Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Честото нова тема,иако се р,чкам со поголем дел од вас сепак имам голем респект кон 5-6 овдешни членови кој го прават овој фан клуб интересен...поздрав
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Честото нова тема,иако се р,чкам со поголем дел од вас сепак имам голем респект кон 5-6 овдешни членови кој го прават овој фан клуб интересен...поздрав
ама и ти си интересен..посебно кгога на аватар го имаше Бориело со ''башибозук'' фризурата:pos2:
 
M

mercenary

Гостин
FUCKING FINALLY! The black magic spell is finally dispelled, the sun rises again... :vozbud:




Kharja... :nerv: Чурам као оџак!
Нека игра Пандев место него, да ја увежбаме 4-2-3-1 за Баерн, само така може да ги тепаме!
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
^
Да не те цитирам, средината ни е каша попара све мој до мојега
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Вечерашниот натпревар е печен за од нула до два гола..едноставно не гледам како можиме ние да дадеме гол со оние играчи и со онаква поставеност....да ни беше Мајкон е друго но со Занети десен бек и со Карја и Марига.....mission impossible..а и не гледам како тие би дале гол освен некој ако се изглупира кај нас во одбрана!
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
FUCKING FINALLY! The black magic spell is finally dispelled, the sun rises again... :vozbud:




Kharja... :nerv: Чурам као оџак!
Нека игра Пандев место него, да ја увежбаме 4-2-3-1 за Баерн, само така може да ги тепаме!
Uste pred nekoj den i na Sky i na Gazzetta beshe najaven ovoj sostav. Mene najmnogu me iznenadi toa shto Motta e na klupa.

Chestito novata tema, se nadevam deka i na ovaa tema ke kje proslavime nekoja tutula sezonava. :D
 
M

mercenary

Гостин
Ранокија и Мота беа повредени, ама изглеа се опоравиле побрзо од очекуваното па се на клупа...
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Ај честито нова тема, прв пост од мене во новава тема.
Денес нека се чуваат Сампдорија

Повиканите за дуелот со Сампдорија
Goalkeepers: 1 Julio Cesar, 12 Luca Castellazzi, 21 Paolo Orlandoni;

Defenders: 4 Javier Zanetti, 6 Lucio, 15 Andrea Ranocchia, 23 Marco Materazzi, 26 Cristian Chivu, 55 Yuto Nagatomo, 57 Felice Natalino;

Midfielders: 5 Dejan Stankovic, 8 Thiago Motta, 10 Wesley Sneijder, 14 Houssine Kharja, 17 MacDonald Mariga, 20 Joel Obi, 29 Philippe Coutinho, 56 Sebastian Carlsen;

Forwards: 7 Giampaolo Pazzini, 9 Samuel Eto'o, 27 Goran Pandev, 31 Denis Alibec.
Кој е овој? Младинец некој?
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Кој е овој? Младинец некој?
Па младинец 20 години има и ова мислам дека ќе му биде прво негово свикување за првиот тим ако не се лажам.
И да, дојде во времето на Мурињо
 
С

сашенко

Гостин
Дечки честито нова тема и да ве фатам на спортска денес...2че
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.912
Санчез не ни треба, на на на на на... :vozbud:
Гол во стилот на Роналдо!
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Па младинец 20 години има и ова мислам дека ќе му биде прво негово свикување за првиот тим ако не се лажам.
И да, дојде во времето на Мурињо
18 години има, се смета за голем талент, нешто како Ранокија што го сметаа за подобар од Бонучи, така и Лоренцо го сметаа за подобар од тој младиот што замина во Милан.(му го заборавив името, но и тој е исто така добар).
Сепак, има разлика од Примавера до прв тим.
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Па сега рачунајте Удинезе дека ке лупнат 35 мил за Санчез,и ке дојде Барса или Челзи и ке го лапнат,и ние ке свириме клавир...
 
M

mercenary

Гостин
20 има бе, не го лажи..... :)

Каде е Крисетиг, треба поише да го форсираат.. чурам као оџак. :nerv:

Бене, за Крисетиг си мислел ти а? XD
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.594

Kajgana Shop

На врв Bottom