Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.439
Поени од реакции
58.500
Белфодил ми наликува на Игуаин со таа разлика што знае каде е голот.
Ама не знам кој ќе му нафрла топки, а згора на тоа Икарди треба да е нешто слично...
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.939
Поени од реакции
13.958
Белфодил ми наликува на Игуаин со таа разлика што знае каде е голот.
Ама не знам кој ќе му нафрла топки, а згора на тоа Икарди треба да е нешто слично...


Мислам дека е поголем талент од Икарди (барем по висина :)). Но, некако многу пари, 10 милиони за половина од неговит договор. 20 милиони за целосно да го откупат, плус што и Касано и Силвестре се вметнати во договорот со право да ги откупи Парма. А тие следната сезона нема да чинат заедно повеќе од 5 милиони евра.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.439
Поени од реакции
58.500
На Интер секогаш му е поголем проблем да се ослободи од играч отколку да купи играч, поради ретардираната политика на купување. Секогаш имаме по неколку копуци кои лапаат +10 милиони годишно ама никој не сака да ги земе ни без пари. Моментално Силвестре, Џонатан, Мудингаи, Марига итн... Порано беше полошо, Суазо, Виера, Кордоба... големи пари кркаа за дремење на клупа.

За Касано не сум да се продаде пошто е единствен покрај Ковачиќ кој вистински разбира фудбал, и мислам дека е одличен за клупа и за кога ќе се исповредат сите. Мислам да не зборуваме предвреме, какви играчи купуваме ќе треба да игра прва постава...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.482
Поени од реакции
42.866
Dobar e Belfodil, odlicen e, napadot e skoro i stokmen toa me raduva, dvajca odlicni potencijali koi so kvalitetot odgovaraat za klub ko Inter, plus Palasio e tuka, doaga Bota i Milito, ali ovie dvajca do Dekemvri nema da gi gledame vo tim.

Samo zdelkava e mn sumljiva, krajno nelogicna, kolku vredi ovoj, 30m ? Mora da e greska nekoja, ke vidime sto ke kazat oficijalnite brojki

Glejte go



 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.838
Поени од реакции
15.988
Јесте да Касано не е тој истиот и дека нема сила за цел меч, и дека Силвестре и не е некој си играч, ама овие двајца плус 10 милиони за само 50% од фудбалерот, јас мислам дека се многу, па кој сака нека е.


 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.439
Поени од реакции
58.500
Syn, овој Бота не да ми е сомнителен...
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
802
Поени од реакции
287
Белфодил според мене од Италија највеке наликува на Кавани. За Касано што ве чуди го земавме во трампа со Пацини + 7мил.
А за Силвестре колку што знам го имаме позајмено од Палермо и може само им го отстапуваме.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.482
Поени од реакции
42.866
Syn, овој Бота не да ми е сомнителен...
I mene ... so ogled deka iskina ligamenti, inace pregolemi ocekuvanja imav od nego, sega na minimum se svedeni, plus Mazzari ne forsira mnogu mladinci, onoj Vargas golem talent bese, go sobraa Napoli za 10m evra a oni retko se drznuvaat da davaat pogolemi sumi za vakvi anonimusi pa ednas asalno ne zaigra u Napoli ...

Ke vidime sto ke ispadne so nego, u normalni uslovi minimum 10 ke kostase, da ne mu istekuvase dogovor, ali po povredava sta reci, treba na mnogu segmenti sega da raboti, i fizicka podgotvenost i psiha, ali Inter decidni bea da go zimaat i pokraj ova so povredava, a izlegoa spekulacii deka se otkazaa od nego.
 

gos

Wrong
Член од
8 ноември 2007
Мислења
719
Поени од реакции
56
ako e ova vistina treba caooo da mu kazeme na Cassano posto samo uste ova godina ima dogovor.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.096
Поени од реакции
9.022
Не знам дали да се радувам или не. Од една страна го решаваме проблемот со напаѓачите а од друга страна го губиме Касано кој иако е спор ко баба беше креативен.

Ако донесат 1-2 квалитетни играчи во средината без притоа да го изгубиме Гуарин мислам дека ќе бидеме доста конкурентни. Плус мора да се откачиме од спастиците Силвестре, Скелото, Џонатан и Переира.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Јесте да Касано не е тој истиот и дека нема сила за цел меч, и дека Силвестре и не е некој си играч, ама овие двајца плус 10 милиони за само 50% од фудбалерот, јас мислам дека се многу, па кој сака нека е.


Или е грешка тоа 50% или Морати гадно ќе го зафркнат, затоа што на Наполи им бараат 15 мил плус бонуси за цел договор а за 50% 8 мил.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.612
Поени од реакции
7.222
Epa stom e tamu Donati veruvam deka ke se snjade dobro.
Germancite znaat kako da rabotat so mladi igraci.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
I mene ... so ogled deka iskina ligamenti, inace pregolemi ocekuvanja imav od nego, sega na minimum se svedeni, plus Mazzari ne forsira mnogu mladinci, onoj Vargas golem talent bese, go sobraa Napoli za 10m evra a oni retko se drznuvaat da davaat pogolemi sumi za vakvi anonimusi pa ednas asalno ne zaigra u Napoli ...

Ke vidime sto ke ispadne so nego, u normalni uslovi minimum 10 ke kostase, da ne mu istekuvase dogovor, ali po povredava sta reci, treba na mnogu segmenti sega da raboti, i fizicka podgotvenost i psiha, ali Inter decidni bea da go zimaat i pokraj ova so povredava, a izlegoa spekulacii deka se otkazaa od nego.
Од јануари Варгас им е на позајмица во Гремио. Хет трик има дадено во ЛЕ ама тешко да фати место пред Хамшик, Кавани и Инсиње.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom