Фан Клуб: Интер

Ако мора да се продаде еден од овие двајца, кого би продале?


  • Вкупно гласачи
    39
  • Гласањето е завршено на .

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.331
Поени од реакции
32.201
Чисто процедурално, негов играч е само Лукаку и Бастони, може и Хакими иако прв избор знаеме кој му беше на бек.
Ериксон не го сакаше, Шкринијар за малце ќе го продадевме заради Конте.
Ама ако збориме дека дошле Санчез, Јанг, Дармијан заради него, тоа е точно.

Не го деградирам Конте, само далеку од тоа дека немаше добиено добра основа на тим, особено во одбрана.
Лукаку и Хакими дојдоа ради него, потврдено од агентите на играчите и од самиот Лукаку, Барела исто му беше прв на листата на желби и инсистираше на негово доаѓање, он беше и мислам негово прво засилување.
За Ериксен се слагам ама за Скринијар не, ако сакаше да се продаде, ќе го продадеше без проблем зашто пар клубови го чекаа со раширени раце и ќе ги дадеа тие 50-60м без проблем, мене не ми се веруе дека имаше фаци кои стварно веруваа и сеуште веруваат дека Ицо го сакал место Скринијар. Не заборавај дека Конте ја контролираше трансфер политиката на клубот нарочито за такви битни потези, имаше трпение за Скринијар и го чекаше да блесне што и беше случај втората сезона, за што се согласи и да се ослободат од Годин кој првата сезона беше каква-таква битна карика за тимот.

Си заврши одлична работа во поглед на изборот на играчи, плус и што им удри ручна за Бастони кој секако дека ќе беше наш играч уште ама можеби ќе чекавме на него уште година две ако се отидеше со првиот дил за Барела, а тоа беше да им се даде Бастони ко позајмен играч на неколку сезони.

Со Конте бевме на добар пат да станеме фудбалска сила во Италија и да доминираме во годините што следат и затоа ми е најкриво што нештата добија ваков епилог со ручната од Кина. Сега тоа го очекувам од Инзаги само под услов работата со кинезите да се оправи, или со некои други сопственици, со тоа што давам еден time frame oд 2 години за креирање на јак тим бидејќи изгубивме многу со Лукаку, Хакими и Ериксен, сите преквалитетни, сите во својот прајм. Верувам во Инзаги, Марота и Аусилио, многу, не и во тие што се над нив, бар не сеа за сеа, и тоа само ме плаши, ништо друго, со првите тројца што ги набројав сме у сигурни раце.

Било кој друг голем тренер со таков однос на управата ќе си заминеше, никад не беа за него проблем Аусилио и Марота, туку некој што не ни доаѓаше во Милано цела година и преку зум само ги известуваше како стојат работите. Колку и да е драма квин конте, а е, за ова беше потполно у право и само некој кој реагира имплусивно тоа нема да може да го види и ќе ми тера со муабетите дека е пичка. Нит Гвардиола нит Мурињо нит Зидан не би ти останале во екипа ако истите почнат еден супер проект, за да после 2 години откако тој проект носи резултат, ти дојде некое 26 годишно пичлеме од Кина и на зум ти вика еј ај сеа шиткај си еден од недопирливите, и од тие пари само 5% ќе можеш да трошиш за замени. На вакво нешто само Мацари ќе ти клима со глава, или Семпличи, или оние бескичмењацине што 20 пати беа отпуштани од палермо и џенова и пак им се враќаа.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.331
Поени од реакции
32.201
Шкринијар буквално беше спакуван за 40М, само евреиве не сакаа да платат.
Самиов муабет со овие 40м под дифолт ти нема никаква логика, 15м поскап од Далберт, ама ете Тотенхем дека не дале толку па го отпакувале откако претходно го спакувале. Па ако ти е вистина муабетов за 40м, минимум 10 клубови ќе се млатеа за да го донесат. Не е Марота идиот па да го дава за 40м ако веќе го пакувал за некаде, Скринијар ти е еден од најперспективните стопери у свет, да било вистина ова со тие 40м евра а и дека Конте не го сакал, веќе ќе носеше друг дрес, дали Тотенхем дали Сити, ПСЖ, Јунајтед, Реал, сеедно. Дури и да си обезбеден на стоперски позиции, да видиш дека некој ко Скринијар чини 40м, го зимаш, таква прилика никој нормален не би пропуштил.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
34.222
Поени од реакции
89.573
Урко џабе се мачиш, ќе пројдеме групи ЛШ и ќе освоиме титула, а ти ќе останеш со курот у уста и муабетите за умрениот Конте. И да, сево ова ќе го направиме со стариот и умрен Џеко, инвалидот Дармијан и мртвиот флегматичен Хакан. Ти ебам параноичното копиле да ти ебам, мрш од Интер.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
5.884
Поени од реакции
8.057
Ispaga vo grupi LS 2/2, protiv umreni ekipi.
Go klava mrtviloto Galja sekoja utakmica i go rasipuva rezultatot, barem 10 pati se sluci ova.
Posle toa kvichenkite, slabi igraci, au mau.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.331
Поени од реакции
32.201
Урко џабе се мачиш, ќе пројдеме групи ЛШ и ќе освоиме титула, а ти ќе останеш со курот у уста и муабетите за умрениот Конте. И да, сево ова ќе го направиме со стариот и умрен Џеко, инвалидот Дармијан и мртвиот флегматичен Хакан. Ти ебам параноичното копиле да ти ебам, мрш од Интер.
Једини кој останал со кур у уста си ти друже, и ти и Марио, зашто упорно убедувавте дека нема титула да освои дотичниот откако остана во Интер после првата сезона,, а да не ти копам мислења што мислеше за Лукаку откако твојот пулен Икарди беше избркан од клубот ... зборејќи за кур у уста нели, тогаш тебе уште истиот ти барата низ хранопровод.
Ја немам ништо против тоа Инзаги да освои титула, нит па имам нешто против човекот, што не беше случај со вас за Конте, со сила слепи се правевте на тоа што го создаваше тука, без разлика на неуспехот во ЛШ, го врати тимот на фудбалска мапа на која не постоевме цела декада, повеќе од доволно направил за тебе ко навивач на клубот, а да не се повторувам пак каква страшна основа постави со играчи на секој дел од теренот.

Мене тренерот моментален не ми е проблем, проблем ми се сопствениците на тимот кои го уништија целосно проектот на Конте и со тоа ни ги десеткуваа шансите да го гледаме Интер како шампион во годинте што следат зашто конкуренцијата исто се соочува со големи проблеми и тоне. И во ваква осакатена лига немаме гаранција за успех, зашто наместо да сме појаки, послаби се од ланската сезона, и тренер изгубија и 3 битни сегменти од ростерот, нешто што оној кого ти го плукаш не го сакаше, ама замисли, тоа тебе сепак ти смета и него го нарекуваш пичка додека битни одлуки за клубот ти носи дете од Кина преку зум. Можеби со Конте никад немаше да освојат ЛШ, ама човекот циљаше на ростер што ќе е способен тоа да го достави, оној Интер од лани ако се надоградеше сезонава дефинитивно барем од аспект на играчи ќе се создадеа услови да се брка успех и во ЛШ, дали со Конте или некој трет небитно, ќе ги имаа играчите за тоа а ние ќе бевме раат зашто Скудетото под дифолт ќе останеше тука, ко што тоа се знаеше пред старт на секоја сезона со Јуве.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
34.222
Поени од реакции
89.573
Види сеа пак истите муабети, ама пошо ме живцираш ќе ги правиме пак.

1. Кој кур е Конте да си оди од тимот ако му е речено дека ќе си оди 1 играч од тимот, т.е. Хакими? КОЈ КУР? Па имаш тренери што пола тим им продаваат па ништо не викаат (не дека го оправдувам ова ама ко пример чисто), еве Куман глеј што му се деси летово, Гризман и Меси у еден преоден рок, лани Суарез, и глеам ете си отиде налутен у гневен пошо не му го поштуваат проектот. Ќе разберев ако си отидеше да немаше корона криза, рестрикции од Кина и слично, ама вака испадна путе и ништо повеќе.

2. Конте дојде 2019 година у тимов, газдите имаа проект, пари, куп фанови на стадион, се беше како што треба. И? Корона дојде у 2020 и еба матер на се. И изгледа Конте не го болеше кур што се деси сето тоа па одлучи да се лигави дека не му оделе по договрениот план. Неее бе сереш друже? Стварно? Баш чудно.

3. Никој не спори дека Конте донесе Скудето после 11 години, ама дека ќе праел династии, ќе освајал ЛШ и слично се муабети за мали деца. Едноставно човекот нема капацитет да освои елиминациско такмичење, барем за сега, ќе видиме во иднина али чисто сумњам.

4. Конте е силеџија од тренер, не игра фудбал убав за око и затоа му се краткорочни добрите резултати, сезона до две и поздрав.

5. Кратко и јасно одговори ми, БЕЗ ДА СПИНУВАШ И ЗАМАРАШ, ако Инзаги освои Скудето со цитирам: стариот и умрен Џеко, мртвиот Хакан и језивиот Дармијан, притоа без Лукаку, Хакими и Ериксен и пројде групи ЛШ, што ќе биде твоето мислење за Конте? Каков ќе биде изговорот?
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.133
Поени од реакции
2.783
Oд каде дека Конте не играл добар фудбал, кој тоа ве излажал?!

Па јас од кога памтам, никад подобро не сме играле, набројте ми еден тренер во последните 20год навака што играл подобар фудбал од Конте?!

Градење акции почнувајќи од Ханда до Хакими/Лукаку без да ја рогаат напред топката сме гледале секој натпревар, е сега ако за вас само тики-така на Барса е фудбал за око тогаш тоа е друга работа.

Какви само контри правевме под Конте, тоа само на фифа можете да го видите.

пс. За клуб како Интер само тренери како Конте требаат, што нема да кажат амин на секоја одлука на управата, туку ќе излезе јавно и ќе ебава мајки и шајки.

Послушниците немат свое ЈАС, туку ќе играат како ќе им свират другите, затоа и до успеси тешко.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
5.085
Поени од реакции
9.666
2021ва година,септември месец и уште некој ги правда и брани кинезите кои летово буквално мајка му ебаа на тимов.
Страшна работа...


Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
2.892
Поени од реакции
4.513
2021ва година,септември месец и уште некој ги правда и брани кинезите кои летово буквално мајка му ебаа на тимов.
Страшна работа...


Sent from my SM-G975U using Tapatalk
А што викаш да почекаме Јануари, или пак следно лето, здравје со тргната забрана од Кина, полни трибини и пари од ЛШ како ќе се покажат?
Сепак Кина ти е доста заебана држава, не смееш да си играш со неа, башка што приходите се намалија премногу заради короната, види на една Барселона само што и се дешава.

Сеуште имаме најдобар тим во Серија А. Лаганица скудето сезонава, па следна се иде по лев бек, голман и евентуално шпиц за во прв тим. Плус уште по нешто за ротација.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
5.085
Поени од реакции
9.666
А што викаш да почекаме Јануари, или пак следно лето, здравје со тргната забрана од Кина, полни трибини и пари од ЛШ како ќе се покажат?
Сепак Кина ти е доста заебана држава, не смееш да си играш со неа, башка што приходите се намалија премногу заради короната, види на една Барселона само што и се дешава.

Сеуште имаме најдобар тим во Серија А. Лаганица скудето сезонава, па следна се иде по лев бек, голман и евентуално шпиц за во прв тим. Плус уште по нешто за ротација.
Завршена прикаска е сунинг-Интер.
Апла се гледа дека се спремаат за продажба на клубот само изгледа неможат уште купец да најдат.

Нас не треба курот да не боли што мака имаат со Кина како држава,не е ова мини маркет па ај не ни иде,па ќе стаиме клуч на врата.

Праен е 100 пати муабетов,што побрзо се мафнат од клубов,тоа подобро.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
5.011
Поени од реакции
13.525
Праен е 100 пати муабетов,што побрзо се мафнат од клубов,тоа подобро.
Епа ако е правен 100 пати муабетов, која е поентата секој ден да трубиш едно исто за кинезите?
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
5.085
Поени од реакции
9.666
Епа ако е правен 100 пати муабетов, која е поентата секој ден да трубиш едно исто за кинезите?
А тебе ли ќе те прашам што и колку да трубам?На мајкати да не е форумов,темава или штокуридае??

Све некои шерифи станавте на форумов,некои самопрогласени шефови,курови,бесови...

Ај таму игнор копчето најди го и олабај се и ти,а и олабавиме и мене.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
2.892
Поени од реакции
4.513
Завршена прикаска е сунинг-Интер.
Апла се гледа дека се спремаат за продажба на клубот само изгледа неможат уште купец да најдат.

Нас не треба курот да не боли што мака имаат со Кина како држава,не е ова мини маркет па ај не ни иде,па ќе стаиме клуч на врата.

Праен е 100 пати муабетов,што побрзо се мафнат од клубов,тоа подобро.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Ништо не ми мења кој е газда. Но кога веќе плукаме по некој треба малце и од двете страни да ги гледаме работите. Сунинг почна топ проект кој ни донесе Скудето после 11 години.
Тури му го курот на Конте, Сунинг и Бепе се тие што не стабилизираат и се најзаслужни за тоа што Интер освои скудето.

Неам ништо против уште утре да не земе некој од Катар, Саудиска Арабија или ОАЕ и да лупне 1 миЉарда на играчи. :D

Како и да е, фала им за се до сега, за во иднина ќе видиме што ќе биде, ваљда ќе се вратиме у нормала и ќе го комплетираме тимот за следна сезона, без разлика кој и да е газда на Интер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom