Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.416
Поени од реакции
58.389
Интер со купувањето на Белфодил спасува 8мил. од платите на Касано и Силвестре.
http://www.fcinternews.it/?action=read&idnotizia=118080
Белфодил без плата ќе игра? Интер лоџик, продај 2 купи едно, како сеуште имаме играчи е права мистерија :) Секогаш кога ќе преплатиме некого ја пуштаат приказната за платите, демек сме заштедиле.

Немам ништо против да се донесе ама дечково е 2 пати поскап од Ковачиќ и 4 пати од Снајдер. Тој и Икарди заедно имаат постигнато голови колку Деко што има погодено утакмици во кладилница. Премногу се коцкаме, немаме никакво искуство напред, ни треба докажан стрелец, 30+ нека е...
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Еден од Икарди или Белфодил ќе седи константно на клупа. Мене искрено не ми се свиѓа овој потег со Белфодил.
--- надополнето: 19 јуни 2013 во 00:07 ---
Анжи, Монако, ПСЖ и Сити нема да одат по Исла тие би оделе по некој како Иванович по име, ма да во рпаво си манати се тие тотално :D
Лошо се изразив, мислев Анжи, Монако, ПСЖ ќе се појават и ќе го купат Лиштајнер и со тоа ќе се откажете од продавањето на Исла.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.104
Поени од реакции
17.950
Пред некое време кога се шпекулираше нешто за Белфодил во Јуве се спомена 15м + Квалјарела(во пари вкупно би му дошло 22-23), така да не би ме чудело ова да е точно, иако изгледа многу скапо. Сепак италјаните имаат некои политики во трансферите меѓу нив што не ни треба да се трудиме да ги разбереме.
Само не знам колку ќе биде добро Интер да го даде Касано, а притоа да земе уште еден млад, недокажан напаѓач како Икарди. Премногу е оптимистички да се надеваш дека двајца млади напаѓачи ќе успеат. Еден е бонус. Исла штом го сакате, мислам дека не треба Јуве да се мисли многу. Не е истиот играч од Удинезе и тој е ризик да се купи.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.471
Поени од реакции
42.805
Донати сме го дале во Леверкузен, за 3 милиони евра.
ova jedino ke go sfatam so angazman na Isla i nikako na drug nacin, mislam deka posle ova Isla doaga, inace nek se nosat u 3 lepe, i toa e daden upola od procenetata cena negova od strana na GDS.
--- надополнето: 19 јуни 2013 во 08:05 ---
Еден од Икарди или Белфодил ќе седи константно на клупа. Мене искрено не ми се свиѓа овој потег со Белфодил.
--- надополнето: 19 јуни 2013 во 00:07 ---


Лошо се изразив, мислев Анжи, Монако, ПСЖ ќе се појават и ќе го купат Лиштајнер и со тоа ќе се откажете од продавањето на Исла.
ova e mn pameten poteg, znaci angazmanot na belfodil, no ne i zdelkata, nasednaa osven ako covekov ne izgazi u prava smisla na zbor vo idnina. Zar ocekuvase 38 starta na Ikardi, i da go nosi timov na svoj grb, ja od start rekov deka mora uste eden kadaren za prv tim da se nosi i da ne se potprat samo na Ikardi taka da palec gore za igracot, palec dole za zdelkata.

p.s. vtor napagac moze da igra. toa e dobro, dosta ke bide univerzalen napadot, nema da bide ogranicen.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
ova jedino ke go sfatam so angazman na Isla i nikako na drug nacin.
.
Isla posle povredata ne e onoj istiot od Udinese, i toa ne samo vo Juve tuku i za reprezentacija. Taman se oporavi,pak se povredi uste mesec i pol, i nikako da si ja pronajdi formata. Kon krajot na sezonata imase informacija deka Conte ke mu dade sansa ushte edna sezona, no najverojatno Isla ke si bara prvotimski status,a pokraj Lichtainer i Caceres toa nema da moze da mu se zagarantira, osven vo slucaj na odlicna forma na treninzite

Sakam da kazam deka i angaziranjeto na Isla e rizicno,a fakt e deka ako uspee da si ja vrati formata od Udinese ke bide golemo zasiluvanje i dokolku ostane vo Juve, i ako se realizira transferot vo Inter.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.471
Поени од реакции
42.805
Isla posle povredata ne e onoj istiot od Udinese, i toa ne samo vo Juve tuku i za reprezentacija. Taman se oporavi,pak se povredi uste mesec i pol, i nikako da si ja pronajdi formata. Kon krajot na sezonata imase informacija deka Conte ke mu dade sansa ushte edna sezona, no najverojatno Isla ke si bara prvotimski status,a pokraj Lichtainer i Caceres toa nema da moze da mu se zagarantira, osven vo slucaj na odlicna forma na treninzite

Sakam da kazam deka i angaziranjeto na Isla e rizicno,a fakt e deka ako uspee da si ja vrati formata od Udinese ke bide golemo zasiluvanje i dokolku ostane vo Juve, i ako se realizira transferot vo Inter.
Tocno deka e rizicno ama eve primer i Robben cela svoja kariera maka maci so kolenata pa sepak stana klasa od fudbaler, za Isla smetam deka vredi da se rizikuva, nisto strasno ako edna sezona ne bil na nivo a i imase mn jaka konkurencija desno, ne ni imaa Juve potreba od nego, ja mislev Konte ke go igra vo sredina ali nisto od toa, a Isla moze da igra i tamu i po potreba krilo vo napadot.

Na Inter ocajno im treba igrac za taa pozicija, Isla e prilika koja mora da ja iskoristat, ne e mnogu skap, isto ko Maksvel koga ispokina ligamenti, karierata mu bese vo opasnost pa potoa uspea da se nametne vo Inter iako edna sezona morase da igra ko pozajmen vo Empoli, na kraj do Barsa dogura a sega e vo PSG.

Inaku dobri vesti, Handanovic e vo celosna sopstvenost na Inter.
 

M-M

Член од
21 ноември 2010
Мислења
206
Поени од реакции
58
Ostavite gi transferite,site znaeme deka samo ke ni zamackaat oci isto kako prethodnive sezoni.
Nego dali ima nesto izlezeno kakvi ke ni bidat dresovite za naredna sezona?
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
ova e mn pameten poteg, znaci angazmanot na belfodil, no ne i zdelkata, nasednaa osven ako covekov ne izgazi u prava smisla na zbor vo idnina. Zar ocekuvase 38 starta na Ikardi, i da go nosi timov na svoj grb, ja od start rekov deka mora uste eden kadaren za prv tim da se nosi i da ne se potprat samo na Ikardi taka da palec gore za igracot, palec dole za zdelkata.

p.s. vtor napagac moze da igra. toa e dobro, dosta ke bide univerzalen napadot, nema da bide ogranicen.
Не не, не мислев сигурно дека треба нападот да му се остави на Икарди него познавајќи го Мацари сега еден од Белфодил и Икарди ќе дреме на клупа.. Мојата замисла беше сега да се донесе некој искусен шпиц кој ќе му биде резерва на Икарди и заедно со Касано и Милито од клупа да им се даде подршка на Паласио-Икарди тандемот што мислам дека ќе игра следнава сезона. Но како и да е пак сум задоволен, млад играч, ќе се створи некаква конкуренција а како што читав сега најверојатно таа сума што ќе се плати не е 10 туку 6 мил плус позајмиците на Касано и Силвестре чии плати ќе ги плаќа Парма. Тоа веќе е подобро иако за останатите 50% многу лесно би се договориле со Парма како што ги откупивме другите 50% на Ханда давајќи го Фараони.

Сега следна цел би требало да биде Исла тие 3 мил од Донати нека се додадат на тие 5.5 што биле понудени за него и нека ја завршат работата додека не се предомислиле овие од Јуве. И во меѓувреме да се отарасиме уште од Скелото, Рики најверојарно си иде, Џонатан, Гаргано не го купуваме и тоа би било тоа. Плус уште Наинголан кој мислам дека е остаен за крај. :)

ПС. И Мудингај сме го откупиле за 700 000 евра.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.017
Поени од реакции
1.133
Кои се новите играчи засега? Има нешто официјално или рано е?
Андреоли, Кампањаро, Лаксалт, Бота, Икарди и овој од Парма што личи на Бензема?
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Кои се новите играчи засега? Има нешто официјално или рано е?
Андреоли, Кампањаро, Лаксалт, Бота, Икарди и овој од Парма што личи на Бензема?
На 1 јули официјално ќе бидат регистрирани како нови играчи на Интер, пошто тогаш започнува траснфер периодот. Иначе тие се играчите, јас не памтам некогаш да сме земале толку играчи пред официјално да започне трансфер периодот :P
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
802
Поени од реакции
287
Кои се новите играчи засега? Има нешто официјално или рано е?
Андреоли, Кампањаро, Лаксалт, Бота, Икарди и овој од Парма што личи на Бензема?
+ Kolarov; Basta & Nainggolan !
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.471
Поени од реакции
42.805
Коларов моментално има повеќе шанси во Јувентус да отиде, отколку во Интер.
Malomorgen toa, nezamenliv e tamu Asamoah, a Kolarov momentalno vo Siti ima ogromna plata koja tesko deka nekoj voopsto vo Italia bi mu ja daval, a Juve ne gledam zasto bi investirale mnogu za del od terenot kade se pokrieni dosta dobro, denes go oficijalziraa kompletniot angazman na Asamoah ...

Inace klasika Mazzari transfer, go dogovorile Danilo od Udinese, centralen defanzivec.
--- надополнето: 19 јуни 2013 во 21:52 ---
+ Kolarov; Basta & Nainggolan !
Naingolan e mnogu poblizu do Roma momentalno ... mnogu poblizu.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.415
Поени од реакции
109.158
Шо бе Педофил сме го земале? :pos::pos: Продолжуваат реформите, само напред. Леле па уште и колку пари сме дале за него аииии хахаха, абе Рибери ќе го купиме со тие пари жими се. Свашта...
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.610
Поени од реакции
7.222
Kampanjaro,Huan, Andreoli, Ranokija,Samuel i sega DAnilo mnogu centralni defanzivci. A nas ni treba bekovi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom