Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Во напад се страва , многу побрзо делуваат него ли со Ериксен и Броз во транзиција.

Артуро и Хакими огин!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Тоа што не влезе ударот на Видал и не им дадовме 5, го доживувам како мал неуспех :)

Од работи што ме нервираат - како се справуваме со пресинг, Ханда и Гаљардини.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.567
видал инстантно го разбира системов, едноставно го владее башка тоа што е супер квалитетен фудбалер, од старт им кажуе кој каде да седи каде да се позиционира, воопшто не се ни сумјав дека инстантно ќе се адаптира тука, ко да играл 4 години у тимов со конте, он и хакими ни се засилувања у права смисла на зборот.

Дармијан глеам доаѓа, тотално невидлив фудбалер за мене мислев 26 има тој 30 напунил, не памтам кога сум го глеал на терен а гарант сум начекал утакмици каде бил на истиот, претпоставувам го носи за замена на хакими, класична замена, апла кога овој нема да може па да игра зашто реално хакими мора инстантно да добие статус на недопирлив у тимов. Реално јанг десно не може да достави ништо, лево е многу подобар, дамбросио исто спор е многу со топка у него, а дармијан искрено немам апсолутно никаква претстава каков е ама једино ова ми е некое логично објаснување зашто го носат.

Денес мора да бројат бар до 5, едноставно така делуваше мечов у прво, секое поминување на центар беше шанса за интер, 4 дадоа, имаа шанса за уште толку. Ако се водиме по првово, очекуем бар уште 2, ваљда нема наеднаш нештата драстично да се сменат ко тогаш со сасуоло кога исто водеа 1-4 ( овие го немаат тој квалитет ), и очекуем исто лукаку да истера хет трик денеска, гарант ќе брка гол у второ овој.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Време е за Пинамонти и одмор на Лукаку.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
i ja bi vaka, za vakva utakmica, ali tek posle tret gol na lukaku, ili ako ne dae do 80ta, pa togas.
Добро да хетрик брка ама ако ни се повреди ни умре сезонава. Единствен незаменлив играч ни е.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.554
Ајде уште еднаш со ладна глава - на кого и зошто по ѓаволите му текна Годин да го замени со Коларов??
ЗОШТО??
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Се гледа дека второто лабаво си трчаат....Лацио игра сега со Аталанта тежок натпревар....мора да го добијат Лацио во недела..мора едноставно...ќе бидат посвежни бидејќи Конте ги изротира играчите и останатите одмараат.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.554
Каква штета ќе е ако не го набркаат гомново перишич....
Санчез е страва играч!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom