Фан Клуб: Интер

Дали мислите дека имаме шанси за Скудето.

  • Можни одговори

  • Не

  • И ајт чао пријатно


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
29 јуни 2018
Мислења
1.018
Поени од реакции
1.277
Што успеале, која е детерминантата за успех? Што освоивте со Јанг, Мозес, Санчез, Ериксен?
Па сезонава за ист трофеј се бориме. И ние и вие. Тие Јанг, Мозес, Санчез и Ериксен у Интер за парите што се платени и минутите што ги имаат се далеку од флопови!

Пошо нели, 60милиони евра за Фред е топ а 20 милки за Ериксен и 0 за Санчез е хехенце...
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
2.392
Поени од реакции
5.293
Член од
21 јули 2018
Мислења
2.050
Поени од реакции
3.851
Kaj ги спомнав Манчестер кај си ебав мајката....ако утре изгубиме од Леверкузен има епски блам да изедиме сите тука.
 
Член од
20 јули 2020
Мислења
652
Поени од реакции
3.574
Веќе е имбецилно тоа со Барела и Погба, немој да се грижиш.
Доека постои `само 2 играчи ни фалат да бидеме боље од Сити и Ливерпул` не се грижам за ништо.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.002
Поени од реакции
184.563
За Матиќ многу грешите што го ставате во промашај ама со оглед на тоа дека имавте дерогативни ставови и за Јанг и за Лукаку до некаде ве разбирам. Да не чинеше Матиќ немаше Конте и за него да напнува летоска.

п.с. Останатава дискусија ви е малце без везе и повеќе за во фудбалски дискусии темата.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
31.163
Поени од реакции
73.527
За Матиќ многу грешите што го ставате во промашај ама со оглед на тоа дека имавте дерогативни ставови и за Јанг и за Лукаку до некаде ве разбирам. Да не чинеше Матиќ немаше Конте и за него да напнува летоска.

п.с. Останатава дискусија ви е малце без везе и повеќе за во фудбалски дискусии темата.
Матиќ не е флоп ама не е ни вов играч ниту па имал вов импакт во екипата на УТД. Брозовиќ веќе трета/черврта година по ред е бетон прва постава и најважен играч во средниот ред на Интер. Безвезна е споредбата не велам не, ама многу се деградира Броз а е одличен играч.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.002
Поени од реакции
184.563
Матиќ не е флоп ама не е ни вов играч ниту па имал вов импакт во екипата на УТД. Брозовиќ веќе трета/черврта година по ред е бетон прва постава и најважен играч во средниот ред на Интер. Безвезна е споредбата не велам не, ама многу се деградира Броз а е одличен играч.
Тоа е веќе друго :)
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
2.392
Поени од реакции
5.293
Брозовиќ веќе трета/черврта година по ред е бетон прва постава и најважен играч во средниот ред на Интер.
Јака работа. Во Интер дури и Јанг ви се виде јак играч.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
26.283
Поени од реакции
27.683
Секој тим сака да купи играч кој е во форма. Ериксен веќе подолго време не играше ништо. Тоа не го прави добар или лош играч, само го прави ризичен за трансфер. Ке го купи екипа, може ке врати форма, може само ке кешира пари од плата. Како што се случи со Јунајтед и Санчез.

Интер се реши на тој ризик со Ериксен, и ке видиме како ке излезе.
Eriksen bese prilika, ne rizik.
Rizik ke bese da dadat 50m da receme za nego, vaka samo 20 se i ne e nesto osobeno strasno ova ( utre da go prodadat, u najlos slucaj tolku ke zemat ), sensi e poskap od nego, lazaro :), vesino i red drugi vakvi. Za eriksen ne gledam nikakov rizik zasto nit se povreduva, nit e so godini von forma, tocno e deka ne e vo forma striktno sezonava ama koj pa od totenhem sezonava bese u strasna forma ? Neprepoznatlivi bea site, vklucuvajki gi i son i kejn izvesen period, neli murdzo edno vreme go kritikuvaa za kejn, deka ne go koristel pravilno pa zatoa i igral loso i ne daval golovi. U sekoj slucaj nema nisto loso vo toa da zemes igrac koj e dokazan, predokazan u PL za samo 20m evra, a pritoa e u svojot prajm, daleku od rizik samo radi edna losa polusezona koja na sekoj igrac moze da mu se desi.

Rizik bese samo alexis, zasto on u united nisto ne izigra fakt, i se povreduvase plus a i 31 e veke, ama na kraj ispadna i on free transfer, a ke gi cini za 3 godini pod uslov da ostane tuka, 25m evra ako ne se lazam, plus e zemen za rotacija sepak, ne za glaven transfer i buduci lider. Ako prodolzi da tera so tempovo od korona sezonava realno na konj sme, zaso golem progres ima u igrata i ima pozitiven impakt za klubot istoto. Junajted primer igalo go zima od kina za vakov profil na igrac, inter alexis, i sea za sea go dostavuva gore dole ocekuvanoto on ko igrac od klupa. :toe:

Na kraj i do konte ke bide, narocito za eriksen, lukaku i alexis odlicno gi koristi sea za sea, za eriksen ocekuvam naredna sezona da proba da go imlementira vo 352 formacija, a ne vo 3412 radi koja trpi balansot u ekipava, bar spored ona sto go gleam u zadnje vreme i faktot deka konte povtorno se vrati na 352 format. Zatoa i ne ocekuvam od eriksen nesto osobeno do krajov na ovaa sezona ( kolku i da trae istata ) jer nema vreme za testiranja i eksperimenti, mada eve so getafe sea gol dae.

Kao i da e, nieden od ovie iminja, i toa e klucno tuka, ne e otpad, ne zasto u niv seuste ima materijal i potencijal, 2ca od niv se apla u svojot prajm, alexis poleka izlaga od istiot ,t.e. vise e izlezen, ama pa ko sto rekov, zemen e striktno za klupa i realno nema fan na inter u svetov sto e protiv toa vakov da ti sedi na klupa, mesto da receme petanja ili zaza.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.840
Поени од реакции
5.221
Каучот и на сред терен да го оставиш, ке има поголем удел од вашата средина, освен нели х5 Барела, за кој има сериозна дилема дали он дали Погба, нели :icon_lol: .

А отпадот ке остане отпад, шљам и се дури Интер купува такви играчи, најголем успех на Интер ке биде тоа дека издејствуваа ревашот со Јуве да се игра без публика, а Јуве ке зима Калчо десет пати по ред.
Единствена разлика меѓу отпадот и шљамот на Интер и тој на Јунајтед е што едно ѓубре на Јунајтед кошта колку цело ѓубре на Интер. И тоа што му плаќате да игра за Интер. И се додека купувате такви играчи единствен успех ќе биде тоа што ќе бидете на двајца играчи од Сити и Ливерпул. Ако идеме по оваа логик
Кога сме на темава лично мислам дека сте за нијанса појак тим, само не се преценувајте толку, не сте галактикоси.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
21.030
Поени од реакции
55.004
Јас уште ја чекам дискусијата за Ранокија vs Џонс :kafence:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.554
Поени од реакции
20.625
Не е флоп штом Солскјер планира следната сезона да ја гради играта околу него. Гледаш некој да планира да гради игра на Дембеле и Кутињо?
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
7.923
Поени од реакции
12.977
Шкринијар ако го трампаат за Ндомбеле ќе мора некој да се пука во колено, од принцип.
Не викам дека Ндомбеле лош ама ти да исфрлиш млад играч кој го калиш 3 години и е на чекор до класа дефанзивец треба да си крајно ненормален.
Ако го носат Тонали и ако остани некој од Весино/Гаљардини незнам зошто му е Ндомбеле што изгледа ко малку подобра верзија од Кондогбија кој беше избркан од тимов како куче.
Ми немаат смисла со исфрлањево на играчиве ко да се ѓубре, по секоја цена да се исшутира па макар за кило ореви.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
2.713
Поени од реакции
5.021
Шкринијар ако го трампаат за Ндомбеле ќе мора некој да се пука во колено, од принцип.
Не викам дека Ндомбеле лош ама ти да исфрлиш млад играч кој го калиш 3 години и е на чекор до класа дефанзивец треба да си крајно ненормален.
Ако го носат Тонали и ако остани некој од Весино/Гаљардини незнам зошто му е Ндомбеле што изгледа ко малку подобра верзија од Кондогбија кои беше избркан од тимов како куче.
Ми немаат смисла со исфрлањево на играчиве ко да се ѓубре, по секоја цена да се исшутира па макар за кило ореви.
Ех, Кондогбија избркан ко куче?
Очигледно беше дека не му се игра во Интер/Италија.
Можеби е истото и со Шкринијар па бараат чаре да не им отиде за џабе.
 
На врв Bottom