Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Да да, паднат голман со топка што отиде позади него сигурно знае да стане и да трча кон неа... Он не ни беше свесен кај отиде топката, сте играле ли вие некогаш фудбал па да знаете дека има ситуации коа ќе се вртиш како муле у круг без да знаеш кај е топката, иста ситуација и вчера. Башка што, и да знаеше, и да не беше во полн трк Калиниќ, топката секако влезе во гол.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.824
Поени од реакции
15.928
Да да, паднат голман со топка што отиде позади него сигурно знае да стане и да трча кон неа... Он не ни беше свесен кај отиде топката, сте играле ли вие некогаш фудбал па да знаете дека има ситуации коа ќе се вртиш како муле у круг без да знаеш кај е топката, иста ситуација и вчера. Башка што, и да знаеше, и да не беше во полн трк Калиниќ, топката секако влезе во гол.
Stefo pred da bide kosarkar bil golman :icon_mrgr:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Стефо пред да мисли дека е кошаркар бранел у маало пошто го тегнеле за уши увек кога имале играч мањак. Он ќе кажува, мисир4е.
Сакаш трампа Ханда за Мињо бе?
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Бидете среќни што воопшто стана после парадата. За дел од секундата се исправи на нозе. Не го серете за џабе, вториот гол односно таква ситуација е една во милион.
Уфо па вика со две раце да ја одбранел. :facepalm: Мислам малце повеќе да се обрати пажња на голманите кога бранат, ништо друго. Мало дете ќе најде логика дека таков шут под пречка со парада се брани со горната рака.

И ја не го сакам Ханда и сум редовен негов критичар, ама кога не е крив за нешто не е и крај. Треба малце реални да сме.
За Кондогбија сите ќутиме, за Икарди што сезонава 4 допири со топка се спои исто, за себичноста на Јоветиќ исто.. ама први сме за дежурните кривци, Ханда, Нагатомо, Манчини и Паласио.
До душа на овој последниов да му ебам све мртво да му ебам.[DOUBLEPOST=1443458498][/DOUBLEPOST]
Стефо пред да мисли дека е кошаркар бранел у маало пошто го тегнеле за уши увек кога имале играч мањак. Он ќе кажува, мисир4е.
Сакаш трампа Ханда за Мињо бе?
Не бе, пошто доаѓаше на гости кај баба му кај нас у маало и пошто е `дошљак` му праевме забава и го стававме напаѓач.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.295
Поени од реакции
108.421
Стефо пред да мисли дека е кошаркар бранел у маало пошто го тегнеле за уши увек кога имале играч мањак. Он ќе кажува, мисир4е.
Сакаш трампа Ханда за Мињо бе?
Одма, со две раце го земам Мињо. Кој си ти бај д веј да ме викаш мисир? А муслиман ниеден? Мрш.

И Фотос и Бенеамата, марш да не ве гледам, нема шанси да ме убедите дека не можеше барем да се стрча по топката, да му ебам тоа тесните тренерки белиНбеговски.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Уфо па вика со две раце да ја одбранел. :facepalm: Мислам малце повеќе да се обрати пажња на голманите кога бранат, ништо друго. Мало дете ќе најде логика дека таков шут под пречка со парада се брани со горната рака.
Ај земи и уште 5 пати прегледај го голот... Ко прво топката идеше токму по средината на голот каде што беше поставен Хандановиќ. Ко второ кој му к.. парада? Со благо ефе оди топката пак ќе кажам директно во голманот, 90 посто од голманите или ќе ја боксираат со две или со една ама ќе ја отераат у пизду матер, дали во корна па дури и до аут... Не дека одеше под пречка не дека требаше да прави некоја спектакуларна парада и со прсти да ја избаци во последен момент.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ако останеше во место а топката не добиеше ефе муабетот ќе беше „како може да биде глуп и да остане во место“.

Еве грешка на голман, кога топка оди у него и пробува да ја избие, раце му се исушиле.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Кој левак знае со десна добро да пуца одма да ми кажеш, ама ОДМА.
Ти држи вода муабетов, ептен ретки се леваци кои добро знаат да играат со десна, ама мене ми текна на Стјуарт Даунинг кој одлично ја користи десната нога и за шут и за центаршут.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ти држи вода муабетов, ептен ретки се леваци кои добро знаат да играат со десна, ама мене ми текна на Стјуарт Даунинг кој одлично ја користи десната нога и за шут и за центаршут.
Ај баш да видам. Дај видео нешто да ѕирнеме.
Пошто еден Меси не е добар со десна нога а не па Стујарт ДаунинК.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Ај баш да видам. Дај видео нешто да ѕирнеме.
Пошто еден Меси не е добар со десна нога а не па Стујарт ДаунинК.
Не можам да ти барам видеа па посебно не кај шо играл со десна нога. Ама го пратам добро цела кариера (плус 2 сезони играше за ЛФЦ) и ти гарантирам дека одлично играше со десна.
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095

Добро како да не се наЈежиш,ај да почнам од тоа милозвучливото гласче на Бранче :love: . Колку само добар коментатор,објективен пред се безразлика на тоа што е за Интер секогаш што е можно по објективно се трудеше да гледа на работите (знам дека тоа му е работа али барем не се палеше ко Хрватине на Барса и Реал да им ебам тоа залеџата и ожљедио се).Едвај сум чекал да дое недела бе да пуштам на Телма да им ебам тоа резолуцијата 240 а.к.а шутел,али пак некако што знам јебем ли га поинтересно беше,заразлика од сеа што морам да го слушам оној бидермаерон на Арена што онаниша на Јуве да му ебам Гваринот.Дај да се склопиме да собереме по 1000че да им даеме на Телма нека купат права пак да глеаме на раат крф им ебам покварена.Тоа е тоа у глобала нешто барав низ yt и ми искочи видеово и ми разбуди спомени :pipi:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.372
Поени од реакции
42.344
у Јануари се зима сигурно десен бек, дон аусилио уште утре иде у Монако за Фабињо, ако не он, имаат и алтернативна опција. (y)
од последниот десен бек од Монако што го земаа знаеме што испадна : )))
Добро е што веќе се планираат засилувања за јануар, ја убеден сум дека до тогаш високо ке котираат на табела, а дополнително ако се засилат со соодветни играчи за клубов, чуда можат да се десат со јак тим у лигава, со оглед дека Манчини не е од оние чудотворци ко Симеоне на пример, кој од нигде никаде со условно кажано послаб тим од конкурентите ( и тоа не било кои ) на хартија може да лапа титула и да им замрси сметки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom