Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.784
Поени од реакции
8.848
Нек си оди ме боли кур, ама да го мењаат со некој ко Матич, професионалец, а не со наркоманот Артуро, па догодина пак да јадеме гомна за недисциплина, цигари, дрога..

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.039
Поени од реакции
12.463
Тек сеа ќе им земат пари...
Да ти ебам и марота и конте и све јувенташко што носат во нив да им изнаебам!
Све да им ебам!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Рома како што е катастрофа на секое поле,да им увалиме трампа Наинголан и Дамброзио за Заниоло или Флоренци :pos:
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
Тек сеа ќе им земат пари...
Да ти ебам и марота и конте и све јувенташко што носат во нив да им изнаебам!
Све да им ебам!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
ja mislam deka veke e dogovorena rabotata so negoviot sleden klub, zboram za ikardi, kako daleku pokompleksen problem.
I od toa sto momentalno se spekulira, Napoli e vo prasanje, ne Juventus.

Za radja manje bitno, mada moze i za nego e najden klub ( kina ? ).

Ne mi ide covek ko Marota javno da izleze so vakov detalen muabet, bez pritoa vo pozadina da nema nesto naredeno. Ama eve vremeto ke pokaze dali ova e slucaj ili ne.
Za juve ne veruvam zasto odbivaat da go dadat dybala u povraten pravec, a napoli bile spremni da keshiraat 60m evra.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.930
Поени од реакции
6.094
Koja glupa uprava imame vo timot toa e nevozmozno. Marota jakio transfer mag izleguva i da zboruva deka sd na prodazba. Nieden klub sega nema da ponudi pari za niv site ke cekat poslednata nedela od transfer periodot i ke gi ucenuvat za sitni pari ako dadas ok ako ne trpete si gi uste.



Dokolku e tocna izjavata ako ne ovoj komentar nevazi.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
Да требаше Икарди да го купуваме од Наполи, под 90 немаше да биде. Ама сеа ќе ни го здиплат за макс 60.
Имам впечаток дека за секоја одлука на управата, барате оправдување. Пушел Наинголан, се дрогирал, се пијанел не знам ти што. Да излезеше Марота со изјава дека ќе остане, тогаш немаше да се пишува дека се пијанел,дрогирал итн..
Остај продажбата, купувањево како иди. Веќе 6ти Јули сме.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Треба ретардиран да е да искача со ваква изјава а да немаат договорено купец
Калма...
Самото назначување на топ класа тренер треба да ви дава сигурност дека клубот е тргнат на правиот пат, не знам што е со паникава
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
ОК, се надевам само дека и Перишич истиот третман ќе го добие. За Икарди комплетно го разбирам и оправдувам секој потег, ама бркање на Наинголан на ваков начин е газење по тенок мраз. Не дека е професиналец за пример, ама сумата за која е платен пред една година е прилично голема. Плус е единствениот вистински квалитетен играч во средината. Шпекулациите кои се споменуваат, се за позајмици во Кина, што е логично, зошто не верувам дека има клуб што ќе плати доволно за Интер да нема загуба од трансферот.
Ја ќе почекам да видам како ќе изгледа тимот на крајот на траснфер периодот, пред да давам мислење за него. Само се надевам дека покрај Барела и Сенси, таргетираат некој екстра квалитетен мидфилдер до крај на преодниот рок, зошто инаку би немало смисла инсистирањето со продажба на Наинголан, а сигурно место за Весино и Гаљардини. Лукаку за Икарди и Барела за Наинголан најверојатно ќе значи мачна сезона, треба поголем, многу поголем квалитет тука. Марота и другар му имаат битна работа да сработат ова лето и имаат услови да ја сработат. Изјави како “Конте ни е најдобар играч“ не ми значат ништо. Ни ќе прават разлика ако имаат тренер со 10+ милиони евра плата, на чело на тим што нема и не може да се бори за титула. Притисокот со кој и он и Конте се соочиле до сега во кариерите, не е ништо во споредба со тоа што ги чека во Интер ако сезоната не им оди по план.
Од мене имаат benefit of the doubt, дури не се докаже спротивното, ради досегашните нивни кариери. Али, подобро да не ја посерат ситуацијава.
Иначе, се надевам дека не се сериозни за Матич шпекулациите. Тогаш ростерот ќе им изгледа како Манчини да го составувал.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.089
Поени од реакции
9.000
Марота им врши јавно притисок да прифатат некоја сервирана понуда на Икарди и Наиголан. Ваква изјава не се дава рандом без притоа да се согледаат негативните последици кои произлегуваат од неа. Аусиљо да кажеше вакво нешто да разберам паника, маестро Марота е друга прича. Стар искусен лисец е тој, знае што прави.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.039
Поени од реакции
12.463
ja mislam deka veke e dogovorena rabotata so negoviot sleden klub, zboram za ikardi, kako daleku pokompleksen problem.
I od toa sto momentalno se spekulira, Napoli e vo prasanje, ne Juventus.

Za radja manje bitno, mada moze i za nego e najden klub ( kina ? ).

Ne mi ide covek ko Marota javno da izleze so vakov detalen muabet, bez pritoa vo pozadina da nema nesto naredeno. Ama eve vremeto ke pokaze dali ova e slucaj ili ne.
Za juve ne veruvam zasto odbivaat da go dadat dybala u povraten pravec, a napoli bile spremni da keshiraat 60m evra.
Марота им врши јавно притисок да прифатат некоја сервирана понуда на Икарди и Наиголан. Ваква изјава не се дава рандом без притоа да се согледаат негативните последици кои произлегуваат од неа. Аусиљо да кажеше вакво нешто да разберам паника, маестро Марота е друга прича. Стар искусен лисец е тој, знае што прави.
this-is-fine.0.jpg
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
Pogresna upotreba na memeto, so ogled deka situacijata vo timot e na super nivo i moze najbolje posle 2010. :kafence:
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.039
Поени од реакции
12.463
Pogresna upotreba na memeto, so ogled deka situacijata vo timot e na super nivo i moze najbolje posle 2010. :kafence:
Супер ниво :).
Ако тебе ти е супер најдобрите играчи да се поклонат (буквално) на наполи/јуве, мене не ми е.
А коа ќе ми текне дека перишич,брозович,кандрева,жаомарио тенк не ги бие,ми иде да пукнам од мака уште толку!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom