички шанси да го стигне Арсенал :D

It is a movable feast, but usually falls in March, April or May. :D
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Незнам што е чудно што отишол во Тотенхем?
Тотенхем моментално е институција и за нас,и за комшиките и за лоповите.
Ова со посебен нагласок на МОМЕНТАЛНО,за да недај боже некој ми се обеси на мудава дека нема минато,титули,курови,бесови....
Кога ќе се помириме дека парата го врти светот мислам на сите ќе ни биде баајги полесно.
Интер на тоа поле нема ксмет и тоа е тоа.

пс.Конте ако отиде во тотенхем,без око да му трепне ќе си го купи лукаку и тек тогаш ќе има плачки низ темава.
Абе еве го постот, не бладам...
Sempre lui!

:pos:
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.554
Абе еве го постот, не бладам...
Sempre lui!

:pos:
Стојам уште на тоа.
Цела среќа па јас неам ни време ни волја да барам днопертизи и бисер што се пишувани на форумов и еве ти признавам - ти си општ морален и секаков победник :) .

Тоа време некој се смееше дека воопшто ќе си одел Конте,бтв :D

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Стојам уште на тоа.
Цела среќа па јас неам ни време ни волја да барам днопертизи и бисер што се пишувани на форумов и еве ти признавам - ти си општ морален и секаков победник :) .

Тоа време некој се смееше дека воопшто ќе си одел Конте,бтв :D

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Ти можеш да стоиш, али Тотенхем се паднати на ниво на Сасуоло.

И не биди увек надркан и саркастичен. Ти кажав, немам ништо лично против тебе а ова беше само мала заебанција зашто го гледам Тотенхем како е ебан в газ од најруганиот тим моментално и ми текна на тој муабет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom