Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.926
Со ентизујазам го чекав натпреваров да почне и некаде после 3-4 секунди на првото додавање од Далберт сакав да се исклучам. Удри по топката, ако пројде, пројде... каков аматеризам...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.926
Како ја има уиграно Маестро Спалети екипава... топ. Многу сме појаки без Икарди.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.926
Почнаа да се фрлаат за пенал. Очај.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Очај фудбалери, очај игра, значи тешка трагедија од клуб сме. Никад не можеме да бидеме сериозен клуб со играчи ко Далберт и Кандрева.

Кандрева еј, моментално не може место да фати во Академија Пандев... ја вакво нешто не памтам во животов дека сум гледал, овој повеќе штета прави на терен отколку што придонесува, идиотов буквално е изгубен во простор, ама буквално мислам дека не знае каде се наоѓа на терен, не знае за кој игра, против кого, колку фор да даде, на која страна да тргне, на која страна да брани... не, не, ваков играч на пример да истрча во Барселона, тачно после утакмица има да го искршат од тепање и во море да го фрлат.

За Франкфурт не ме боли курац, ама знам дека Милан, ако Гатузо не се испичкари и да им рече претпазливо да играат, тачно ќе не изгазат. Немаме игра, никаква организација, никакви плански напади, Спалети очигледно е само онака ко фигура оставен, нема никаква контрола врз тимот. Ако на лето не се продадат Икарди, Перишиќ, Валеро, Весино, Гаљардини, Далберт, Дамброзио, Миранда, Кандрева и компанија, и следна сезона ќе си умираме, па и Гвардиола да ни биде тренер.

И памтете го денов, недела, 10.03.2019 - Гаљардини погоди рамка на гол. За ова Рипли треба да се снима, документарец некој да напправат саглам.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Очај фудбалери, очај игра, значи тешка трагедија од клуб сме. Никад не можеме да бидеме сериозен клуб со играчи ко Далберт и Кандрева.

Кандрева еј, моментално не може место да фати во Академија Пандев... ја вакво нешто не памтам во животов дека сум гледал, овој повеќе штета прави на терен отколку што придонесува, идиотов буквално е изгубен во простор, ама буквално мислам дека не знае каде се наоѓа на терен, не знае за кој игра, против кого, колку фор да даде, на која страна да тргне, на која страна да брани... не, не, ваков играч на пример да истрча во Барселона, тачно после утакмица има да го искршат од тепање и во море да го фрлат.

За Франкфурт не ме боли курац, ама знам дека Милан, ако Гатузо не се испичкари и да им рече претпазливо да играат, тачно ќе не изгазат. Немаме игра, никаква организација, никакви плански напади, Спалети очигледно е само онака ко фигура оставен, нема никаква контрола врз тимот. Ако на лето не се продадат Икарди, Перишиќ, Валеро, Весино, Гаљардини, Далберт, Дамброзио, Миранда, Кандрева и компанија, и следна сезона ќе си умираме, па и Гвардиола да ни биде тренер.

И памтете го денов, недела, 10.03.2019 - Гаљардини погоди рамка на гол. За ова Рипли треба да се снима, документарец некој да напправат саглам.
Можеш да го ругаш Гаљардини дека е бос играч, дека не е за голем клуб, ама у моменталнава средина на Интер, е еден од играчите со подобра реализација, ете извади статистика. И тоа верувај повеќе кажува колку се другите мизерија него што он е добар.

Еве Жоао Марио платен скоро двојно повеќе не може празен гол да погоди, ти за Гаљардини си се фатил, што и онака не игра.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Во право си, искрено не мислам дека Гаљардини е лош, туку дека дечкото си пропадна во сивилото наречено Интер. Кога дојде од Аталанта играше многу добро, после имаше дигресија во форма. Да не бидам лошо разбран, своите задачи на терен си ги врши добро, само што дечкото не знае да погоди гол, па цел свет да се преврти наопаку.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
mislam deka totalno mu se utinja pozicijata na galjardini, i negovata i na vesino, nedefinirano mi e toa sto go saka spaleti od niv, ama i edniot i drugiot deluvaat totalno odbaceno na terenot i mi igraat nesto sto u 21vi vek retko koj jak trener go bara od svoite igraci u sreden red. Isto i so broz, igra zadnji vezni, ne e toa, ali u inter konstantno tamu go igraat.
Samo spaleti znaeme izmislue uvek topla voda taka se ponasa i na presovite, da go citas sto sve kazuva ke mislis deka covekov e albert ajnstajn vo svetot na fudbalot, trener sto najmnogu uziva da zbori pred mediumi i da objasnuva ...
I sea eden throw back praime, i ideme na presot na murdzo vo 2010, klik na tv spaleti, klik, ranieri, solo prajmtajm : )))
2000% u pravo bese mur za dvajcava, ali narocito za spaleti, koga i da uklucis tv tamu e, uste zbori sto i kako se desavalo vo fudbalska italija.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Vidot me ebe ili ona na Lautaro ne bese raka, vo najlos slucaj ne vlijaese na Igrata toj mal dopir dokolku go imase...
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Гаљардини е толку ограничен што за него нема идеална позиција...

За со Франкфурт се повреди и Брозович, па остануваме само со Валеро и Весино во среден ред.

Ке мора некако да се "крпи" во средината. Асамоа може да добие шанса во среден ред а Дамбросио и Соареш како бекови.
Друга опција е лордот да игра позади Лаутаро.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
За Франкфурт не ме боли курац, ама знам дека Милан, ако Гатузо не се испичкари и да им рече претпазливо да играат, тачно ќе не изгазат .
Биди сигурен дека ова миљон посто ќе се деси, и декс колку да е обратнопропорционална формата на тимовите пичката наша ќе се брани и ќе игра на 0:0 посебно што сега има бод предност.

Среќа се дигна формава па Милан малите тимови ги тепа, сите дерби дуели тактички беше прегазен Гатузо, она буквално подот го бришеа со него
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Биди сигурен дека ова миљон посто ќе се деси, и декс колку да е обратнопропорционална формата на тимовите пичката наша ќе се брани и ќе игра на 0:0 посебно што сега има бод предност.

Среќа се дигна формава па Милан малите тимови ги тепа, сите дерби дуели тактички беше прегазен Гатузо, она буквално подот го бришеа со него
Малите тимови се најбитни посебно во вакво отепано првенство како Италјанското,ако фатиш контиунитет на нив тогаш резултатите сами по себе ќе си дојдат,а Милан и тоа како оваа година добро се покажва и си ги делка кај ќе стигни
 

Kajgana Shop

На врв Bottom