Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.637
Поени од реакции
81.579
Дајте видео од моментот кога Марота и се јавува на Ванда
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.924
Каква сапуница човече... У иста вечер искачаат информации дека Мауро бара клубот да му се извини и е дубоко увреѓен и повреѓен од тоа што му ја земале траката и после читаш дека курвава плачела по тв како Мауро пари не го интересираат, он го сака Интер и бара помош од Морати да ја опраи ситуацијава.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Икарди не се израдува на голот на Раџа, очигледно е дека ја има спукано со пола тим, па затоа и му ја земаа траката, каков договор какви бакрачи
Да бидам искрен , Дамброзио заслужува 100 пати повеќе да потпише договор од Икради .
Ikardi otisol vo soblekuvalnata na inter da ja proslavi pobedata zaedno so soigracite. Toa bese objaveno na fb od edna fan strana
Не бил у соблекувална а и нема што да бара да му ебам слепецот глуп .

Еве ти изјава од Спалети .
I very much appreciated that he was in the stadium and I would’ve appreciated it even more if he had come into the locker room afterwards to celebrate with us, as it was a very important victory for the team and he is part of this group, so I imagine he was as happy with the win as we were
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Еј којшо извините, јас можда упорен и напорен, ама брате оваа Ванда Нара е надреална. Оваа, брат е убер трол и се просерава на цела италијанска фудбалска јавност, мајке ми! Од Икарди, Марота, новинари, агенти, спортски директори, навивачи, абе на сите им се моча во уста еј!

Да ти ебам фудбалот во светот до кое ниво дојде Ванда Нара да е фактор! Оваа мајке ми игра курот со цела Италија. Невозможно е ова. Свака част.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Sinošnja emisija je bila i više nego interesantna. Wanda je pričala o dešavanjima proteklih dana i trenutnim odnosima nje i Icardija sa upravom Intera. Nakon toga ŠOK za Wandu, uživo u emisiju se uključuje MAROTTA. Najinteresantnije izjave sinošnje emisije:

WANDA:"Icardi neće potpisati novi ugovor sa Interom"; "Kad su mu uzeli kapitensku traku isto kao da su mu otkinuli nogu"; "Nije bitan novi ugovor, bitan je tim, riješit ćemo to privatno"; "Ja se ne kajem za izjave koje sam davala."

MAROTTA: "Dobro veče i Forza Inter"

"Mi želimo da razbijemo ovu napetost"; "Ovo nije nikakva disciplinska mjera protiv Maura"; Ja sam izvršni direktor Intera i napravio sam ovaj potez za odrastanje Icardija".

"Wandi poručujem da ostane smirena. Ako želite da se vidimo kako bi mi objasnili vaš izbor i razloge znate gdje me možete naći"; Takođe, ja ću vam predstaviti ponudu za obnovu ugovora koju možete prihvatiti ili ne".

Ako ovaa e tocno togas imame dobar direktor na celo na klubot.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.924
Остајте вие Јувентиниве што не дупат за Инфилтратор, типот си ја знае работата што може да се види и по играта на Перишич и Наиголан периодов. Формата им е во нагорна линија откако си попија васпитна од кривоокиот. (y)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.915
Маде од овца имаме. Сите нормални навивачи се фалат со играчите што ги имаат во клубот, само ние свршуваме на административци. Да имаа грам мозок ќе го дадеа тој фамозен еден милион да се надмине јазот и немаше да има ни П од проблем. Никој никого немаше да прозива.

Јас не знам, читам и по социјални мрежи и овде на форум, и не можам да ја разберам Интер фан-зоната. Чудо од навивачи. 90% застанаа зад управата на клубот да не му плати на најдобриот играч колку што реално вреди, иако клубот може со леснотија тоа да го направи. А од друга страна се растурија од критикување дека Кинезите не давале пари.

Еве, ова беше проблем што се решаваше со пари, а сакаа да го решат со казни и сега личиме на епизода од Касандра.

Вие слободно давајте поддршка на вакви мерки. Ама не Ио, никој не е поголем од клубот, Ванда е курва, си има правила, ова нема врска со преговорите... е па ете, уживајте во правилата и во големината на нашите спортски директори. Којзнае, еден ден можеби ќе почнат и да даваат голови од што се добри.

Со вакво менаџирање, со плати кои немаат абер да се помрднат повисоко од 7м иако ФФП завршува летово, со продолжување договори на играчи како Дамброзио, нас не чекаат уште добри 10 години мизерија.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
I jas nemozam da te razberam tebe za toj 1 milion se pregovara vo kancelarija ne na tv vo nekoe sou kade nekoj se pravi pameten.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
Лошото кај тебе Ио е што ја презентираш само едната страна од паричката, односно онаа која тебе ти одговара. Тоа што Икарди и сењора Ванда сакаа да се испосерат врз реномето на клубот на 300 можни начини треба да го занемариме, не? И не е во прашање само договорот, има и други проблеми кои сега за сега не ги обелоденуваат во јавност ама имаше веќе 2-3 шпекулации од новинари и фудбалери дека се дешавале срања во соблекувалната, дека Икарди сакал одредени играчи да играат во прв тим, да му подаваат само него, бла бла бла... Со оглед на тоа што го гледавме од ПСВ навака искрено не би рекол дека се само шпекулации тоа.

Тоа дека заслужува висока плата и дека не треба тој еден мочан милион да биде проблем си стои, ама начинот на кој он и неговата жена/агент пробаа да го изнудат беше убиј боже.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.924
Маде од овца имаме. Сите нормални навивачи се фалат со играчите што ги имаат во клубот, само ние свршуваме на административци. Да имаа грам мозок ќе го дадеа тој фамозен еден милион да се надмине јазот и немаше да има ни П од проблем. Никој никого немаше да прозива.

Јас не знам, читам и по социјални мрежи и овде на форум, и не можам да ја разберам Интер фан-зоната. Чудо од навивачи. 90% застанаа зад управата на клубот да не му плати на најдобриот играч колку што реално вреди, иако клубот може со леснотија тоа да го направи. А од друга страна се растурија од критикување дека Кинезите не давале пари.

Еве, ова беше проблем што се решаваше со пари, а сакаа да го решат со казни и сега личиме на епизода од Касандра.

Вие слободно давајте поддршка на вакви мерки. Ама не Ио, никој не е поголем од клубот, Ванда е курва, си има правила, ова нема врска со преговорите... е па ете, уживајте во правилата и во големината на нашите спортски директори. Којзнае, еден ден можеби ќе почнат и да даваат голови од што се добри.

Со вакво менаџирање, со плати кои немаат абер да се помрднат повисоко од 7м иако ФФП завршува летово, со продолжување договори на играчи како Дамброзио, нас не чекаат уште добри 10 години мизерија.
Самата Ванда нели вчера мега-драматично низ солзи рече дека Мауро не го интересирале пари, дека никогаш не биле парите проблем... Која самата пред да попие гордоста наша суспензија ќењаше кај стигне дека има понуда од Јуве, понуди од 10М по сезона и слично, ствари кои Асулио ги демантираше. И сеа, како тоа е проблем што се решава со пари? Отприлика ко да имаш дома размазено дете и да мислиш дека ако му купиш играчка ќе седи мирно. И веројатно ќе седи, само прашање е колку.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Абе убаво ви вели човекот, али кој да застани на таа точка на перцепција...
Сите си терате некој свој филм фор ноу факинг ризн.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom