Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.027
@Syn
Знаеш што е работава? Што преочигледно е дека ја нема ситуацијата под контрола. Од денешна гледна точка, по веројатно е да не фати удолница, како и со сите претходни тренери.
Тој гап од 20 поени ќе го нема (можеби), ама и гаповите со играчите што ги имаа минатите тренери ги нема исто така.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.343
@Syn
Знаеш што е работава? Што преочигледно е дека ја нема ситуацијата под контрола. Од денешна гледна точка, по веројатно е да не фати удолница, како и со сите претходни тренери.
Тој гап од 20 поени ќе го нема (можеби), ама и гаповите со играчите што ги имаа минатите тренери ги нема исто така.
Seedno, osven ako pak ni visi LS :)
Ne mi e po kejf kako ja privrsuva godinata ama od druga strana ne ni ocekuvav nesto bolje pa od toj aspekt ne sum nesto posebno razocaran nit pak iznerviran so isklucok na ispaganjeto vo LS, razocaran ke bidam ako vo idnina ne go dostavi ona za koe e i donesen, sozdavanje na sampionska generacija. Dadeno mu e vreme za toa, nit pak e usloven za nosenje na instantno golemi tituli, taka da site uslovi u globala klubot ke mu gi ispolni.

t.e. sea da ne se ponasam ko gotova da e sezonata, kupot e tuka, i LE, dve natprevaruvanja koi moze da se osvojat, LE ne e loso da se zapne i da se ide do kraj, vo slucaj da prodolzi toa natprevaruvanje, zasto ako se osvoi pod difolt ke se prv sesir vo LS naredna sezona.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Sme go predale mecot so Ren vo mladinskata LS, verojatno so 0-3 ke bide registriran, a se ocekuva i vo LE da se desi istoto so ogled na toa deka sve e suspendirano vo Italija do 3ti april.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Можно е да се игра плејоф ако не се најдат термини за одигрување на одложените.
Така остануваме во игра за титула.

Најлошо сценарио е да го прогласат Јувентус шампион бидејки бил прв во моментот кога лигата е прекината а боле комплетирани сите натпревари.
Тоа значи и испаѓање на последните 3 во тој момент, или никој да не испадне и да се прошири лигата.

Трето сценарио е да не се прогласува шампион, само патници за Лш и ЛЕ.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Туку со Гетафе до кај сме ? Имаше изјава Од нивна страна да не се игра утамкицата во Милано.

Any update ?
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.331
Поени од реакции
6.235
На фудбал италија има инфо дека можно е да го смениме Најк за Адидас од финансиски причини фала јасно.

гуглав малце, интересно би изгледале можните дресови, макар да фоткиве не ни видов кога се аплоадирани, постари изменети верзии на нашиот дрес се.

milan-inter-kit-swap-by-franco-3.jpg inter_10-11_adidas_away_20101018_1292905957.jpg inter_milan_x_adidas_-_away_kit_concept_20190305_1488234767.png

И дајте почнете да пцуете мајка, и така седите дома по цел ден, шо прајте бе да вибам мајката :pos:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.331
Поени од реакции
6.235
Морати донира 1 миљон евра во болниците во Северниот дел на Италија за борба против короната.
Кога ќе видам колку е тивко у темава ми идат солзи на очите како на Скелото кога им здрви гол на ББилан.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Шо да кажиме...бевме срамнети со земјата од Јувентус..не исплескаа и не помочаа по којзнае кој пат..воедно Коронавирусот ги торпедира уште толку Италјаните па ни до фудбал ни е дојдено ни до ништо...а кога ќе биди до фудбал дојдено треба да наредат едно 7-8 победи со ред па за да ни ја вратат надежта дека можат да бида екипа....сега засега се мочковци.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Да да, затоа не пишуваме на темава, дека сме изгубиле од Јувентус. Не дека е светов отиден во тиквите...

За што да пишуваме во темава? На кого му е до фудбал? Скролам на твитер и туку ќе налетам на некој твит, Интер заинтересиран на лето да го доведе тој и тој... сериозно? Си немаат луѓето работа си измислуваат статии. Како стојат работите, успех ќе е ако го дочекаме летото. Кој воопшто се замара кого ќе сме донеселе. Дека сега фудбалери само на тоа мислат, како да потпишат со клуб од Ломбардија :pos:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.331
Поени од реакции
6.235
Ај бе не бидете депресивни :D
Дај нешто нека врти темава малце, сериозно, што имав приватно да доработам доработев, на работа стагнира се, добуткувам што може, книги 2 прочитав, игри веќе деца ме пердашат на дотава, у депресија сум ја кога играм па не играм, филмови веќе не ми се гледа, ако ја изгледам GameofThrones пак ќе фанам корона намерно и ќе ги барам режисерите да им се искашлам....

Дај да почнеме некој thread тука, кога почнав да навивам за Интер.
Ако има волја нека тера муабетот.
Ја ставам Мај 2002, тогаш сестра ми беше 3та година гимназија, ги однесоа во Турција на екскурзија, ми донесе црно-син дрес на Бобо Виери со 32ката позади, со крагња, фалц дрес фала јасно ама убав. На брат ми му донесе исто од Виери ама 21 светло син од Италија, ја ги носев и двата. Непишано правило, од кој имаш дрес за тој си, така и ја си станав интераш и неам сменето клуб.
Дресов го чувам ден денеска, мал ми е, ама јбг со него почна се :D
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Како прво, GoT ти е чисто промашување во даденава ситуација, тоа се гледа кога е за фанфари работата. Сега е само за LOST, преживување во време на криза, станување подобар човек.

Јас кога бев мало дете идол ми беше Панчев, навивав за Вардар, Звезда и после тоа Интер. Тие ми беа првите години со фудбалот. Цели натпревари немаше, или јас не памтам. Од некоја причина на „Спортски преглед“ после головите од домашното првенство се вртеше исклучиво калчото, не знам зошто. Така и се родија симпатии кај многу луѓе за италијанските екипи, посебно кога балканот потона во војни и пропаднаа сите клубови кои некогаш беа силни. Луѓето се префрлија на калчо, изборот беше Милан, Јувентус или Интер. Тие што навиваа за Звезда поради Савичевиќ го симпатизираа Милан, Јувентус не знам кој го симпатизираше, во главно смрадови неизбањати со години беа, Морено Торичели тип на багра... заглавив со Интер.

Прв дрес ми беше од Креспо, фејк нормално.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Класика јуве:

 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.841
Поени од реакции
8.687
Класика јуве:

Точно е ова, ја потврди информацијата македонец од село Долно Ѓуѓанце, кој отишол да крои лозје у Лана и во крантин е две недели во Италија, инфо од прва рука:backa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom