Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 август 2010
Мислења
38.243
Поени од реакции
108.161
Никој не рече дека играме нешто WOW овие 6 кола, сите бевме согласни после серијата од 5 победи дека треба допрва тимов да се подобрува и да покажува добри игри. Мене муабетот ми е што одредени го криват Манчини за поразов, како тоа немал концепција и не знам што, а уствари ние од соблекувална губевме, со хендикеп почнавме. Како да имаш концепција кога голманот поклонува два гола?

Греши Манчини, никој не го спори тоа, али за утакмицава конкретно бесцелно е да се кења по него. Од сега натака забрана за играње на Паласио, освен да речеме кога ќе водиме па да влезе на крај на мечот колку да задржи топка. Перишиќ под итно да го префрли на крило, а не да ми го игра плеј или десен бек ко сеа што играше против Виола, а исто така и Љаиќ да го убаци у состав, за кој кур го купуваше. Гуарин треба да седне една утакмица, почна да се треска од земја после голот на дербито. Кондогбија изигра две слаби утакмици по ред, се надевам од следната ќе се врати на старо. Во одбрана Сантон хитно да лета од прва постава, не можам да го гледам.

Читам сега ќе сме го зимале Фабињо (ваљда вака беше) од Монако во Јануари, ми се допаѓа што уште од сега се прават планови за следниот преоден рок.

П.с. Дида го спореди со Хандановиќ? Те молам брат, те молам да не пишуваме понатака на темата Хандановиќ зашо нема да се разбереме. Не го сквернавете името на едни од најдобрите голмани во светот со ова теле мртво кај нас што брани.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.520
Поени од реакции
4.344
Дида ти е најголемот киксер, голман кој по мене ги има напраено најголемите глупости шо еден голман можи да ги напрај, ама апла глупости! А ти и при ова веруваш дека е еден од најдобрите. Ок е тоа, да, беше, но дај да не го сереме толку Ханда и да бидиме реални према она шо тој го има допринесено.

Ок не е врвен голман па да го споредуваме со Кан, Шмајхел, Буфон, Касиљас или други, али е солиден и има каква таква заслуга.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Стек не претеруј бе за Хандановиќ. Добар голман е и ќе остане како еден од подобрите голмани во лигава во изминатите да речеме 10 години. Не го серете толку, квалитетен голман е.
Вака испаѓа дека го бранам а не ми е тоа намерата, и мене не ми се свиѓа како голман ама реално не можам да идам со глава у ѕид и да го рангирам како да е Абијати или Падели.

Не навлагам у тоа дали е боље од Дида или не ама жити се немој па Дида да ми го ставаш во еден од најдобрите голмани во светот.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Убо пиша Ибракадабра, после Буфон, Ханда е, барем во Италија. Пак ќе пишам, Буфон Господ/Буда/Алах/Исус/Св. Петар/Чак Норис или незнам кој е за Ханда, ама пак два пати му ја лапнал наградата за најдобар голман во последниве 4 години. Можеби му ја даваат бидејќи не ќе е интересно секоја година да е Буфон... :toe:


Да не ми ги напрат јајцава цитрони некои членови, па и јувенташите(знам и овде читаат), ќе кажам исто дека Буфон е за мене најдобриот голман, откако јас пратам фудбал, ама сакале-нејќеле да признат, моментално се тука во поглед на формата, барем досега, а ако си продолжит овај со аматерскиве киксови и следниве утакмици и јас прв ќе почнам да го пцујам.

Исто, и Цезар во 2010 направи 3 кардинални грешки против Фиорентина и Рома на едни од најважните утакмици тогаш во Сериа А, па пак ево сега има статус на легенда во Интер, бидејќи Пацини го извади од лајната шо тој ги направи.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
@Me2

Абе вапцан чекам твој коментар за голманот? :vozbud:
Ставот го знаеш и ти и Џонтра, најголемиот опинок во Интер, сега се смирив али во неделата сум пцуел све живо и диво.
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Ставот го знаеш и ти и Џонтра, најголемиот опинок во Интер, сега се смирив али во неделата сум пцуел све живо и диво.
Редно време беше да ти се погоди после толку пцуење у Мондано
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.318
Поени од реакции
42.075
abe nikoj ne vika deka handa ne e dobar golman, rabotata e sto so fiorentina bese jad i beda, aman, eden mec, znaci bese beden i toj mec za mene ke ostane zapameten, od koga gi pratam inter, ko mec kade sum ja videl najocajnata golmanska partija kaj inter u zadnji 15 godini, tolku.
inaku prasanje e dali mecot ke go dobiea posle ona sto go procitav za zamislata na mancini so trojca stoperi i perisic desen bek, eden od stoperite santon puteto.
Boban inaku na skaj italija izjavi, citiram, '' mora da sonuvam, go kupuvas perisic 20m evra i go igras apla nadvor od negovata prirodna pozicija '', vaka nekako bi bil bukvalniot prevod na toa sto go kaza. Isto i Bergomi ja kritikuvase taktickata zamisla na mancini za mecov ali ajde, bidna, idemo dalje.

Inaku handa sekogas ke bide na tapet, ne poradi negovva vina, ja i koga dojde rekov ako veke cesar si odi sekako handa e praviot golman za inter i poln pogodok.
Rabotata e sto cesar ne si otide tuku go izbrkaa, mu go donesoa handa i mislea ke si ide on kaza nema problem, ako treba ke se boram za prv tim, i vidoa nevidoa go ishutiraa od tim na najpederski nacin, a pravime muabet za igrac koj vo interovata istorija zasekogas ke ima status na Legenda. Cesar mozese da ostane do sea u timov, lani bese proglasen za najdobar golman vo portugalija, ednostavno handa nemase nikakva potreba da doe, ama kretenite investiraa dosta pari na pozicija na koja veke bea obezbedeni bar uste nekolku godini i bidna sto bidna.
 
Последно уредено:
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Не дека се многу пари 11 милиони плус 50% од Фараони за голман како Хандановиќ ама у потпуност се согласувам за Цезар. Не можам да го прежалам Жулионе.

Иначе Бобан козата и Бергоми споена-клипче-веѓа се некоја сеоска верзија на Карагер и Невил? :D
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.520
Поени од реакции
4.344
abe nikoj ne vika deka handa ne e dobar golman, rabotata e sto so fiorentina bese jad i beda, aman, eden mec, znaci bese beden i toj mec za mene ke ostane zapameten, od koga gi pratam inter, ko mec kade sum ja videl najocajnata golmanska partija kaj inter u zadnji 15 godini, tolku.
inaku prasanje e dali mecot ke go dobiea posle ona sto go procitav za zamislata na mancini so trojca stoperi i perisic desen bek, eden od stoperite santon puteto.
Boban inaku na skaj italija izjavi, citiram, '' mora da sonuvam, go kupuvas perisic 20m evra i go igras apla nadvor od negovata prirodna pozicija '', vaka nekako bi bil bukvalniot prevod na toa sto go kaza. Isto i Bergomi ja kritikuvase taktickata zamisla na mancini za mecov ali ajde, bidna, idemo dalje.

Inaku handa sekogas ke bide na tapet, ne poradi negovva vina, ja i koga dojde rekov ako veke cesar si odi sekako handa e praviot golman za inter i poln pogodok.
Rabotata e sto cesar ne si otide tuku go izbrkaa, mu go donesoa handa i mislea ke si ide on kaza nema problem, ako treba ke se boram za prv tim, i vidoa nevidoa go ishutiraa od tim na najpederski nacin, a pravime muabet za igrac koj vo interovata istorija zasekogas ke ima status na Legenda. Cesar mozese da ostane do sea u timov, lani bese proglasen za najdobar golman vo portugalija, ednostavno handa nemase nikakva potreba da doe, ama kretenite investiraa dosta pari na pozicija na koja veke bea obezbedeni bar uste nekolku godini i bidna sto bidna.
Па то и јас го зборувам цело време! И не е само Цезар шо го истераа на таков начин, тука се и Снајдер, Лусио, Маикон... Па дали сте свесни шо че беше изминативе години доколку го имавме Снајдер во срединана? Гарантирано повисоко че котиравме, само нека, се ослободија од нивните плати, то го сакаа. И немој сега некој да ми рече "не треси брат, Снајдер се потроши"! Пошо и не донесоа достојна замена, а тоа и ден денес ни е најголемиот хендикеп, таа позиција.

Целиот проблем беше таа политика на редуцирање на трошоците (платите). Го спроведоа успешно да, но тимот изгуби доста изминативе години, прво на репутација, барем за мене, некој можи сеуште гледа на истиот Интер, али не е баш така.
Некој можи и сматра да оваа политика беше пун погодок, али јас не. Го продадоа Снајдер за банална сума, а накупија смече, се дадоа далеку појче пари, по мое непотребно. НО ДОЛГОВИТЕ ДА.... :facepalm:

Али ок, јасно е дека не им беше целта да учествуваат во високите натпреварувања и да конкурираат секаде, целта им беше да заштедат. Но тимот искрено немаше некоја корист од тоа, ок, ајде со други зборови... "квалитетот на фудбалот" од тимот немаше некоја корист. Пошо мене само тоа ме интересира...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.318
Поени од реакции
42.075
snajder mi e pobolna tema i od cesar, zasto procesot na negovo brkanje zapocna bas koga trebase da se vrati na teren, posle pobedata na juve gosti, a so nego na teren 2 pati pojaki ke bea toj period, i bas togas karmata si zavrsi rabota za timov, posle juve ne mozea nikogo da pobedat.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.995
Поени од реакции
6.276
Мусачо да беше на гол ова немаше да се деси.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom