Фан Клуб: Интер

Ако мора да се продаде еден од овие двајца, кого би продале?


  • Вкупно гласачи
    39
  • Гласањето е завршено на .

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.188
Поени од реакции
2.922
Нека пукне од мака и тој курацот Роко Комисо претседателот на Фиоре, вчера дал некоја изјава дека Јуве имал 200М долг, исто и Интер имал 150М и дека ова не било нормално хаха.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
34.471
Поени од реакции
90.676
недосуден пенал за нас.
Дај бе не се срамете со вакви коментари у пичку матер, гледам и Тролејбус смара по темиве чист пенал не досудиле над Дамфрис, аман врска немаше од пенал тоа.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.624
Поени од реакции
1.989
Си гази дијамантот, каков осет за игра има алал нека му е. Тие што го критикуваат го гледаат како замена за Лукаку а всушност играта е тотално различна од лани каде што зависеше од тројца играчи.

Играта под палка на Инзаги е едно 5-6 пути боље од на Конте, ќе си ги дроби маливе екипи лаганица што всушност ќе донесе и титула. Форца :bravobe:
 

Filip Telford

говедо
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.954
Поени од реакции
32.410
Како би ги тепал Барела Брозовиќ и Чалханоглу за тој немоќ у првото полувреме. Гарант ги переле на полувреме у соблекувална.
Не може бе 50 минути да те доминира Џек Бонавентура со 5 пати искршено колено, Данкан со тоа кривите очи и Тореира со метро и дваесе. Пичка ли ви матер ваша.
Среќа остана 1-0 на полувреме. Искрено мислев канонада ќе ни се деси како се залетаа Фиорентина.

Во продолжение све што ни требаше е брз гол, тоа и се деси и веќе исходот тргна у посакувана насока за нас. Добра утакмица после тој удар од Реал и лабавењето против Болоња. Доста значајна победа.

Сте опфатиле све генерално, да не се повторуваме.

Мада рак рана ни е таа лева страна у курац, не може бе Перишиќ да игра, едноставно не е тој калибар веќе, старо закоравено крило што уште праи точак финта у 2021ва година. Уште лани реков, фала му за све, голем професионалец, работник ама измина неговото време. Нека бараат некој лев бек за зимоска па макар и е анонимус од небитна лига.

Добро тргна Дамфрис, ми се свиѓа, полека полека се уклопува, добри почетни настапи, таман малце да се тргне од притисокот што несомнено ќе го наметнеа медиумите. Моментално сите засилувања играат на ниво. Турчинот иако незабележлив во голем дел од досегашните утакмици али се глеа дека има фудбал у него, јеби га му фали уигравање со Перишиќ таму лево а и општо со целиот везен ред, треба да работи напред назад. Добар е за прекини, 2 шанси од корна, слободниот, отпадок од Драговски му сервираше на Санчез, претходно у фор му ја пушти на Барела кога Лаутаро ја промаши од 10 метра.

Браво за Инзаги, добро се носи сега за сега.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
2.492
Поени од реакции
4.773
Каков лик е овој Дармиан еј… И лани едно 2-3 гола даде за победа, и годинава еве го пак. Уште стојам зад тоа дека Инзаги треба да проба со Дармијан лево и Дамфриз десно, кога овој ќе се бетонира у стартни 11.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.452
Поени од реакции
32.638
Не е мала работа вака да им свртиш на виолетовиве, нарочито после такво очајно прво полувреме, 90% заслуга за триумфов тука конкретно има кај Инзаги и она што тој го изнудил од тимов во оние 15 минути пауза, башка што ова е тешко гостување, едно од најтешките за сите големи тимови од Италија плус што земаа некој залет овие Фиорентина сезонава и беа со фул самодоверба пред мечов и вриеа, така да job well done.

Али мора, под дифолт ова треба да се подразбира, играта во одбрана да се среди и да се добие онаа стабилност што ја имаа лани после 7мо коло па све до крај, тие грешки у средина, лоши проценки и продавања на посед ќе се средат 1000%, ама одбраната е најделикатниот сегмент на кој многу треба да работи Инзаги, нарочито што и низ кариерата у Лацио, без разлика на слабиот ростер, ова му беше проблем. Не е инат од тренер, лесно си ги воочува грешките, има добар тајминг со измените исто, верувам дека како ќе тече остатоков од сезонава така и назад ќе добијат на стабилност што е услов ако сакаме титула, башка тука ги има сите услови за да и он се усоврши у тој поглед, најдобрата дефанзивна тројка во Италија плус играчи у средина кои знаат добро и во одбрана со исклучок на турчинот.

Всушност, разликата во посед еве ја од прво и второ, претпоставувам дека покрај мотивирање на играчиве напраил и некои тактички промени во тие 15 минути кои изнудија во второ да гледаме еден поинаков Интер, поседот далеку повеќе кај противникот а притоа целосно беа неутрализирани во креација на шанси а Интер беше тој и што даваше голови и тим кој креираше многу шанси, на крај резултатот можеше да биде и поубедлив.

1632298864093.png 1632298903916.png

Рано е уште да се влечат заклучоци, играчки за жал сме прилично осакатени со заминувањата на 2ца пребитни играчи за кои практично и немаше адекватна замена плус Ериксен кој кај Инзаги би бил далеку порелевантен фактор, али па не е ваљда случајно што од новиов бран италијански стратези, Инзаги се издвојува најмногу и е најперспективен. Мислам дека тоа веќе и го покажува до сеа у Интер и штета за него што нема услови да тренира далеку појак Интер али се надевам од следните сезони и тоа ќе е случај.

Како и да е ми се допаѓа ко профил на тренер сега за сега, најмногу зашто се адаптира и не оди со глава кроз ѕид ко многумина пред него, бара начини како да искреира една победничка формула со моменталниов тим. Плус у доста неблагодарна ситуација е, дојде во актуелен шампион а истиот имаше огромни проблеми во текот на летото, а притоа очекувањата од навивачите се исти, Титула во Италија. Има доста канцероген дел од фан базата кој нема да има разбирање за него ако дојдат проблемите, несвесни дека изгубија у моментов топ3 9ка у Свет а дојде Џеко кој е во години апла, дека изгубија страшен играч во средина а дојде неконстантен турчин далеку послаб од данецот, изгубија можда и најбољи десен бек у свет а дојде играч кој допрва треба да се докажува на високо ниво у доста деликатна земја каде секогаш си на мета на медиумите. Треба да му се даде време, а и идеални услови за работa, па тогаш да му се суди кога реално ќе поседува све што е потребно за успеси у овој спорт, у моментов тоа не е случај.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.452
Поени од реакции
32.638
@Syn
Дали ако освои ќе биде поголем магионичар од периката?
Нема никад да фрлам кал на Конте зашто ни донесе Скудето после 11 години и не врати на фудбалската мапа на која не бевме долго време, али ако и Инзаги освои Скудето ќе заврши поголема работа од него во контекст на тоа дека истата би ја освоил со послаб тим и огромни проблеми со кои Конте се соочуваше ама откако успеа да добие низа квалитетни играчи со префикс на суперстарови во моментов. Тоа беа играчи кои дојдоа пред Ковид кризата, и со тоа да постави супер основа на тим поише од доволна за титула во Италија, пола од нив дојдоа тука само ради него и за тоа секако треба да му се оддаде почит бидејќи покрај титулата, креираше тим каде основата на истиот беа Лукаку, Лаутаро, Ериксен, Барела, Броз, Хакими, Бастони, Скринијар и Де Фрај, сите у својот прајм, 95% од истиве имаат уште дооолги години играње фудбал на највисоко ниво.

Е сеа кој каков магионичар е небитно, за вкусови не се дискутира, а на крајот на денот резултатот е тоа што сите не интересира, нема да глумам барса фанбој, односно меси фанбој па да цепидлачам кој со каков фудбал доаѓал до успеси, небитно ми е тоа све додека успесите се тука и ги задоволуваат нашите навивачки апетити.
 

Filip Telford

говедо
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.954
Поени од реакции
32.410
нема да глумам барса фанбој, односно меси фанбој па да цепидлачам кој со каков фудбал доаѓал до успеси, небитно ми е тоа све додека успесите се тука и ги задоволуваат нашите навивачки апетити.
:pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:

Следен пат за вакво нешто ќе јадеш скриншот од чет.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.452
Поени од реакции
32.638
:pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:

Следен пат за вакво нешто ќе јадеш скриншот од чет.
Не кур ме замарај, драмеше за дефанзивната игра на Конте а 10 години го бараш Симеоне тука со неговата интерашка клаузула во договорот со атлетико, измислена секако од тебе.
И вовововово ќе сум јадел скрин од фејсбук чет, јаката закана од некој што јаде секојдневно кал, песок, слама и кога има среќа, остатоци од бајато просо. тапрекукур ако јадам скриншот.
 

Filip Telford

говедо
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.954
Поени од реакции
32.410
Не кур ме замарај, драмеше за дефанзивната игра на Конте а 10 години го бараш Симеоне тука со неговата интерашка клаузула во договорот со атлетико, измислена секако од тебе.
И вовововово ќе сум јадел скрин од фејсбук чет, јаката закана од некој што јаде секојдневно кал, песок, слама и кога има среќа, остатоци од бајато просо. тапрекукур ако јадам скриншот.
Рече Урко и, цитирам, АБЕ НИКАД У ИСТОРИЈА НЕ СМЕ ИГРАЛЕ ОФАНЗИВЕН ФУДБАЛ И СЕКОЈ КОЈШТО ПРОБУВАЛ ДА ГО НАМЕТНЕ ИСТОТО ГО ЈАДЕЛ ОДМА, НИЕДЕН ТРЕНЕР СО ОФАНЗИВЕН ФУДБАЛ НЕ ОСВОИЛ НИШТО.

У меѓувреме, ги посакува Гвардиола или Клоп за тренери и е категорично против Симеоне пошто играл мртов и дефанзивен фудбал.
Шизофренија на дело.

И ако не е јака закана немој да квичиш и плачеш као пичка ако во иднина вадам муабети од чет кајшто драмиш, шириш параноја и се закопуваш у сопственото дно, блам, неписменоќа и едни исти муабети вртени у круг.

Све да ти ебам.

Поздрав.

едит. Бар не сум алергичен на 50 видови на храна да ти ебам све болно.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.452
Поени од реакции
32.638
Рече Марио и убедуваше низ целиот интернет дека никад нема со Конте шампиони да сме, почнувајќи од минатото лето кога беше изнервиран и доби мозочен удар зашто наместо него не дојде Алегри кој еве супер се покажува во ситуација кога нема начекано готовански јака екипа ко што имал низ цела своја кариера. :)
За да после се умилкува и пишуе абе у право беше урко, шампиони ке сме со овој. урко што ширел параноја и сеа паничи зашто кинезиве не одраа и не оневозможија од сигурна доминација наредни 3-4 години сигурно. :cenzura:

п.с. Бар можам да си дозволам храна, каква сака нека е.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.040
Поени од реакции
14.880
Нема никад да фрлам кал на Конте зашто ни донесе Скудето после 11 години и не врати на фудбалската мапа на која не бевме долго време, али ако и Инзаги освои Скудето ќе заврши поголема работа од него во контекст на тоа дека истата би ја освоил со послаб тим и огромни проблеми со кои Конте се соочуваше ама откако успеа да добие низа квалитетни играчи со префикс на суперстарови во моментов. Тоа беа играчи кои дојдоа пред Ковид кризата, и со тоа да постави супер основа на тим поише од доволна за титула во Италија, пола од нив дојдоа тука само ради него и за тоа секако треба да му се оддаде почит бидејќи покрај титулата, креираше тим каде основата на истиот беа Лукаку, Лаутаро, Ериксен, Барела, Броз, Хакими, Бастони, Скринијар и Де Фрај, сите у својот прајм, 95% од истиве имаат уште дооолги години играње фудбал на највисоко ниво.

Е сеа кој каков магионичар е небитно, за вкусови не се дискутира, а на крајот на денот резултатот е тоа што сите не интересира, нема да глумам барса фанбој, односно меси фанбој па да цепидлачам кој со каков фудбал доаѓал до успеси, небитно ми е тоа све додека успесите се тука и ги задоволуваат нашите навивачки апетити.
Чисто процедурално, негов играч е само Лукаку и Бастони, може и Хакими иако прв избор знаеме кој му беше на бек.
Ериксон не го сакаше, Шкринијар за малце ќе го продадевме заради Конте.
Ама ако збориме дека дошле Санчез, Јанг, Дармијан заради него, тоа е точно.

Не го деградирам Конте, само далеку од тоа дека немаше добиено добра основа на тим, особено во одбрана.
 

Filip Telford

говедо
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.954
Поени од реакции
32.410
Рече Марио и убедуваше низ целиот интернет дека никад нема со Конте шампиони да сме, почнувајќи од минатото лето кога беше изнервиран и доби мозочен удар зашто наместо него не дојде Алегри кој еве супер се покажува во ситуација кога нема начекано готовански јака екипа ко што имал низ цела своја кариера. :)
За да после се умилкува и пишуе абе у право беше урко, шампиони ке сме со овој. урко што ширел параноја и сеа паничи зашто кинезиве не одраа и не оневозможија од сигурна доминација наредни 3-4 години сигурно. :cenzura:

п.с. Бар можам да си дозволам храна, каква сака нека е.
Големиот Урко кој прифати да му се даде отказ на Конте откако втора година по ред се посрамоти во Европа. Инзаги којшто според него бил ништо од тренер, второразреден и неписмен пошто некад го извадил Имобиле од игра и завршиле нерешено.
Истиот Урко кој убедуваше дека Конте ќе праи династија тука и побара капитенска лента за Лукаку лидерот кој после неколку месеци со тивок штрајк издејствува трансфер у Челзи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom