Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Чим Лазаро и Лордот се крила сигурица е утакмицава.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.052
Поени од реакции
12.510
Ова во превод значи дека никогаш нема да ја победиме Барселона, и којзнае дали воопшто ќе ги победиме Виола и Рома..а камоли Наполи ако не се врати еден од двата...и тука по default умре сезоната...уште Брозович фали да се повреди и то е то
Која виола бе стручњаку???
Онаа на мртвакот монтела?
Оди гледај ватерполо,рагби нешто...

А замисли додека беше пишан џони вајсмилер те рачунав за некој по-реален фан кој прати фудбал и има некое познавање.

Незнам што ти стана откако си Трибијани,жими све !

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.321
Поени од реакции
57.792
Ова во превод значи дека никогаш нема да ја победиме Барселона, и којзнае дали воопшто ќе ги победиме Виола и Рома..а камоли Наполи ако не се врати еден од двата...и тука по default умре сезоната...уште Брозович фали да се повреди и то е то
Пост вреден 12 бода! :pos:
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Која виола бе стручњаку???
Онаа на мртвакот монтела?
Оди гледај ватерполо,рагби нешто...

А замисли додека беше пишан џони вајсмилер те рачунав за некој по-реален фан кој прати фудбал и има некое познавање.

Незнам што ти стана откако си Трибијани,жими све !

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Долго време си фан на Интер, знајш дека Виола ни е тежок противник на Артемио Франки,и само во 2015 година(мислам) ги имаме победено на гостински терен (кога ни играше Хернанес на средината).

Те молам не се понашај како против второлигашка екипа да играме..лани памтиш добро шо ни се случи против нив кога од 1-3 судијата гадно не ограби и му подари пенал 93-та минута....едно од најтешките гостувања ни е Виола..со младинци да излезат пак тешко се добиваат на домашен терен....и на Јувентус му извадија 0-0 оваа сезона ако се сеќаваш.

Со ставовите сум истиот..не знам зошто мислиш дека ми стана нешто..тоа што сум реален и директен неможам да го сменам.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.052
Поени од реакции
12.510
Долго време си фан на Интер, знајш дека Виола ни е тежок противник на Артемио Франки,и само во 2015 година(мислам) ги имаме победено на гостински терен (кога ни играше Хернанес на средината).

Те молам не се понашај како против второлигашка екипа да играме..лани памтиш добро шо ни се случи против нив кога од 1-3 судијата гадно не ограби и му подари пенал 93-та минута....едно од најтешките гостувања ни е Виола..со младинци да излезат пак тешко се добиваат на домашен терен....и на Јувентус му извадија 0-0 оваа сезона ако се сеќаваш.

Со ставовите сум истиот..не знам зошто мислиш дека ми стана нешто..тоа што сум реален и директен неможам да го сменам.
Ја имаш ли гледано годинава Виола?
Само името е останато.Рибери им умре вчера,а беше едина светла точка кај нив сезонава.

Незнам,мене ми се чини дека за инат го напиша постот погоре...
пс.Гостувањето кај Торино исто ни беше рак рана низ годиниве,чим таму брилјиравме,виолава на монтела ќе го јаде и со валеро/весино/гаљардини средина да сме

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.009
Дури и со среден ред од Весино, Валеро и Брозович СПАЛ не се некоја екипа од која треба да се тресиме. Идеален натпревар Лукаку да се иживљава со нивните дефанзивци.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.944
Поени од реакции
6.117
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
Најјак лик е @Трибиани (во позитивна смисла), страда од хроничен panic mode кога станува збор за Интер.:)

Еве им убава шанса со победа да дојдат до прво место, за мал позитивен ефект врз самодовербата, пред овој многу тежок период со тешко противници и со проблемите со повреди во средина.
Нормално прво место апсолутно ништо не значи во овој момент, ама можеби би спречило паничење во ситуација да не извадат добри резултати со Рома, Барса и Фиорентина после тоа.
Големо разочарување е што Сенси нема да се опорави во текот на овој период, посебно за натпреварот со Барса, таму беше најпотребен. Уствари не е само разочарување туку и проблем. Не знам што стана со човекот, изгледа се повредува од станување и седнување. Се надевам дека е само моментална лоша среќа, а не нешто што ќе го влече цела кариера.
Нема потреба да повторувам колку работи ќе сменеше ако имаа уште еден квалитетен мидфилдер сега, нели? :)
Таа одлука на почеток на сезона може клучна да се покаже ако затераат неколку лоши резултати. Да се надеваме дека Конте ќе извади неколку трикови од ракав и ќе ги добие тешките утакмици кои следат, особено со Барса, затоа што во него треба да се крстат сега и здравјето на двојката напред.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom