Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.568
Помина Аталанта, ни следи можда најважниот меч за овој дел од сезоната, гости кај украинците, ова ако го добиеме веќе со една нога сме во следна фаза од ЛШ, 3 бода од Украина, и потоа следат 2 утакмици со Шериф кои исто се must win а Реал игра две со украинците, потенцијални 9 бодови имаме тука а третиот и четвртиот може да се на 3 и 0 со тоа што би имале и бољи меѓусебен ваљда и од двете, сеедно, и веќе да сме на работ на влез во следна фаза, до душа вака и би биле веќе пласирани, па после ако е можно да се обидеме со Реал у битката за прво место, шокур.
Ова не смееме да го пропуштиме и искомплицираме ко што беше случај задњи 4 години, мора да го искористиме ова и да се влезе у следните 3 дуели таму ко да им зависи животот од тоа, без потценување на противник без ништо, сериозно максимално.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.554
Ти можеш да стоиш, али Тотенхем се паднати на ниво на Сасуоло.

И не биди увек надркан и саркастичен. Ти кажав, немам ништо лично против тебе а ова беше само мала заебанција зашто го гледам Тотенхем како е ебан в газ од најруганиот тим моментално и ми текна на тој муабет.
Јас зборев и тогаш и зборам сеа дека финансиски се премоќни.
Ако ништо друго во премиер лига играат и имаат свој стадион кој е можеби и најмодерен во свет.
Од друга страна Интер моментално е дну-дна "менаџирана" екипа,со сопственици кои незнаат кај тераат и имаат преголеми финансиски проблеми.

Син убаво ви објаснува ама јбг,туѓото мислење од стално не било воопшто почитувано на форумов,а поготово на темава :)

пс.Не бев саркастичен.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.014
Поени од реакции
55.322
Јас зборев и тогаш и зборам сеа дека финансиски се премоќни.
Ако ништо друго во премиер лига играат и имаат свој стадион кој е можеби и најмодерен во свет.
Од друга страна Интер моментално е дну-дна "менаџирана" екипа,со сопственици кои незнаат кај тераат и имаат преголеми финансиски проблеми.

Син убаво ви објаснува ама јбг,туѓото мислење од стално не било воопшто почитувано на форумов,а поготово на темава :)

пс.Не бев саркастичен.
Астон Вила имаат можеби и поише пари од Тотенхем.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.554
Астон Вила имаат можеби и поише пари од Тотенхем.
Тотенхем пред 2 години играше финале лш.
Ние едвај дојде ред воопшто да учествуваме таму,а да пројдеме групи изгледа ќе попричекаме убаво :).

Добра паралела со Астон Вила ;)

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.014
Поени од реакции
55.322
Тотенхем пред 2 години играше финале лш.
Ние едвај дојде ред воопшто да учествуваме таму,а да пројдеме групи изгледа ќе попричекаме убаво :).

Добра паралела со Астон Вила ;)

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Ние финале ЛЕ игравме и освоивме Калчо.

Тотенхем никогаш ништо нема освоено. Срамота е да дискутирам за тим како Тотенхем.

Таман е паралелата, Тотенхем освен пари нема ништо друго, а пари има и Астон Вила, Евертон, Вест Хем и Вулверхемптон.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.554
Ние финале ЛЕ игравме и освоивме Калчо.

Тотенхем никогаш ништо нема освоено. Срамота е да дискутирам за тим како Тотенхем.

Таман е паралелата, Тотенхем освен пари нема ништо друго, а пари има и Астон Вила, Евертон, Вест Хем и Вулверхемптон.
Ај препрочитај ми го постот што ми го извади Sk 92 и да ја завршиме дискусијава на раат :)

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.014
Поени од реакции
55.322
Ај препрочитај ми го постот што ми го извади Sk 92 и да ја завршиме дискусијава на раат :)

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Па тоа е де, пари имаат. Пари имаат и овие екипи што ти ги спомнав.
Глуп муабет, батали. :D
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.568
Све поише и поише се шпекулира дека арапите ќе влезат во Интер, оние што сакаа да го земат и Њукасл или попознати дека го скинаа тој новинарот у Турција, Кашоги или како и да се викаше. Или уште попознати дека се имаат колено на времето со газдите на Сити, буквално.
И секако, вријат пари, што под дифолт доаѓа со нив.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.554
Све поише и поише се шпекулира дека арапите ќе влезат во Интер, оние што сакаа да го земат и Њукасл или попознати дека го скинаа тој новинарот у Турција, Кашоги или како и да се викаше. Или уште попознати дека се имаат колено на времето со газдите на Сити, буквално.
И секако, вријат пари, што под дифолт доаѓа со нив.
Единствен реален спас за Интер,дај боже да си у право.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Стојам уште на тоа.
Цела среќа па јас неам ни време ни волја да барам днопертизи и бисер што се пишувани на форумов и еве ти признавам - ти си општ морален и секаков победник :) .

Тоа време некој се смееше дека воопшто ќе си одел Конте,бтв :D

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Брат, реално Конте дали 1 сезона би издржал со Леви.
Тотнем не се голем клуб, никогаш не биле и нема ни да бидат. Сами си ги уништија шансите за тоа. Потоп почна да им се дешава уште со Покетино, коа им искочија скандалите. Мурџо беше решение ама па Евреинот го избркаа ПРЕД ФИНАЛЕ. Сеа го земаа мурџо лајт и тој ќе си бега изгледа пред крај на сезона. Глупо потези влечат и терсене газда имаат. Конте во таква средина на полусезона ќе си јаде отказ од Евреинот без око да му трепне.
На страна тоа што Тотнем нема моментално добар тим за 352, а Леви нема да му даде 100-200 милиони за играчи по негов кеиф во прва сезона, а јасно ни е дека Тотнем немаат некој генијалец како Бепе да им носи таленти за ич пари.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Све поише и поише се шпекулира дека арапите ќе влезат во Интер, оние што сакаа да го земат и Њукасл или попознати дека го скинаа тој новинарот у Турција, Кашоги или како и да се викаше. Или уште попознати дека се имаат колено на времето со газдите на Сити, буквално.
И секако, вријат пари, што под дифолт доаѓа со нив.

 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.568
Добро отвори Џеко, со оглед на годините, нова средина и све ама па од друга страна, Џеко е.
Плус доста се мрчеше за него за со Аталанта али даде гол на крај и изнуди пенал, така да поише од доволно напраи за да победиме на крај кога ќе видиш, и беше еден од подобрите на терен. На крај и за ВАР-от се бунеше, он уствари беше једини од тимов што примети што се деси а не ни беше таму, секако мислам дека ќе го поништеа голот али со оглед дека е Италија ништо чудно и да го баталеа тоа па после да се извинуваа ама не видовме ама вака ама така или да даваа некои глупи објаснувања, веќе видено, што ги знаеш.

Најмерак ми е иначе за оној Толои, 15 минути се радуваше под трибината све да му ебам, после ко усран ама чекајте малце како вака сега дајте ајде ви се молам ајмемени. Копиле едно безобразно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom