Фан Клуб: Интер

Дали мислите дека имаме шанси за Скудето.

  • Можни одговори

  • Не

  • И ајт чао пријатно


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Marquess

Second to none
Член од
20 јули 2009
Мислења
3.708
Поени од реакции
5.563
Ima da gi udavime na Meaca, sve da im ebam i na niv. Mora da im vratime za lani sto ne odraa, im ebam toa edniot midzet u ekipa, Papu Gomez.
Тим 1 2+ и 1.
Трпај колку имаш уште од сеа,да не отиде провалија квотата до сабота.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.400
Поени од реакции
2.339
Конте ќе ги прочита и нив како селски буквар..најдовратна екипа ми се Аталанта во последните години..гла немаме кренато од нив и како братска екипа обавено глата ни ја дупат...пресумливи ми се натпреварите против нив години нанаад.

Ама ако ги победиме после следат полабави натпревари до дербите со Милан(колку и да се отепани пак е тежок натпревар) и Лацио на Олимпико...ако сакаат да се борат за скудето мора се да се победи.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.212
Поени од реакции
3.284
Конечно победа против Наполи на гости. Од минатиот век немаат победено таму. Уште подобро е што продолжуваат во добро темпо и после паузата.
Се на се, добра полусезона. За една од целите потфрлија, со неуспехот во групната фаза во ЛШ, кое оди на грбот на Конте, но за другата цел, (домашното првенство) сериозно натфрлија, што пак е заслуга на Конте.
И најголемите оптимисти на почеток на сезона, би се согласиле дека Интер немаше тим за да игра рамо до рамо со Јувентус цела сезона, особено во ситуација кога Јувентус не би испуштал бодови. Што и се случува во моментов, ради класика Јувентус прагматична игра и понекоја судиска асистенција.
Така да, овие резултати дефинитивно се над очекувањата.
Ако му донесат уште еден квалитетен мидфилдер, каков што Конте бара, реални се шансите да играат за титула до крај на оваа сезона. Дефинитивно би имале тим за тоа и целите соодветно би се поместиле.
Иако се мали шансите тоа да се случи, трансфер на некој ко Ериксен би било game-changer.

Следно би било добро и напорниот Гасперини да го подберат, кој секогаш против Интер го спрема тимот ко за животот на детето да му се работи.
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.400
Поени од реакции
2.339
Плус Иличич и Гомез во животна форма се..мамичето му го расплакаа на Милан и на Парма во последните два натпревари..со оглед на тоа дека имаат преслаба одбрана се надевам дека ќе ги легнат брзо.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
660
Поени од реакции
321
Со 30% го бодам Урко и така ќе биде до крај на сезона, што го ебам. Се испичка да не стаи пред Наполи да не го реметат у случај да заебе Интер, така да кој го врти ќе ме трпи до крај на сезона.

А Наполи ги мразам, одвратна екипа, глумци, лингури, пички од играчи.
Ne seri
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
6.705
Поени од реакции
677
И од авион се виде дека Наполи ни ја пушти утакмицава за инает од Јубе, лесно си врвиме секаде сезонава...

Аталанта ни е братски тим, ке биде лесно дома.

Мислам дека и Лацио ке ни пушти во Рим, па тие за Лш директен натпревар ни го дадоа па зошто да не и за борба за титула...
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.089
Поени од реакции
1.529
Сенси кое движење го има па, па, па... Иниеста жими се.
 
На врв Bottom