Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Изгубија душа на крај, ама класично италијански до крај изиграа.
Првото место е добро за и таа психолошка бариера да ја поминат.
Ако и Гаљардини пак се повреди, треба Конте да влезе во средина следно, да се истера периодов. Или можеби Асамоа да го преквалификуваат назад во средина. Или она младото дете од Франција да добие некоја минути. Или некој од форумов да покрие. :D

Сега е моментот и тоа ѓубрињата од Рим да ги тепаат.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.538
kuznae konte zaso go startuese, valjda deka e poiskusen od bastoni a ne igrase dolgo vreme, ne veruvam na bastoni da smeta primer so barsa od klupa, pa ovoj da vleze u ritam, inace mnogu podobro ke bese bastoni levo a skriniar desno, nemase ni ovoj gol sto go primija, da go primime. Tuka skriniar mnogu nezno i loso vleze u duelot, opsto loso se pozicionirase za da startuva i da odzeme topka samo faul mozese da napravi i da dobie zut a ne ja odbra taa opcija po sto padna gol.

Ipak ne ubiva celo ova tempo i povredi, preteska utakmica imaa i na fizicki i na mentalen plan sea vo Slavia sparta koi da se, taka da razbirlivo e deka ke padnat u vtoro, baska 2-0 vodea ne brkaa oni golovi tuku spal, logicno bese oni da napadnat, imaa (samo) 2 sansi za gol, golot, i uste edna potoa tomovic ali i ova bese dovolno za 2-2, a inter dva zicera utnaa, ona na lautaro vtoroto morase da bide gol a ne da napravi 3 potezi poise taka da sve koga ke se sobere totalno zasluzen triumf i nov rekord.

Sea za so roma ke bide tesko ko i uvek protiv niv doma, mozno e galjardini da ne igra i taka samo na trojca igraci ke ostanat u sredina sto e ogromen problem, jedino konte da improvizira deka ima i takvi najavi, esposito da pocne ili politano, i da igraat popovleceno, ama vo ovaa situacija na klupa prakticno i ke nema alternativi za napad.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
многу се мачиме со три назад, вака мислам и против сасуоло ги поминаа пред да ни шибнат гол.
Шкринијар особено, неможи да се адаптира ни лево ни десно, особено кога ќе ги развлечат по страни.
Малку и винг бековиве ни се слаби во дефанзива.

тоа што неможиме да издржиме без гол примен е проблем ама дуото напред ќе ги убие сите екипи во серија А со исклучок на Јуве, Наполи, Рома, Лацио.
страшен напаѓач со карактер ала диего коста е лаутаро, нонстоп ги држи на работ противниците, тежок за чување и без страв и респект игра.
Требаше да ја убие утакмицата со зицерот ама то е то.
Голем импакт имаат со лукаку во екипата.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Барса секако е прва во групата, сигурно ќе играме со, комбиниран состав плус катастрофа сме годинава на гостувањата ништо чудно да не добиете лесно.

П.С. Кој ќе лапате од кај нас зимово, Видал или Ракитич? :)
И има ли раководството у план да имате некое засилување?
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.054
Поени од реакции
12.517
1.6 kвота на победа на Интер против Барса е во моментов :pistoldz:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
И јас се изненадив, на резултати ни даваат 1.6 коеф за победа.

Изгледа се договорија да имаат попуст за Лаутаро
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.538
Сенси официјално аут оваа година, се враќа после паузата.
Гаљардини исто се повреди.
Господ нека им е на помош следниве натпревари, само тројца фит играчи за среден ред од кои еден е Валеро. Време му е на конте за 343, онаа формација од челзи со која и освои титула, нарочито ако Политано е спремен за игра, а и ваљда агуме барем на клупа да биде следниов период и чат пат да влага ко Еспозито.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.338
Поени од реакции
6.257
И Политано е повреден. Со кој игравме кога се повреди не ми текнуе, Дортмунд мислам, едвај одеше по теренот, немаше веќе измени, жал ме фана за човекот.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.538
И Политано е повреден. Со кој игравме кога се повреди не ми текнуе, Дортмунд мислам, едвај одеше по теренот, немаше веќе измени, жал ме фана за човекот.
na klupa bese poslednite dve, ls i serija a, taka da ima sansa da vleze u nekakva kombinacija, ako ne za roma, za barsa.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Џеко може да го пропушти натпреварот со Интер поради грип, тоа е исто како Барса да игра без Меси...
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.544
Поени од реакции
21.507
Џеко може да го пропушти натпреварот со Интер поради грип, тоа е исто како Барса да игра без Меси...
Да, ако си ја гледал Рома од лани или сезоната пред.
Баш оваа сезона воопшто не е клучен играч.
Али без разлика, мора да се победи натпреваров иако имаме проблеми во средниот ред.
Имаме шанса да се одлепиме и повеќе од бод со оглед на тоа во каква форма е Лацио, па и во каква форма е Јуве.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom