Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Барела ради жути картони нема да игра со Аталанта.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Нема ни Шкринијар да игра, али на Барела сосема непотребен старт.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Za lukaku i lautaro veke sve e kazano, sezonava ni se alfa i omega, na grb go nosat timov ali treba da se spomene i de vrij koj e bog i batina momentalno u odbranava na inter, ubedlivo najdobar igrac i prav lider na istata, denes izigra doktorska partija, definirase kako se igra odbrana, od pozicioniranje do citanje na protivnikot.

Pobeda na ovoj teren nemaat od 97ma, konecno, ebano konecno, i triplete sezoni i sve ama ne sakaa da padnat kopilinjava, se cekase na mojot covek konte.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.161
Поени од реакции
107.613
Језда беше решена текмата ама пеналот над Лаутаро.... Мртви ти ебам Довери и на тебе и на Вар.

Рутинска победа, ќе ти ебам тоа селската екипа Наполи у сред пичка.

Јака средина имале, ќе не одереле, мрш да не им ебам тоа миџетите умрени.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.924
Језда беше решена текмата ама пеналот над Лаутаро.... Мртви ти ебам Довери и на тебе и на Вар.

Рутинска победа, ќе ти ебам тоа селската екипа Наполи у сред пичка.

Јака средина имале, ќе не одереле, мрш да не им ебам тоа миџетите умрени.
Што човек си ти бе? Секој пост ти е 70% миџети, 30% шампиони. :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.161
Поени од реакции
107.613
Што човек си ти бе? Секој пост ти е 70% миџети, 30% шампиони. :D
Со 30% го бодам Урко и така ќе биде до крај на сезона, што го ебам. Се испичка да не стаи пред Наполи да не го реметат у случај да заебе Интер, така да кој го врти ќе ме трпи до крај на сезона.

А Наполи ги мразам, одвратна екипа, глумци, лингури, пички од играчи.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Многу жолти картони изнасобравме безвезе ама освоивме презначајни 3 бода вечерва. Браво
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Kakva odvratna ekioa se ovie Napoli, uff merak mi se napravi sto gi pobedi me.
De Vrij, lider u senka go stavi Skriniar ovaa sezona, Bastoni israsnuva u igrachiste.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Бастони бреј, ги уништи детето, мислам дека секој воздушен дуел го доби, со Де Фрај изиграа врвна утакмица. Де Фрај дефинитивно го надмина Шкринијар, веројатно ради тоа што на Словаков не му одговара игра со тројца стопери, но сеедно, Де Фрај оваа сезона е алфа и омега во одбраната.

Следна утакмица нема ни да се осети отсуството на Шкринијар, али Барела е ко буре барут, не знаеш кога ќе пукне со некој ретардиран и непотребен старт. И после жолтиот пак се залетуваше ко сељак, којзнае колку има вриено Конте.

Лукаку и Лаутаро се нешто што Интер го немал одамна, страшно дуо, партали.

Гази ги миџетите све да им изнаебам селско, и на тој Руиз што ја шутна топката ко гомно и на цел стадион што плаче за секој контакт. Она на крај врз Лаутаро е излишно да се коментира.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
nema zasto godin da se buni za bastoni, fakt e deka na timov mu fali stoper sto znae so leva da igra, samo eden takov imame a maliov dobro si gi koristi sansite realno gledano, moze najidealno scenario za nas e godin sezonava da ja izgura i da si ide, a da probaat da go zemat vertongen koj isto e sloboden naredno leto, pa nego i bastoni da gi imame za levo, a skriniar fiks desno da si ostane zasto levo e nub.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Не бевме ние нешто изузетно предоминантни колку што Наполи немаат никаква синхронизација , колку пати излегоа 3на 3 , 4на3 на контри и ја дуваат од 20 метри. Па Анчелоти со мозочен удар е Мурињо 2010 за Гатузо уште не ми е јасно како може таква глупост да напраат.

Фала курац Броз, Сенси , Барела иако 20 мин ама со оваа средина Интер може да парира на кој било во Европа. Језда а го видам во дуел паника ме фака да не се искине некој пак ама како и да е одлична победа против говедава што пепел не праат последниве години.

Сега уште еден огромен тест против повампирените Аталанта.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom